Ogłoszenia duszpasterskie

I n. Adwentu 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I NIEDZIELA ADWENTU   -   28.11.2021 r.

 

           

Rozpoczął się Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Wykorzystajmy go dobrze dla odnowienia i umocnienia więzi z Bogiem i bliźnimi. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Odkupiciela. Do szczególnej czujności wzywa nas też dzisiejsza Ewangelia.

  1. W liturgii tego tygodnia:

-        Dzisiaj rozpoczyna się nowy Rok Liturgiczny. Wzorem adwentowego oczekiwania dla nas jest Maryja. Ku Jej czci odprawiana będzie Msza św. roratnia. Zapraszamy na roraty rano. O godz. 5.40 będą śpiewane Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP; o godz. 6.00 formowana procesja liturgiczna i Msza św. Po Mszy św. losowanie figurki.

-         Podczas Adwentu, nie będzie Mszy św. o godz.: 6.30; będzie o godz. 7.30.

-         We wtorek liturgiczne święto św. Andrzeja Ap. Wszystkim Solenizantom składamy najlepsze życzenia a szczególnie wikariuszom: ks. Andrzejowi Faranowi i ks. Andrzejowi Szarajowi. Msza św. w intencji Solenizantów będzie odprawiona w czwartek o godz. 18.00.

-         We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie grupy św. O. Pio.

-         W środę nowenna do MBNP i Msza św. o godz. 18.00. O godz. 17.00 nowenna do św. Józefa.

-         W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca grudnia; Zapraszamy na spowiedź, szczególnie dzieci komunijne i kandydatów do bierzmowania z okazji I piątku w środę i czwartek od godz. 17.00 oraz w piątek od godz. 15.30.

-         Nabożeństwo w intencji powołań kapłańskich i zakonnych w I czwartek o godz.:17.00 poprowadzi grupa „Caritas”.

-         W I piątek Msze św. o NSPJ o godz. 7.30, 16.00 (dla dzieci) i 18.00.

          W liturgii wspominamy także św. Franciszka Ksawerego.

 

-         W I sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP; o godz. 7.00 – różaniec; 7.30 Msza św. i medytacja.

-         W przyszłą niedzielę będzie zmiana tajemnic różańcowych: dla dorosłych po Mszy św. o godz. 7.30; dla dzieci po Mszy św. o godz. 12.00.

-         Składka na tacę będzie przeznaczona na budowę nowych organów.

          

                                                                                        

  1. Ogłoszenia okolicznościowe:

-         Dziś po Mszach św. przed kościołem, na stolikach, można nabyć opłatki wigilijne. Zachęcamy do nabycia i zarazem tradycyjnego wsparcia ofiarą ogrzewania kościoła parafialnego.

Do opłatków dołączone są kalendarze ścienne, oraz koperta na budowę nowych organów. Opłatki pobłogosławione, są też do nabycia w zakrystii i w kancelarii parafialnej.

Gdyby ktoś chciał rozprowadzić opłatki w swoim bloku lub klatce, prosimy o zgłoszenie w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

-         Caritas parafialna, rozprowadza wewnątrz kościoła świece wigilijne; ofiara od 7 zł jest przeznaczona na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

-         Zapraszamy do obejrzenia koncertu pn. „Od przebaczenia do zbawienia” z naszego kościoła, który dziś (28.XI) będzie emitowany w TV TRWAM o godz. 14.30.

-         Od poniedziałku rozpoczyna się adwentowa akcja charytatywna dla dzieci, organizowana przez parafialny oddział Caritas, pod hasłem „Adwentowe Drzewko Miłości”. Dzieci będą mogły zabierać z drzewka upatrzone przez siebie ozdoby wykonane przez Niepełnosprawne dzieci a w zamian, składać do kosza słodycze, na świąteczne prezenty dla rówieśników z mniej zamożnych rodzin. 

-         W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać dzień modlitw za Katolików na Wschodzie. Ofiary do puszek będą zbierane na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

-         Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich: GN, Idziemy, Niedziela, Promyczek Dobra … Ofiary składamy do skarbonki.

-         Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca śp. + Zdzisław Zając, + Krystyna Kosman, + Janina Waskań, + Danuta Daniewska, + Zbigniew Stępniowski, + Halina Dylewska. Polećmy ich dusze nieśmiertelne miłosierdziu Bożemu.

Search

Ogłoszenia

22 styczeń 2022
15 styczeń 2022
08 styczeń 2022
31 grudzień 2021
25 grudzień 2021

Kontakt

Parafia Matki Bożej Niepokalanej
w Nowym Sączu

ul. Królowej Jadwigi 44

33-300 Nowy Sącz

Najnowsze

22 styczeń 2022
15 styczeń 2022
08 styczeń 2022
Wszystkie dane osobowe umieszczone są za zgodą osób zainteresowanych lub na mocy prawa.
©2022 Parafia Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu. All Rights Reserved. Designed by mISHA_GmbH

Search