II NIEDZIELA WIELKANOCNA – ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

II NIEDZIELA WIELKANOCNA – ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

Dziś Święto Miłosierdzia Bożego. Pan Jezus przekazał św.
Siostrze Faustynie: „Pragnę, aby Święto Miłosierdzia Mojego, było obchodzone
w pierwszą niedzielę po Wielkanocy. Dusza, która przystąpi do spowiedzi
i Komunii Św. w tym dniu, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar”
.

Z ufnością przyjmujmy Komunię św. i spełniajmy uczynki miłosierne, abyśmy dostąpili łask, o których mówił Jezus Miłosierny św. Siostrze Faustynie: „Pragnę, aby Święto Miłosierdzia było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz,
a szczególnie dla biednych grzeszników”.

 1. W liturgii tygodnia:

Dziś rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Ofiarami składanymi do puszek przy wyjściu z kościoła wspieramy działalność Caritas. Bóg zapłać!

Dziś z racji Święta Miłosierdzia Bożego o godz. 15:00 będzie nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia oraz Msza św. w intencji wolontariuszy i ofiarodawców parafialnej Caritas jako podziękowanie za poświęcony czas i podejmowany trud w służbie ubogim i potrzebującym. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Również dzisiaj z racji 16. Dnia miesiąca o godz. 18:15 będzie Modlitwa Różańcowa w intencji Ojczyzny za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.

 1. poniedziałek na Mszę św. o godz. 18:00 zapraszamy dzieci komunijne z rodzicami ze Szkoły Podstawowej nr 20.Po Mszy św. wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.
 2. We wtoreko godz. 17:00 Nabożeństwo do św. Michała Archanioła. O godz. 18:00 Msza św. w intencji Apostolatu Matki Bożej Pielgrzymującej z Szensztatu.
 3. W piątek zapraszamy młodzież z klas 7 przygotowującą się do sakramentu bierzmowania na spotkanie o godz. 19:00.
 4. Z piątku na sobotę będzie kolejna nocna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 5. Przyszła niedziela będzie obchodzona jako Niedziela Biblijna.
 6. Parafia św. Małgorzaty zaprasza w najbliższą sobotę na godz. 11:00 na Mszę św. rozpoczynającą nowy sezon motoryzacyjny. Szczegóły
  w gablocie.
 7. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej wystawionej na stojakach i pod chórem.
 8. W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności śp.:
  Kazimierza Wójcika, Zofię Kociołek, Marię Skrzypiec oraz Andrzeja Ryżaka. Polećmy ich dusze nieśmiertelne Miłosiernemu Bogu: „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie!”.