II n. Adwentu 2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA  ADWENTU – 04.12.2022 r.

Dzisiaj w drugą niedzielę Adwentu usłyszymy na nowo głos św. Jana na pustyni: „Przygotujcie drogę Panu, dla Niego prostujcie ścieżki! …  Już siekiera jest przyłożona do korzenia drzew”.

Bóg daje szansę nawrócenia, ale potrzeba naszej troski, aby wydać dobry owoc uczciwego i Bożego życia.

Adwent daje nowy czas, aby przygotować serce dla Jezusa.

  1. W liturgii tygodnia:

–         Dzisiaj, w drugą niedzielę Adwentu, przeżywamy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przed kościołem można złożyć ofiarę do puszek jako materialne wsparcie. Niech Bóg wynagrodzi składającym ofiary.

  • Dziś zmiana tajemnic różańcowych o godz. 7.30 dla dorosłych; o godz. 12.00 dla dzieci.

–         Bóg zapłać za ofiary składane dziś na tacę na budowę nowych organów. Dziękujemy również za ofiary składane w kopertach i na konto parafialne.

–         Zachęcamy do udziału w Roratach; codziennie o godz. 5.40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP następnie procesja liturgiczna i Msza św. roratnia.

–         We wtorek wspomnienie św. Mikołaja; niech Patron dnia wciąż nas uczy wzajemnego świadczenia dobroci i chrześcijańskiej miłości.

O godz. 16.30 Godzinki do św. Michała Archanioła

–         W środę w ramach przygotowania do odpustu parafialnego zapraszamy na koncert poświęcony MB Niepokalanej pn. Akatistos o godz. 17.30.

Nowenna do MBNP i Msza św. o godz. 18.00. W środę wspomnienie św. Ambrożego, bpa i dokt. K-ła.

–         W czwartek przypada uroczystość odpustowa w naszej parafii ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.

Msze św. będą o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30; główna uroczystość o godz. 18.00.

Zachęcamy, aby skorzystać z daru odpustu. Zgromadźmy się licznie; jest kilka Mszy św., zapraszamy szczególnie wieczorem na główną uroczystość odpustową o godz. 18.00.

Będzie to zarazem dzień wdzięczności za 30 r. konsekracji świątyni oraz błogosławieństwo nowych organów.

O godz. 17.00 będzie koncert organowy cz. I; po mszy św. druga część koncertu. (wyk. Prof. Karol Gołębiowski)

–         W naszym kościele będzie nabożeństwo ‘Godzina Łaski’ (od g. 12.00 do 13.00)

–         Kancelaria parafialna w czwartek nieczynna.

–         Duchowe przygotowanie do odpustu będziemy przeżywać we wtorek i w środę  o godz. 18.00, poprowadzi ks. Tomasz Krawiec z Nawojowej. Możliwość spowiedzi w środę od godz. 17.30.

–         W piątek „Godzina Miłosierdzia” i Koronka o godz.: 15.00.                                     

Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego rozpocznie się o godz.: 18.00.

 

  1. 2. Ogłoszenia okolicznościowe:

–         Przy wyjściu z kościoła można nabyć opłatki wigilijne z kalendarzem parafialnym. Bóg zapłać za składane ofiary, które są przeznaczone na ogrzewanie naszego kościoła.

–         Caritas parafialna rozprowadza świece wigilijne w kościele; ofiara od 9 zł.

Od tygodnia trwa adwentowa akcja charytatywna dla dzieci, pod hasłem „Adwentowe Drzewko Miłości”. Od jutra będzie wystawiony kosz na żywność długotrwałą w kościele. Bóg zapłać za życzliwe wspieranie akcji.

–         W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie parafialnej Caritas.

–         Jak było już zapowiadane w najbliższą sobotę i niedzielę ministranci i lektorzy przejdą po blokach i ulicach os. Wojska Polskiego oraz os. Gorzków, aby zapowiedzieć Księdza po kolędzie.

10.11.2022r. (sobota) od godziny 14:00

Ulicę: Reguły, Kosińskiego, Lambora, Gorzkowska, Freislera, Traugutta, 1 Brygady, Łukasińskiego, Żulińskiego, Toczyskiego, Kwiatkowskiego, Gucwy, św. Rity, Gurgacza, Wiśniowieckiego, Ciećkiewicza, Szymanowskiego.

11.12.2022r. (niedziela) od godziny 15:00

Ulicę: Korzeniowskiego, Rokitniańczyków, Browarna, Krokowskiego, Nawojowska, Żulińskiego, Malczewskiego, Stramki, Wieniawskiego, Królowej Jadwigi, Darowskiej, Poniatowskiego, Spokojna, Siemiradzkiego, Boczna.

–         Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich: GN, Niedziela, Idziemy, Promyczek Dobra. Ofiarę składamy do skarbonki.

–         Z naszej Wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca śp. + Bogdan Sokołowski i + Władysław Dobosz. Polećmy ich dusze nieśmiertelne miłosierdziu Bożemu …