IV n. W. Postu 2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 IV NIEDZIELA  WIELKIEGO  POSTU 19.03.2023 r.

„Czy ty wierzysz w Syna Człowieczego” za przykładem niewidomego z Ewangelii odpowiedzmy: „Wierzę Panie!” Nie jest łatwo dziś wyznawać wiarę z Jezusa Chrystusa, ale tylko życie oddane Bogu ma sens!

Dziś niedziela ‘Laetare’ – chrześcijańskiej radości – Jezus konsekwentnie realizuje wolę swojego Ojca, abyśmy mieli pełny udział w zbawczej męce Naszego Pana i doświadczyli jedynej radości i mocy zmartwychwstania.

  1. W liturgii tego tygodnia:

–         Msze św. niedzielne w zwyczajnym porządku.

O godz. 16.00 Gorzkie Żale i Msza św.

Bóg zapłać za ofiary składane na Gorzkich Żalach na kwiaty do Grobu Bożego i wystrój świątyni.

–         w poniedziałek liturgiczna uroczystość św. Józefa, Msze św. w zwyczajnym porządku (6.00; 6,30; 7.30 i 18.00).

Po Mszy św. wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.

–         we wtorek o godz. 17.00 nabożeństwo do św. Michała Archanioła.

–         w środę nowenna do MBNP i Msza św. o godz. 18.00.

–         w piątek o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia

          Drogi Krzyżowe:

O godz. 8.00 i 17.15 dla dorosłych

O godz. 16.00 dla dzieci

O godz. 19.00 dla młodzieży.

– w sobotę uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. w zwyczajnym porządku.

–    W sobotę o godz. 18:00 z racji uroczystości Zwiastowania Pańskiego będzie możliwość włączenia się w dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego polegające na objęciu codzienną modlitwą przez dziewięć miesięcy jednego dziecka zagrożonego aborcją. Deklaracje można zabrać dzisiaj ze stolików przy wyjściu z kościoła i wypełnione złożyć w sobotę przed rozpoczęciem Mszy św. Zachęcamy do włączenia się w propagowanie ochrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

  1. Ogłoszenia okolicznościowe:

–         Parafialna Caritas rozprowadza baranki wielkanocne i paschaliki; ofiara od 8 zł. Od 24.03. (piątek) będzie wystawiony kosz na pomoc świąteczną.

–         Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w dni powszednie od godz. 8.00 do godz. 18.00 oraz na całonocną adorację z piątku na sobotę;

–         W najbliższą niedzielę będzie zbierana ofiara na WSD w Tarnowie jako jałmużna postna. Do jałmużny postnej są szczególnie wezwani wierni, którzy dopuszczają się łamania postu.

–         W przyszłą niedzielę będzie dzień skupienia dla narzeczonych o godz. 17.00. Rozpoczęcie w sali wieczernika.

–         Przypominamy o zapisach na Ekstremalną Drogę Krzyżową, która wyruszy 31 marca po Mszy św. o godz. 18.00. Zachęcamy do skorzystania z tras naszego rejonu.

–         Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich: GN, Niedziela, Idziemy, Rycerz Niepokalanej, Promyczek Dobra, Tak rodzinie. Ofiarę składamy do skarbony.

–         W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności śp.: + Eugeniusza Gajewskiego. W minionym tygodniu zmarł także ks. Ryszard Rutkowski, były wikariusz naszej parafii (1983 – 1986 r.). Msza św. za śp. Ks. Ryszarda będzie odprawiona w najbliższy piątek o godz. 18.00.

Polećmy ich dusze nieśmiertelne Miłosiernemu Bogu. Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.