I n. Adwentu 2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I NIEDZIELA  ADWENTU   –   27.11.2022 r.

Rozpoczął się Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Wykorzystajmy go dobrze dla odnowienia i umocnienia więzi z Bogiem i bliźnimi. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest  najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Odkupiciela. Do szczególnej czujności wzywa nas też dzisiejsza Ewangelia.

  1. W liturgii tego tygodnia:

 –        Dzisiaj rozpoczyna się  nowy Rok Liturgiczny. Wzorem adwentowego oczekiwania  dla nas jest Maryja. Ku Jej czci odprawiana będzie Msza św. roratnia. Zapraszamy na roraty rano. O godz. 5.40 będą śpiewane Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP; o godz. 6.00 formowana procesja liturgiczna i Msza św. Po Mszy św. losowanie figurki.

Podczas Adwentu, nie będzie Mszy św. o godz.: 6.30; będzie Msza św. o godz. 7.30.

–         We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie grupy św. O. Pio.

 W środę liturgiczne święto św. Andrzeja Ap. Wszystkim Solenizantom składamy najlepsze życzenia.  Nowenna do MBNP i Msza św. o godz. 18.00. O godz. 17.00 nowenna do św. Józefa.

–         W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca grudnia; Zapraszamy na spowiedź, szczególnie dzieci po I Komunii Świętej i kandydatów do bierzmowania z okazji I piątku w środę i czwartek od godz. 17.00 oraz w piątek od godz. 15.30.

–         Nabożeństwo w intencji powołań kapłańskich i zakonnych w I czwartek o godz.:17.00 poprowadzi Bractwo św. Rity.

W grudniu wyjątkowo nowenna do św. Rity będzie w I czwartek (1 grudnia).

–         W I piątek Msze św. o NSPJ o godz. 7.30, 16.00 i 18.00.

W I piątek będziemy gościć misjonarza O. Marka Rostworowskiego, oblata. Będzie głosił kazania i rozprowadzał kalendarze na rok 2023.

–         W I sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP; o godz. 7.00 – różaniec; 7.30 Msza św. i medytacja.

W liturgii wspominamy także św. Franciszka Ksawerego.

–         W przyszłą niedzielę będzie zmiana tajemnic różańcowych: dla dorosłych po Mszy św. o godz. 7.30; dla dzieci po Mszy św. o godz. 12.00.

–         Składka na tacę będzie przeznaczona na spłatę nowych organów

  1. Ogłoszenia okolicznościowe

–         Dziś po Mszach św. przed kościołem, na stolikach, można nabyć opłatki wigilijne. Zachęcamy do nabycia i zarazem tradycyjnego wsparcia ofiarą ogrzewania kościoła parafialnego.

Do opłatków dołączone są kalendarze ścienne, oraz możliwość zabrania koperty na spłatę nowych organów. Opłatki pobłogosławione, są też do nabycia w sklepiku i w kancelarii parafialnej.

Gdyby ktoś chciał rozprowadzić opłatki w swoim bloku lub klatce, prosimy o zgłoszenie w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

–         Caritas parafialna, rozprowadza wewnątrz kościoła chlebki miłosierdzia; ofiara od 9 zł jest przeznaczona na pomoc walczącej Ukrainie (dodać zachętę).

–         Rozpoczynamy także adwentową akcję charytatywną dla dzieci, organizowaną przez parafialny oddział Caritas, pod hasłem „Adwentowe Drzewko Miłości”. Dzieci będą mogły zabierać z drzewka upatrzone przez siebie ozdoby wykonane przez Niepełnosprawne dzieci a w zamian, składać do kosza słodycze, na świąteczne prezenty dla rówieśników z mniej zamożnych rodzin.

–         Od czwartku Róże różańcowe będą odmawiać różaniec w intencji Ojczyzny o godz. 17.30. Program wywieszony w gablocie. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.

–         7 grudnia (sobota) o godz. 17.30 zapraszamy do wysłuchania w naszym kościele Akatystu – hymn na cześć Bogarodzicy. Chętnych do włączenia się we wspólny śpiew zapraszamy na próbę 5 grudnia (poniedziałek) o godz. 20.30 w sali nr 24 (dom katechetyczny).

         W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać dzień modlitw za Katolików na Wschodzie. Ofiary do puszek będą zbierane na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

–         Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich: GN, Idziemy, Niedziela, Promyczek Dobra … Ofiary składamy do skarbonki.

–         Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca śp. + Łukasz Tobiasz, + Zofia Soja, + Krystyna Popiela. Polećmy ich dusze nieśmiertelne miłosierdziu Bożemu.