I n. W. Postu 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I  NIEDZIELA  WIELKIEGO  POSTU   26.02.2023 r. 

 Ubogaceni darem rekolekcji z większą odwagą i przekonaniem wyznajemy wiarę w Chrystusowy Kościół w którym żyjemy i uświęcamy się. Potrzeba częstego wysiłku, aby wytrwać, do tego zachęca nas Jezus podejmujący post i walkę z Szatanem na pustyni.

I.  W liturgii tygodnia:

 1. Dziś Parafialna Caritas zbiera ofiary do puszek dla cierpiącej Ukrainy. Dziękujemy za zorganizowanie zbiórki, także na ofiary trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Niech Bóg wynagrodzi ofiarodawcom.
 2. Gorzkie Żale dziś o godz.: 16.00; po nich Msza św. o godz. 17.00. Składka na tacę na Gorzkich Żalach jest przeznaczona na kwiaty do Grobu Bożego i wystrój kościoła. Bóg zapłać za ofiary.
 3. We wtorek nabożeństwo do św. O. Pio po Mszy św. wieczornej.
 4. W środę nowenna do MBNP i Msza św. o godz. 18.00.
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca marca. Spowiedź przed I piątkiem, na bierzmowanie i wizytację będzie w środę i czwartek od godz. 17.00 oraz w piątek od godz. 15.30.

Nabożeństwo o powołania kapłańskie i zakonne w I czwartek poprowadzi Koło Przyjaciół Radia Maryja.

W I piątek Msza św. o NSPJ będzie o godz. 7.30, 16.00 (dla dzieci) i 18.00.

W I sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP. O godz. 7.00 – różaniec, 7.30 – Msza św. i medytacja.

 1. W piątek:

Godzina Miłosierdzia o godz.: 15.00.

Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.00; serdecznie zapraszamy.

Droga Krzyżowa dla dorosłych o godz.: 8.00 i 17.15.

Droga Krzyżowa dla młodzieży o godz. 19.00. Zapraszamy szczególnie kandydatów do sakramentu bierzmowania.

 1. W sobotę przypada liturgiczne święto św. Kazimierza, Królewicza zarazem dzień imienin ks. Prałata Kazimierza. Składamy Mu najlepsze życzenia i zapraszamy na wspólną modlitwę i Mszę św. w intencji Solenizanta w czwartek (02.03) o godz. 18.00.
 2. W najbliższą sobotę i niedzielę będziemy przeżywać wizytację kanoniczną w parafii. Przybędzie ks. bp Stanisław Salaterski. Program jest podawany na kazaniu oraz umieszczony w gablocie. W sobotę o godz. 16.00 bierzmowanie a o godz. 18.00 uroczyste rozpoczęcie wizytacji. Postarajmy się przybyć w imię odpowiedzialności za Kościół oraz dla umocnienia wiary.
 3. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych: dla dorosłych o godz. 7.30 dla dzieci o godz. 12.00.

Składka na tacę będzie przeznaczona na uzupełnienie opłat na ogrzewanie kościoła.

W niedzielę przypada też Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Z tej racji będą zbierane ofiary do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny „Ad Gentes”.

II. Ogłoszenia okolicznościowe:

 1. Spotkanie dzieci z klas 3 SP nr 21 wraz z rodzicami w poniedziałek o godz. 18.00.
 2. Wyrażamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy włączyli się w adorację wynagradzającą za grzechy przedpościa (40-to godzinne nabożeństwo). Dziękujemy też za udział w rekolekcjach wielkopostnych. Korzystajmy częściej z udziału w nabożeństwach pasyjnych i Mszy św. w dni powszednie, aby dłużej wytrwać w łasce uświęcającej i owocnie przeżywać Wielki Post.
 3. Kandydatów do bierzmowania z klas 8 zapraszamy na triduum: w środę o godz. 17.00 spowiedź i o godz. 18.00 Msza św.; w czwartek o godz. 18.00 Msza św. i później próba liturgiczna; w piątek o godz. 19.00 Droga Krzyżowa.
 4. Informacje o zapisach do szkół oraz inne społeczne w gablocie.
 5. Jutro w parafii św. Małgorzaty rozpoczyna się katechizacja przedmałżeńska.
 6. Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich dostępnych przy wyjściu z kościoła oraz pod chórem. Ofiary składamy do skarbony.