Ogłoszenia duszpasterskie

26 Niedziela zwykła - 01.10.2017 r.

Zgromadzeni na niedzielnej Eucharystii uświadamiamy sobie, że od chwili sakramentu chrztu staliśmy się dziećmi Bożymi i mamy podejmować pracę w winnicy naszego Ojca, jaka jest Kościół. W każdej Mszy św. Pan Bóg karmiąc nas swoim słowem i Ciałem  Chrystusa, wyznacza nam zadania. Czy jesteśmy gotowi realizować Jego wolę? Z ufnością powierzmy nasze intencje i otwórzmy serca dla Pana.

 1. W tym tygodniu:
 • dzisiaj, rozpoczyna się „Tydzień Miłosierdzia”. Zachęcamy do modlitwy w intencji Parafialnego Oddziału Caritas, podopiecznych i dzieł miłosierdzia a także do włączenia się w wolontariat Caritas przy naszej parafii.

Po Mszach św., będą do zabrania z kościoła, tzw. „Chlebki Miłosierdzia”, i możliwość przyjścia z pomocą ofiarom trzęsienia ziemi w Meksyku.

 • W poniedziałek, św. Aniołów Stróżów. Po Mszy św. wieczornej, spotkanie Rycerstwa św. Michała Archanioła w Bibliotece parafialnej.
 • W środę, wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. O godz.: 18.00 nowenna do Matki Bożej N. Pomocy i Msza św.
 • We czwartek, wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, zakonnicy. Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne od godz.: 16.30, prowadzona przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich.
  • Uczniów klas siódmych zapraszamy na spotkanie przygotowujące do przyjęcia s. Bierzmowania na różaniec o 17.15, a po nim na Mszę św. o 18.00.
 • W piątek: Msze św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o 7.30; 16.00/dla dzieci/ i 18.00.
  • Uczniów klas II Gimnazjalnych, w ramach przygotowania do s. Bierzmowania, zapraszamy na Mszę św. I-piątkową dla młodzieży o godz.: 19.00. Będzie możliwość spowiedzi.
  • o godz.: 15.00: Godzina Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy do udziału.
  • Po Mszy św. wieczornej spotkanie Rady Parafialnej.
 • Spowiedź przed pierwszym piątkiem:  w środę i czwartek  od godz.: 17.15, a w piątek od godz.: 15.30
 • W sobotę, wspomnienie Matki Bożej Różańcowej. Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz.: 7.30. Wcześniej odmawiany jest różaniec wynagradzający. Po Mszy św., w ramach 5-ciu pierwszych sobót wynagradzających za zniewagi wyrządzane Maryi, zatrzymamy się na 15-to minutowe rozważanie tajemnicy różańca. 
 1. Nabożeństwa różańcowe w tygodniu będą o godz.: 17.15, a w niedziele o godz.: 18.30. Zapraszamy do licznego udziału. Tych, którzy nie mogą być w kościele, zachęcamy do wspólnej modlitwy w rodzinach. Dzieci zapraszamy szczególnie we wtorki i piątki kiedy to będą prowadzić różaniec.

Przy okazji „różańcowego miesiąca”, zapraszamy do wpisywania się do Róż Różańcowych. 

 1. Składamy serdeczne podziękowanie sponsorom figury św. Michała Archanioła i ornatu. 
 1. Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich z ciekawymi i aktualnymi tematami. 

Ogłoszenia okolicznościowe:

* Pierwsze powakacyjne spotkanie scholi parafialnej będzie w sobotę, (7.X), o godz.: 10.00.

* Stow. Faustinum organizuje pielgrzymkę w intencji zmarłych do Ciężkowic, Tuchowa i Zalasowej. Wyjazd w sobotę 14.X. o godz.8.00. Koszt 25 zł. Zapisy w zakrystii. 

* W następną niedzielę, z powodu Wyścigu Samochodowego, będzie wyłączony z ruchu odcinek od Ronda 700-lecia do zjazdu na ul. Freislera, w godz.: 6.00-18.0                   

* Centrum Nauki i Biznesu „Żak” w Nowym Sączu, przy ul Lwowskiej 9, nadal przyjmuje zgłoszenia do darmowych szkół policealnych oraz liceum ogólnokształcącego dla dorosłych.                                                               

* Urząd miasta Nowego Sącza, zaprasza do udziału w głosowaniu Budżetu Obywatelskiego na 2018 r. Szczegóły są na stronie www.bo.nowysacz.pl

 

W minionym tygodniu, spośród nas odeszli do Domu Ojca śp.: Bogusław Czyszczoń, Krystyna Oliskiewicz, Jan Stelmach, Halina Parysz, Zygmunt Muzyk i Ryszard Bobrek. Polećmy ich dusze miłosiernemu Bogu. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

Search

Kontakt

Parafia Matki Bożej Niepokalanej
w Nowym Sączu

ul. Królowej Jadwigi 44

33-300 Nowy Sącz

Najnowsze

Wszystkie dane osobowe umieszczone są za zgodą osób zainteresowanych lub na mocy prawa.
©2020 Parafia Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu. All Rights Reserved. Designed by mISHA_GmbH

Search