IV n. wielkanocna 2023 r.

Informacje duszpasterskie – IV N. Wielkanocna

30.04.2023 r.

 „Ja jestem bramą owiec (…) Jeżeli ktoś wejdzie przeze Mnie, będzie zbawiony.”

Uczmy się odczytywać głosu Bożego, który rozlega się w Kościele i szukajmy bramy, która wiedzie do Królestwa Bożego aby wejść przez nią wejść i trwać w owczarni Jezusa Chrystusa.

 1. W liturgii tygodnia:
 2. Dzisiaj świętujemy „Niedzielę Dobrego Pasterza” – światowy dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne; będziemy także przeżywać tydzień modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele.

Bóg zapłać za ofiary złożone na WSD w Tarnowie.

 1. Zapraszamy i zachęcamy szczególnie dzieci i młodzież na nabożeństwa majowe w dni powszednie o godz. 17.30. W niedzielę i święta o godz. 18.30.
 2. W poniedziałek wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika.
 3. We wtorek wspomnienie św. Atanazego, bpa i dok. K-ła. Godzinki do św. Michała Archanioła o godz. 17.00,
 4. W środę przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. w porządku niedzielnym.
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca maja. Spowiedź w czwartek od godz. 17.00 i w piątek od godz. 15.30.
 6. W I czwartek również wspomnienie św. Floriana. Od godz. 17.00 modlitwa adoracyjna w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych.
 7. W I piątek Msze św. wotywne o NSPJ o godz. 7.30; 16.00 (dla dzieci) i 18.00; koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 15.00.
 8. W I sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP; o godz. 7.00 – różaniec; godz. 7.30 Msza św. i medytacja. W sobotę także liturgiczne święto św. Filipa i Jakuba, Apostołów.
 9. W sobotę będzie dzień I Komunii Świętej dla dzieci ze SP nr 20 o godz. 10.00. Pamiętajmy w modlitwach o dzieciach i rodzinach, aby z głęboką wiarą przeżywały pierwsze tak ważne spotkanie z Panem Jezusem.

Zapraszamy dzieci na Biały Tydzień do kościoła o godz. 17.30 już na nabożeństwo majowe.

11. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych Dla dorosłych po Mszy św. o godz. 7.30; dla dzieci po Mszy św. o godz. 12.00.

Składka na tacę będzie przeznaczona na dalszą modernizację domu duszpasterskiego.

 1. Ogłoszenia okolicznościowe:
 • Wspólnota Rodzin Szenstackich poprowadzi modlitwę nowennową w intencji Europy od 1 maja br. po Mszy św. o godz. 7.30.
 • Zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 8.00 do godz. 18.00 oraz na adorację nocną z piątku na sobotę.
 • Można już zgłaszać małżonków na Mszę św. jubileuszową w czasie odpustu św. Rity (20.05)
 • Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej wystawionej na stojakach przy wejściu do kościoła. Ofiary za gazety wkładamy do skarbony.
 • W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności: śp. + Czesława Zaczyka, + Piotra Leszczyńskiego, + Jana Zelka, + Witolda Bugałę. Polećmy ich dusze nieśmiertelne miłosierdziu Bożemu.