Ogłoszenia duszpasterskie

XXIX n.zw.2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

29 NIEDZIELA ZWYKŁA - 17.10.2021 r.

 

       

„Syn Człowieczy … przyszedł , aby służyć ...”

Służba jest wpisana w życie ewangeliczne. Uczmy się od Jezusa i świętych jak realizować życie służby …

  1. W liturgii tego tygodnia:

 Dziś swój jubileusz 5-lecia istnienia w naszej Parafii obchodzą Rodziny Szensztackie. Cieszymy się ich obecnością i zapewniamy o pamięci w modlitwie. Msza święta jubileuszowa o godz. 9:00.

Dziś Msza św. dla chorych i niepełnosprawnych o godz. 15.00. Zapraszamy.

  • W poniedziałek liturgiczne święto św. Łukasza Ew.; wszystkim pracownikom służby zdrowia życzymy obfitych łask Bożych i zapraszamy na nabożeństwo różańcowe; będziemy się modlić także w intencji służby zdrowia.

Dzieci komunijne ze SP nr 20 wraz z rodzicami zapraszamy na comiesięczne spotkanie na godzinę 17:15.

  • W środę wspomnienie św. Jana Kantego, prezb.; nowenna do Matki Bożej i Msza św. o godz. 18.00.
  • W piątek uroczystość św. Jana Pawła II, patrona Małopolski. Z racji uroczystości w Małopolsce nie ma postu. Jest to zarazem 22. dzień miesiąca; zapraszamy chętnych do Bractwa św. Rity na wspólną modlitwę różańcową i Mszę św.  

O godz.: 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.

  • W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Światowy dzień Misyjny.

Ofiary na tacę będą przeznaczone na PDRW do dyspozycji Ojca Świętego.

  1. Ogłoszenia okolicznościowe:

 -    W kaplicy jest wystawa poświęcona św. Janowi Pawłowi II i bł. Stefanowi Kard. Wyszyńskiemu. Zachęcamy do medytacji tekstów dziś po każdej Mszy św. i w tygodniu od godz. 10.00 -12.00 oraz od 15.00 – 17.00.

-    Zapraszamy na nabożeństwa październikowe do naszego kościoła w dni powszednie o 17:15 a w niedzielę o 18:30. O poprowadzenie rozważań różańcowych w tym tygodniu prosimy:

- w poniedziałek – dzieci przygotowujące się do I Komunii ze Szkoły Podst. nr 20

- we wtorek – Wspólnota prowadzących nabożeństwa do Michała Archanioła

- w środę - Caritas

- w czwartek – Koło Przyjaciół Radia Maryja

- w piątek – uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 21 im. Jana Pawła II

- w sobotę – Zakon Rycerzy św. Jana Pawła II

- w przyszłą niedzielę – uczniowie Zespołu Szkół nr 2 im. Sybiraków

-    W najbliższą sobotę w Sanktuarium błogosławionej Karoliny Kózkówny w Zabawie koło Tarnowa odbędzie się XX Diecezjalne Spotkanie Misyjne Róż Żywego Różańca. Osoby, który chciałyby wziąć udział w tym spotkaniu prosimy o zgłoszenie się do zakrystii najpóźniej do środy i zapisanie się na listę. Wyjazd w sobotę o godz. 7:30. Koszt 40 złotych.

-    W najbliższą niedzielę będzie dzień skupienia dla narzeczonych o godz. 14.00 w sali Wieczernika.

-    Msza św. z okazji św. Łukasza – patrona służby zdrowia, będzie odprawiona w przyszłą niedzielę (24.10.) w kościele św. Kazimierza o godz.: 15.15. Mszę św. poprowadzi ks. mgr Andrzej Kluz z Gorlic.

-    Spotkanie synodalne i zarazem Rady Duszpasterskiej będzie w następny poniedziałek (25 października).

-    Kartki z wypominkami składamy u Księży; Prosimy o wyraźne pismo i zaznaczenie wypominków listopadowych lub rocznych.

-    W przyszłym tygodniu (29 października br.) w naszym kościele będzie koncert orkiestry symfonicznej Filharmonii Krakowskiej z solistami i TV TRWAM. Zachęcamy do zarezerwowania terminu i skorzystania.

-    Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: GN;   Niedziela, Tak rodzinie, Idziemy … Ofiary składamy do skarbonki.

-    Komunikat Biskupa Tarnowskiego ...

-    W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca śp.: + Maria Gumulak, + Rafał Czech, + Józef Bugara, + Franciszek Majcher, + Kazimierz Strzelecki, + Antoni Kiełbus. Polećmy ich dusze nieśmiertelne miłosiernemu Bogu…

Search

Ogłoszenia

Kontakt

Parafia Matki Bożej Niepokalanej
w Nowym Sączu

ul. Królowej Jadwigi 44

33-300 Nowy Sącz

Najnowsze

Wszystkie dane osobowe umieszczone są za zgodą osób zainteresowanych lub na mocy prawa.
©2021 Parafia Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu. All Rights Reserved. Designed by mISHA_GmbH

Search