OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
- 10. NIEDZIELA ZWYKŁA – 07.06.2026 r.
„Bo nie przyszedłem, aby powołać sprawiedliwych, ale grzeszników”.
Jezus daje odpowiedź dla gorszących się faryzeuszów i daje szansę grzesznikom oraz tym co się źle mają.
Ekonomia Pana Jezusa jest zupełnie inna od ludzkiej ekonomii.
- W liturgii tego tygodnia:
- Dziś zmiana tajemnic różańcowych. Procesja eucharystyczna dziś po Mszy św. o godz. 12.00. W tygodniu o godz. 18.00.
Bóg zapłać za ofiary złożone na prace wykończeniowe w Strefie Pielgrzyma.
- W poniedziałek wspomnienie św. Jadwigi Królowej.
- W środę, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św. o godz.:18.00.
- W czwartek wspomnienie św. Barnaby, Apostoła, zarazem zakończenie oktawy Bożego Ciała. Będzie dodatkowa Msza św. o godz. 16.00 z procesją; zapraszamy szczególnie dzieci na błogosławieństwo. O godz. 18.00 również procesja i błogosławieństwo wianków i dzieci.
- Z racji oktawy Bożego Ciała, nowenna do św. Rity będzie 18 czerwca br.
- W czwartek o godz. 18.00 będzie Msza św. w intencji ks. Leszka z okazji Imienin i 35. rocznicy święceń kapłańskich.
- W piątek uroczystość NSPJ; Msze św. w zwykłym porządku. Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego.
Godzina Miłosierdzia o godz.: 15.00. Nabożeństwo „Faustinum” o godz. 18.00. Z racji uroczystości nie ma postu.
- W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi Panny.
O godz. 20.00 Nabożeństwo Fatimskie. Serdecznie zapraszamy.
- Ogłoszenia okolicznościowe:
- Dziś Zespół Regionalny ‘Mszalniczanie’ zbiera podpisy pod projektem obywatelskim. Pamiętajmy, że możemy podpisać się tylko pod jednym projektem i tylko jeden raz.
- Bóg zapłać za przygotowanie ołtarzy i trasy na Boże Ciało (Siostrom Niepokalankom, Społeczności szkolnej Zespołu Szkół Samochodowych, mieszkańcom ul. E. Plater oraz Rycerzom św. Jana Pawła II.
- We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja.
- Informacje o koncertach i okolicznościowe w gablocie parafialnej.
- W najbliższy czwartek (11 czerwca br.) rozpoczyna się XXIV Sądecki Festiwal Muzyki Organowej. Pierwszy koncert w Bazylice św. Małgorzaty o godz. 18.30.
- Jeszcze można zapisać się w zakrystii na pielgrzymkę autokarową do Tanowa (Katedra i sanktuarium MB Fatimskiej) i Dąbrowy Tarnowskiej (nowa Bazylika) w dn. 13 czerwca br. Koszt 100 zł (w tym obiad).
- Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich wystawionych na stojakach. Ofiary składamy do skarbony.
- W minionym tygodniu, odeszli do wieczności śp.: + Stanisław Znamirowski, + Maria Mróz, + Janina Cisowska. Zmarł ks. Tadeusz Górka, były wikariusz naszej parafii (1990-95), zasłużony też przy budowie kościoła. Msza św. o spokój Jego duszy będzie w poniedziałek o godz. 18.00. Polećmy ich dusze nieśmiertelne miłosierdziu Bożemu.
