BOŻE NARODZENIE – 25.12.2023 r.

 Informacje duszpasterskie : Boże Narodzenie – 25.12.2023 r.

 

  1. Dziś Msze św. jak w każdą niedzielę.
  1. Jutro II dzień Świąt Bożego Narodzenia; święto św. Szczepana, męczennika. Porządek Mszy św. niedzielny.O godz. 13.30 chrzest dzieci. Składka na tacę będzie przeznaczona na UP JP II w Krakowie i Tarnowie.
  1. Składamy serdeczne podziękowanie za przygotowanie tegorocznych szopek i dekoracji: ks. Pawłowi za aranżację i całokształt pomysłów wystroju świątyni. Kazimierzowi Nalepa z ekipą za wykonanie tegorocznych szopek. Alicji Urban dziękujemy za namalowanie świętej Rodziny do szopki na zewnątrz kościoła. Młodzieży z Katolickiego Stowarzyszenia za przystrojenie choinek; s. Grażynie i p. Marii Petryla za przystrojenie ołtarzy; Nadleśnictwu Stary Sącz za choinki do naszego kościoła. Nadzwyczajnym Szafarzom Komunii Świętej za pełnioną posługę w kościele i u chorych. Paniom w kuchni za przygotowanie posiłków dla kapłanów, szczególnie podczas spowiedzi przedświątecznej.
  1. Parafialny Oddział Caritas składa serdeczne podziękowanie za całoroczne wsparcie dla potrzebujących z naszej parafii. Dziękujemy firmie „Huzar” i” Prospona”. Dla Zespołu Szkół nr 5 Specjalnych za przeprowadzoną zbiórkę żywnościową oraz dla rzeszy anonimowych parafian składających ofiary pieniężne do naszych skarbonek i artykuły żywnościowe do kosza wystawionego w kościele. Dziękujemy również wszystkim Wolontariuszom naszego oddziału Caritas za wiele godzin charytatywnej pracy, każdą pomoc w potrzebie udzieloną drugiemu człowiekowi. Niech Bóg, który widzi w ukryciu wszystkim hojnie wynagrodzi.
  1. Dziś dopełniamy działo Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Niech Boża Dziecina nagrodzi szczęściem duszy wszystkim realizującym modlitwę za dzieci poczęte, których życie jest zagrożone przez aborcję.
  1. Bardzo dziękujemy za nadesłane i przekazywane życzenia bożonarodzeniowe. Dziękujemy za życzliwość, modlitwę i towarzyszenie duchowe. Kapłani również zapewniają o modlitwie za całą parafię i miasto przy Betlejemskim Żłóbku.
  1. Pragniemy i my przekazać życzenia świąteczne: życzymy z całego serca, aby obecne Święta przeżywane w szczególnym czasie niepokoju i wojny były doświadczeniem braterstwa życzliwości , chrześcijańskiej miłości i pokoju.