III n. wielkanocna 2023 r.

Informacje duszpasterskie – III N. wielkanocna –

Niedziela Biblijna – 23.04.2023 r.

Pan rzeczywiście zmartwychwstał!” świadczą Apostołowie i inni świadkowie zmartwychwstania.

Również nam ukazuje się Jezus Zmartwychwstały i objawia się w słowie Bożym, w sakramentach św., szczególnie w Eucharystii oraz w różnych zdarzeniach. Prośmy wzorem uczniów z Emaus „Zostań z nami”.

 1. W Liturgii tygodnia:
 2. Dziś III n. wielkanocna; przeżywana jest jako Niedziela Biblijna pod hasłem: „Wierzę w Kościół Ojca i Syna i Ducha Świętego”. Sięgnijmy częściej w tym tygodniu do Pisma świętego.

Dziś świętujemy także dzień św. Jerzego, patrona naszego p. Organisty. P. Jerzemu składamy najlepsze życzenia z modlitwą i wdzięcznością za posługę w naszej parafii.

 1. W poniedziałek będziemy świętować uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski. Jest to także dzień patronalny naszego ks. Wojciecha. Składamy mu najlepsze życzenia a Msza św. w intencji Solenizanta będzie w czwartek o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 2. We wtorek liturgiczne święto św. Marka Ewangelisty.
 3. W środę Nowenna do MBNP i Msza św. o godz. 18.00.
 4. a tydzień IV n. wielkanocna – zwana Niedzielą Dobrego Pasterza, w naszej diecezji jest przeżywana także jako Niedziela Kapłańska. Modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

Składka na tacę będzie przeznaczona na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

 1. Ogłoszenia okolicznościowe:
 2. W poniedziałek o godz. 18.00 spotkanie dzieci komunijnych ze SP nr 21
 3. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie Parafialnej Caritas.
 4. Również w poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie Grupy św. O. Pio.
 5. Okręgowe Duszpasterstwo Młodzieży – Sącz Boga – zaprasza na comiesięczne Msze Święte dla młodych w ostatnie niedziele miesiąca z cyklu „Światłość w Ciemności”. Najbliższe spotkanie odbędzie się 30 kwietnia w Parafii pw. św. Jana Pawła II w Nowym Sączu o godzinie 19.00.
 6. W przyszłą niedzielę (ostatni dzień kwietnia) rozpoczniemy nabożeństwa majowe w kościele oraz przy kapliczkach. Przy ul. Św. Rity o godz. 19.30.
 7. Wraz z Parafialną Caritas ponawiamy prośbę o składanie fantów na Festyn parafialny, który jest zaplanowany na 28 maja br. Fanty można składać w kancelarii, zakrystii lub siedzibie Caritas.
 8. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę Róż różańcowych.
 9. Zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do soboty w godz. 8.00 do 18.00 oraz na nocną adorację z piątku na sobotę w kaplicy miłosierdzia.
 10. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: GN, Niedziela, Idziemy, Rycerz Niepokalanej, Promyczek, Tak rodzinie. Ofiary składamy do skarbony.
 11. W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności: śp. + Urszulę Skrzypiec, + Janinę Szczecina, + Lenę Pycia, + Stanisławę Sławecką, + Wiesława Obrzuta, + Michalinę Fecko, + Józefa Gryźlaka. Polećmy dusze zmarłych miłosierdziu Bożemu …