II n. W. Postu 2023 r.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 05.03.2023 r.

„Mistrzu, dobrze, że tu jesteśmy”; woła św. Piotr w chwili Przemienienia. Każdy z nas ma tę szansę przemieniać się w mocy łaski, którą Jezus daje w sakramentach, szczególnie w częstej Komunii świętej. Trzeba iść drogą za Jezusem, także pośród niepewności i cierpienia, aby doświadczyć pełni Bożej chwały.

I.  W liturgii tego tygodnia:

 1. Przeżywamy czas wizytacji kanonicznej. Dziękujemy ks. Biskupowi Stanisławowi Salaterskiemu za obecność, wspólną modlitwę i umocnienie w wierze.
 2. Zmiana tajemnic różańcowych: o godz. 7.30 – dorośli; godz. 12.00 – dzieci.

Bóg zapłać za złożone ofiary na ogrzewanie kościoła i budynków duszpasterskich.

 1. Gorzkie Żale o godz.: 16.00 i Msza św. Za pobożny udział w tym nabożeństwie, można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Grobu Bożego.

Dziś również dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami pod hasłem „Z misjonarzami budujemy Kościół”. Z tej okazji został wydany komunikat przez ks. bpa Jana Piotrowskiego, Przewodniczącego Komisji Episkopatu Polski ds. Misji. Komunikat jest dostępny na stronie internetowej parafii.

Po Mszach św. są zbierane ofiary do puszek na fundusz misyjny „Ad Gentes”. Bóg zapłać za ofiary na cele misyjne.

 1. We wtorek nabożeństwo do św. Michała Archanioła o godz. 17.00.
 2. W środę nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy i Msza św. o godz.: 00.
 3. W czwartek nowenna do św. Rity o godz. 18.00. Zapraszamy.
 4. W piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.

Droga krzyżowa dla dzieci o godz. 16.00.

Droga krzyżowa dla dorosłych o godz.: 8.00 i 17.15

Droga krzyżowa dla młodzieży o godz. 19.00.

Zapraszamy kandydatów do sakramentu bierzmowania z kl. VII i bierzmowanych z kl. VIII jako wdzięczność za otrzymany sakrament.

W piątek o godz. 18.00 nabożeństwo Faustinum.

8. W sobotę rozpoczniemy nowennę do św. Józefa po Mszy św. o godz. 7.30.

II.  Ogłoszenia okolicznościowe:

 1. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie Parafialnej Caritas. Zapraszamy.
 2. Parafialny Oddział Caritas będzie rozprowadza baranki wielkanocne i paschaliki. Od przyszłej niedzieli.
 3. Ksiądz Kazimierz wyraża serdeczne podziękowanie za zamówione Msze św., modlitwę, przesłane życzenia i wszelką życzliwość z okazji dnia imienin.
 4. Diecezjalny dzień skupienia dla Grup Modlitwy św. O. Pio będzie w naszej parafii w najbliższą sobotę (11.03.2023 r.). Rozpoczęcie o godz. 10.00; o godz. 15.00 będzie sprawowana Eucharystia. Serdecznie zapraszamy.
 5. Zapraszamy Rodziny do udziału w pielgrzymce autokarowej do Pasierbca w dniu 18 marca. Wyjazd o godzinie 8:30. Koszt: dorośli – 20 złotych, dzieci – 10 złotych. W planach pielgrzymki: nabożeństwo Drogi Krzyżowej w intencji rodzin a po nim  Msza święta. Zapisy w zakrystii do 12 marca.
 6. Pragniemy poinformować, że ruszyły już zapisy przez internet na Ekstremalną Drogę Krzyżową, która w tym roku wyruszy w dniu 31 marca po Mszy świętej sprawowanej o godzinie 18:00. Nasz Rejon Nowy Sącz – święta Rita przygotował cztery trasy. Zachęcamy do wybrania którejś z nich.
 7. Wzorem ubiegłego roku Stowarzyszenie Rodzin Katolickich organizuje wczasy dla rodzin nad morzem w miejscowości Ostrowo w dniach 10 do 24 lipca. Koszt dwutygodniowego pobytu dla rodziny do 6 osób wynosi 1820 zł.  Bliższe informacje i zapisy wraz z zaliczką 200 zł od rodziny w zakrystii.
 8. Informacja o zapisach do szkół i filmie o św. Józefie w gablocie.
 9. Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich wystawionych na stojakach i pod chórem. Ofiary składamy do skarbony.
 10. Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Nowym Sączu ogłasza zapisy do 1 klasy Szkoły Podstawowej nr 20 z Oddziałami Integracyjnymi im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Nowym Sączu oraz Miejskiego Przedszkola nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Nowym Sączu na rok szkolny 2023/2024. Zapraszamy na „Dzień otwarty” w dniu 11 marca (sobota) godz. 10.00-12.00.
 11. W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności śp. + Krystynę Bodziony-Komandera i + Aleksandrę Wańczyk. Dobry Jezu a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie …