III n. zw. 2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

3 NIEDZIELA  ZWYKŁA – 22.01.2023 r.

Dziś przeżywamy Niedzielę Słowa Bożego. Księga Pisma świętego jest wciąż żywym Słowem Bożym; i dziś spełniają się słowa Pisma, które słyszymy.

  1. W tym tygodniu:

–    We wtorek liturgiczne wspomnienie św. Franciszka Salezego, bpa i dok. K-ła.

–    W środę przeżywamy liturgiczne  święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św.
o godz. 18.00.

–       W czwartek wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa, biskupów.

–       W piątek  Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz.: 15.00.

–       W sobotę wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prez. i dok. K-ła.

Ogłoszenia okolicznościowe:

–    Zakończyliśmy w parafii wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Pragniemy serdecznie podziękować za życzliwe przyjmowanie kapłanów po kolędzie. Wszystkie rodziny i osoby, które odwiedziliśmy z wizytą duszpasterską, będziemy polecać na nowennach do MBNP w miesiącu lutym.

Bardzo serdecznie dziękujemy za złożone ofiary przy okazji kolędy, które stanowią również wynagrodzenie za pracę duszpasterską księży w parafii.

Równocześnie pragniemy poinformować, że część tych ofiar kapłani przekazują na utrzymanie Seminarium Duchownego, jak również na wsparcie dla księży emerytów i księży chorych w diecezji.

–     Dzieci komunijne z rodzicami ze Szkoły Podstawowej nr 21 zapraszamy na nabożeństwo w poniedziałek o godz. 18.00.

–     Róże różańcowe prosimy o prowadzenie modlitwy różańcowej od poniedziałku do soboty wg grafiku podanego w tablicy ogłoszeń.

–     Zapraszamy na katechezy prowadzone przez wspólnotę Neokatechumenatu. Potrzeba wciąż coraz bardziej osobistego przekonania w wierze, katecheza w tym pomoże.

–     Parafialną Radę Duszpasterską zapraszamy na spotkanie opłatkowe w sobotę (28.01) o godz. 15.00. Koronka do Bożego Miłosierdzia w kościele, później spotkanie na plebanii.

-Zapraszamy na koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu kapeli Ciupaga, który odbędzie się 29 stycznia br. w naszym kościele o godz. 17.00. Zapraszamy i zachęcamy, aby zarezerwować czas i przybyć na góralskie kolędowanie.

–     Okręgowe Duszpasterstwo Młodzieży – Sącz Boga – zaprasza na Mszę świętą dla młodych z cyklu „Światłość w Ciemności”. Najbliższe spotkanie odbędzie się 29 stycznia w Parafii pw. Ducha Świętego w Nowym Sączu o godz.19.30. Więcej informacji na fanpage’u i plakacie.

–     Informacje o rekolekcjach w Centrum Rekolekcyjno-Formacyjnym ARKA w Gródku n/Dunajcem na plakatach w gablocie.

–     Informujemy kolejny raz, że na zbiórkę do puszek przy kościele potrzebna jest zgoda ks. Biskupa i ks. Proboszcza. Ostatnio pojawiają się różne osoby i wolontariusze, które bez pytania prowadzą takie zbiórki. Nie przyjmują wyjaśnienia i prośby, że takie zbiórki mogą prowadzić na chodniku czy w innych miejscach. Polecamy rozwadze parafian wspomaganie tych osób, które bez zgody, a nawet zuchwale wykorzystują teren kościelny.

–     Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich: GN, Niedziela, Idziemy, Promyczek Dobra, Tak rodzinie … Ofiary składamy do skarbonki …

–    W minionym tygodniu, spośród nas odeszli do Domu Ojca śp.: + Czesław Różycki, + Teresa Pawłowska. Polećmy ich dusze miłosiernemu Bogu. Dobry Jezu, a nasz Panie….