XXV n. zw. 2025 r.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

25 NIEDZIELA ZWYKŁA – 21.09.2025 r.

Przeżywamy 59. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu pod hasłem: „Dzielcie się z łagodnością nadzieją, która jest w waszych sercach”.

Pamiętajmy o słowach Chrystusa z dzisiejszej Ewangelii „Kto w bardzo małej sprawie jest wierny, ten i w wielkiej będzie wierny; a kto w bardzo małej sprawie jest nieuczciwy, ten i w wielkiej nieuczciwy będzie”.

Módlmy się za dziennikarzy i ludzi mediów, aby odpowiedzialnie służyli ludziom w duchu obiektywnej prawdy, wolności, uczciwości, sprawiedliwości.

  1. W tym tygodniu:
  2. Komunikat Biskupa Ordynariusza.
  1. Dziś Msza św. dla chorych i niepełnosprawnych o godz. 15.00. Zapraszamy.
  2. Wczoraj rozpoczęliśmy nowennę do św. Michała Archanioła po różańcu; poprowadzi wspólnota św. Michała Archanioła.

W niedzielę nowenna po Mszy św. o godz. 10.30.

5. We wtorek wspomnienie św. O. Pio z Petrelciny, prezb. Po Mszy św. o godz. 7.30 i 18.00 Ucałowanie relikwii św. O. Pio.

6. W środę nowenna do MBNP i Msza św. o godz.: 18.00

  1. W piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.
  2. W sobotę wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prazb.

9. W  przyszłą niedzielę przypada wspomnienie bł. Michała Sopoćko, prezb.

Z tej okazji o godz. 15.00 włączymy się w międzynarodową akcję modlitewną „KORONKA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO NA ULICACH MIAST ŚWIATA”. Koronkę będziemy odmawiać w trzech miejscach:

*      przy skrzyżowaniu ul. Poniatowskiego i Kr. Jadwigi

*      przy pomniku „Solidarności” (przy moście 700-lecia)

*      przy skrzyżowaniu ul. Freislera i I Brygady

10. Diecezjalny Dzień Modlitw o Trzeźwość oraz Diecezjalna Pielgrzymka do Szczepanowa, będzie w najbliższą niedzielę; włączmy się w dzieło trzeźwości także poprzez osobistą modlitwę.

  1. Ogłoszenia okolicznościowe:

 2. Radę Duszpasterską zapraszamy na spotkanie dziś o godz. 17.00 na plebanię.

3. W przyszłą niedzielę na Mszach świętych będzie kolejna prezentacja Rycerzy św. Jana Pawła II.

4. Ogłoszenia społeczne i inne w gablocie.

  1. Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich: GN, Niedziela, Idziemy, Promyczek. Ofiary składamy do skarbony.
  2. W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności
    śp. + Annę Lebda, + Stanisławę Jurczak, + Mieczysławę Romanowicz. Pomódlmy się za zmarłych.