IV n. Adwentu 2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV NIEDZIELA  ADWENTU – 18.12.2022 r.

„Oto Dziewica pocznie i porodzi Syna, któremu nadadzą imię Emmanuel”. Bóg kocha człowieka i chce być z nami. To grzech wprowadza rozdział i przepaść na drodze do Boga. Wykorzystajmy ostatni tydzień adwentu, aby podjąć nawrócenie i doświadczyć miłości Boga i Jego obecności w tajemnicy Bożego Narodzenia.

W liturgii tego tygodnia:

 1. Dziś Msze św. w porządku niedzielnym. O godz. 12.00 Harcerze przekażą nam Betlejemskie Światło Pokoju, które będziemy mogli zabrać do naszych domów. O godz. 15.00 – Msza św. dla chorych.
 2. Zapraszamy na roraty, szczególnie tych, którzy jeszcze nie mieli okazji czy sposobności być na roratach. Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP o godz. 5.40, później Msza św. roratnia i nowenna do Dzieciątka Jezus.
 3. W sobotę Wigilia Bożego Narodzenia. Tradycyjnie w duchu umartwienia i pokuty wstrzymajmy się w tym dniu od pokarmów mięsnych; starajmy się ten dzień przeżyć rodzinnie i w rozmodleniu.

W chrześcijańskich domach przed rozpoczęciem Wieczerzy Wigilijnej należy: pomodlić się wspólnie, przeczytać fragment Pisma św. o narodzeniu P. Jezusa, połamać się opłatkiem i złożyć sobie życzenia. Zadbajmy, aby ten wieczór przeżyć we wzajemnym przebaczeniu i pojednaniu w rodzinach i sąsiedztwach. Niech to będzie szczery dar dla Jezusa, który tylko wówczas będzie się mógł prawdziwie narodzić w naszych sercach. Niech nie zabraknie po wieczerzy śpiewu kolęd. Pamiętajmy, że stół wigilijny to stół bezalkoholowy.

Wraz z Zespołem Sanctuus zapraszamy na wspólne kolędowanie o godz. 23.00.

 1. W niedzielę Uroczystość Bożego Narodzenia. Ten dzień rozpoczynamy uroczystą Pasterką o godz. 24.00 w nocy. Msze św. w ciągu dnia w porządku niedzielnym.

Składka na tacę na pasterce jest przeznaczona na Fundusz Ochrony Życia.

Ogłoszenia okolicznościowe.

 1. Spowiedź w naszej parafii będzie w piątek (23 grudnia br.).

Od godz. 8.00 – 9.30; 10.00 – 11.30;

14.30 – 16.00; 16.30 – 18.00; 18.30 – 19.30.

Prosimy nie odkładać spowiedzi na same święta; będą Księża z dekanatu, będzie można łatwiej się wyspowiadać.

 1. Młodzież z naszego KSM rozprowadza dzisiaj wigilijne smakołyki oraz jedlinę. Wesprzyjmy hojnie ich działalność. Zachęcamy też do nabycia świecy Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
 2. Można jeszcze nabyć opłatki wigilijne w sklepiku lub zakrystii. Bardzo dziękujemy Radzie Duszpasterskiej oraz wolontariuszom za pomoc w rozprowadzaniu opłatków a parafianom za złożone ofiary na ogrzewanie kościoła.
 3. Można jeszcze zgłosić chęć wizyty kolędowej przez parafian w zakrystii lub kancelarii.
 4. Dzieci Komunijne z rodzicami ze S.P. nr 20 i S.P. nr 21 zapraszamy na nabożeństwo w poniedziałek na godz. 18.00.

Po Mszy św. wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.

 1. Kolędnicy misyjni przejdą po kolędzie w dniu święta Trzech Króli po osiedlu Millenium, Kilińskiego, Armii Krajowej i domy prywatne przy tych osiedlach.
 2. Wojskowe Centrum Rekrutacji w Nowym Sączu prowadzi nabór do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. Więcej informacji w gablocie.
 3. Nowy, świąteczny, ale ostatni numer gazetki parafialnej jest już dostępny. Dziś rozprowadzany jest przy wyjściu z kościoła. W gazetce liczącej 34 strony znajdziemy; życzenia świąteczne Duszpasterzy oraz szereg zdjęć i artykułów z życia parafii od czerwca do odpustu parafialnego 8 grudnia. Koszt wydruku 6 zł/szt.
 4. Zainteresowani, zwłaszcza młodzi: dziennikarstwem, składaniem i redagowaniem gazetki parafialnej w nowej formule tygodnika, proszeni są o zapisywanie się w zakrystii.
 5. Zachęcamy do nabycia stałej prasy katolickiej na Święta. Ofiary składamy do skarbonki.
 6. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. + Helena Hantkiewicz, + Maria Piniańska, + Halina Brdej, + Marek Matejski. Polećmy ich dusze miłosierdziu Bożemu.