II n. zw. 2023 r.

OGŁOSZENIA   DUSZPASTERSKIE

2 NIEDZIELA ZWYKŁA – 15.01.2023 r.

      „Oto Baranek Boży, który gładzi grzech świata. (…) On jest Synem Bożym”. W czasie każdej mszy św. słyszymy te ewangeliczne słowa. Czy w sercu i w życiu uznaję Jezusa za Syna Bożego, Pana i Zbawcę mojego życia?

  1. W tym tygodniu:

–       Dziś Msze św. w porządku niedzielnym; będzie też Msza św. dla chorych o godz. 15.00.

Bóg zapłać ks. Antoniemu Skałba Saletyn) za głoszone słowo Boże i wraz z Neokatechumenatem zapraszamy na dalsze katechezy.

–       W poniedziałek Akcja Katolicka poprowadzi różaniec w intencji Ojczyzny o godz. 17.30. Po Mszy św. wieczornej spotkanie formacyjne Akcji Katolickiej w domu katechetycznym.

–       W wtorek wspomnienie św. Antoniego, opata.

Nabożeństwo do św. Michała Archanioła we wtorek o godz. 17.00.

Po Mszy św. wieczornej spotkanie zelatorów i zelatorek Róż w Sali Miłosierdzia.

–       Od środy będziemy przeżywać  Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: „Czyńcie dobro; szukajcie sprawiedliwości” (por. Iz 1,17)

Pamiętajmy w naszych modlitwach i w życiu codziennym o trosce na rzecz jedności między narodami a może bardziej o jedności w naszych rodzinach i wspólnotach.

–       Msza św. z intencji Apostolatu Matki Bożej Pielgrzymującej będzie w środę o godz. 7.30. Po Mszy św. wspólna adoracja Żłóbka.

Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy o 18.00 i Msza św.

–       W czwartek wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, bpa.

–       W piątek koronka do Miłosierdzia Bożego o godz.: 15.00.

Po Mszy św. wieczornej spotkanie formacyjne wolontariuszy i członków Faustinum.

–       W sobotę wspomnienie św. Agnieszki, dziew. i męcz.

W sobotę przypada też Dzień Babci a w niedzielę Dzień Dziadka. Dołączamy się do życzeń płynących od wnuków i ofiarujemy modlitwę.

W sobotę o godz. 8.15 spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej w sali nr 24.

  1. Ogłoszenia okolicznościowe:

–       Spotkanie dzieci komunijnych z rodzicami ze Szkoły Podstawowej nr 20 będzie w poniedziałek o godz. 18.00. Zapraszamy.

–       Kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas VII i VIII-ch wraz z rodzicami zapraszamy na nabożeństwo w piątek o godz. 19.00.

– W przyszłą niedzielę w naszym kościele będziemy gościć zespół regionalny „Mszalniczanie” na Mszy św o godz. 10.30; po Mszy św. krótki koncert.

–       Nasza Parafia wspólnie ze Stowarzyszeniem ET CETERA organizuje koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu kapeli Ciupaga, który odbędzie się 29 stycznia br. w naszym kościele o godz. 17.00. Zapraszamy i zachęcamy, aby zarezerwować czas i przybyć na góralskie kolędowanie.

–       Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich: GN, Niedzielę, Idziemy, Tak rodzinie. Ofiary składamy do skarbonki.

–       W minionym tygodniu przeszli do wieczności: śp.: + Waldemar Jurenko, + Małgorzata Golczewska, + Lucyna Skukowska. Polećmy zmarłych miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.