Ogłoszenia duszpasterskie

XXX n. zw. 2021r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

30 NIEDZIELA ZWYKŁA - 24.10.2021 r.

 

„Jezusie, Synu Dawida, ulituj się nade mną” – woła głośno niewidomy Bartymeusz. Jezus nagradza wiarę Niewidomego: „Twoja wiara cię uzdrowiła”.

Każdy z nas może wołać do Jezusa, nawet powinien: „Jezusie, Synu Dawida, ulituj się nade mną”. Niech ufna wiara dopełnia naszych pragnień: duchowych i codziennych.

 1. W liturgii tygodnia:
 • Komunikat Biskupa Tarnowskiego.
 • Przeżywamy Światowy Dzień Misyjny; Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę na cele fundusz misyjny do dyspozycji Ojca Świętego.

W Tygodniu Misyjnym będziemy pamiętać o dziełach misyjnych szczególnie podczas nabożeństw różańcowych.

          Dziś dzień skupienia dla narzeczonych o godz. 14.00.

 • w środę Nowenna do MBNP o godz. 18.00.

W środę, w tygodniu misyjnym na różańcu, będziemy gościć Siostrę Służebniczkę Starowiejską – podzieli się pracą misyjną Sióstr i potrzebami na misjach. Dlatego przed różańcem i po Mszy św. będzie można Ich wesprzeć kupując kalendarz misyjny (8 zł) czy złożyć ofiarę.

 • W czwartek liturgiczne święto św. Szymona i Judy Tadeusza, Apostołów. Po Mszy św. wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.
 • Zapraszamy na nabożeństwa październikowe, szczególnie tych, którzy jeszcze nie byli w tym roku na różańcu. Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o 17:15 a w niedzielę o 18:30.
 • O poprowadzenie rozważań różańcowych w tym tygodniu prosimy:

- w poniedziałek– dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. ze Szk. P. nr 21

- we wtorek – Grupę Ojca Pio

- w środę - Caritas

- w czwartek – Koło Misyjne ze Szkoły Podstawowej nr 20

- w piątek – scholę dziecięcą

- w sobotę – Nauczycieli i Katechetów z Zespołu Szkół Specjalnych nr 5

- w przyszłą niedzielę – Parafialne Zespoły Synodalne

 1. Ogłoszenie okolicznościowe:
 • Zachęcamy do obejrzenia wystawy w Kaplicy Fatimskiej – gramatyka życia św. Jana Pawła II i bł. Kard. Wyszyńskiego. Czynna do poniedziałku (25 października).
 • W poniedziałek zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej ze Szkoły Podstawowej nr 21 na spotkanie wraz z rodzicami do naszego kościoła o godz. 17:15.
 • Parafialne Zespoły Synodalne i Radę Duszpasterską zapraszamy na spotkanie w poniedziałek po Mszy św. wieczornej do sali Wieczernika.
 • Spowiedź przed Ur. Wszystkich Świętych będzie od środy od godz. 17.00. Spowiadamy także w czasie każdej Mszy św. Prosimy o skorzystanie ze sakramentu pojednania i pokuty, aby zyskiwać odpusty za zmarłych.
 • W piątek w naszym kościele będzie koncert o godz. 19.30 w podziękowaniu za dar beatyfikacji bł. Kard. Wyszyńskiego pt. „Od przebaczenia do zbawienia”. Wystąpią Artyści Orkiestry i Chóru Filharmonii Krakowskiej oraz TV TRWAM. Serdecznie zapraszamy; wstęp wolny. Mamy duży kościół i można śmiało zaplanować udział w koncercie. Szczegóły na afiszach. Jeszcze raz zapraszamy. Gdyby ktoś miał życzenie wesprzeć dzieło koncertu prosimy o kontakt z ks. Proboszczem.
 • W piątek po Mszy św. wieczornej poświęcimy też malowany mural na ścianie domu duszpasterskiego z postaciami świętych: św. Jana Pawła Wielkiego, bł. Kard. Wyszyńskiego i bł. ks. Popiełuszki.
 • Wypominki można składać w zakrystii oraz kancelarii parafialnej.
 • Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich: GN, Idziemy, Niedziela, Promyczek: ofiary za gazety składamy do skarbonki.

Search

Ogłoszenia

Kontakt

Parafia Matki Bożej Niepokalanej
w Nowym Sączu

ul. Królowej Jadwigi 44

33-300 Nowy Sącz

Najnowsze

Wszystkie dane osobowe umieszczone są za zgodą osób zainteresowanych lub na mocy prawa.
©2021 Parafia Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu. All Rights Reserved. Designed by mISHA_GmbH

Search