Boże Narodzenia 2022 r.

Informacje duszpasterskie

Boże Narodzenie – 25.12.2022 r.

 1. Dziś nabożeństwa jak w każdą niedzielę.
 2. Jutro II dzień Świąt Bożego Narodzenia; święto św. Szczepana. Porządek Mszy św. niedzielny.

O godz. 13.30 chrzest dzieci. Składka na tacę będzie przeznaczona na UP JP II w Krakowie i Tarnowie.

 1. Składamy serdeczne podziękowanie za przygotowanie Szopki Bożonarodzeniowej i dekoracji: s. Grażynie, ks. Pawłowi oraz Kazimierzowi Nalepa z ekipą.
 2. Parafialny Oddział Caritas składa serdeczne podziękowanie za całoroczne wsparcie dla potrzebujących z naszej parafii a szczególnie za hojność darów i ofiar do kosza i skarbony Caritas.

Dziękujemy firmie „Huzar”, ” Prospona” oraz „Właścicielom sklepów: Pyzik ABC, Lewiatan Pyzik z Nowego Sącza, za przekazane produkty żywnościowe oraz p. Zdzisławowi Sojka.

Dziękujemy również wszystkim Wolontariuszom naszego oddziału Caritas za wiele godzin charytatywnej pracy, każdą pomoc w potrzebie udzieloną drugiemu człowiekowi. Niech Bóg, który widzi w ukryciu wszystkim hojnie wynagrodzi.

 1. We wtorek liturgiczne święto św. Jana Ewangelisty. Po Mszy św. o godz. 7.30 i 18.00 poświęcenie wina jako lekarstwo na choroby gardła.
 2. W środę liturgiczne święto Świętych Młodzianków. Nowenna do MBNP o godz. 18.00.
 3. W piątek liturgiczne święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Dzień szczególnej modlitwy za małżonków. Msze św. w zwyczajnym porządku.
 4. W sobotę zakończenie Starego Roku. Nabożeństwo dziękczynne – Msza św. z wystawieniem Najświętszego Sakramentu – będzie o godz. 9.00 i o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy do udziału i wspólnego uwielbienia Boga za otrzymane łaski.
 5. W przyszłą niedzielę Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Nowy Rok 2023. Msze św. w porządku niedzielnym.
 6. Od wtorku rozpoczniemy kolędę od Osiedla Gorzków. Ulice: Reguły, Kosińskiego, Lambora, Gorzkowska, Freislera, Traugutta także Malczewskiego. Szczegółowy plan podamy jutro; jest także wywieszony w gablocie i na stronie internetowej.
 7. Bardzo dziękujemy za nadesłane i przekazywane życzenia Bożonarodzeniowe. Dziękujemy za życzliwość, modlitwę i towarzyszenie duchowe. Kapłani również zapewniają o modlitwie za całą parafię i miasto przy Betlejemskim Żłóbku.
 8. Pragniemy i my przekazać życzenia świąteczne: życzymy z całego serca, aby obecne Święta przeżywane w szczególnym czasie niepokoju i wojny były doświadczeniem braterstwa życzliwości , chrześcijańskiej miłości i pokoju.
 9. Pod chórem a także w sklepiku można jeszcze nabyć nowy nr parafialnej gazetki ‘GŁOS NIEPOKALANEJ’ …