Ogłoszenia duszpasterskie

XXVI Niedziela zwykła - 26.09.2021 r.

 1. Dziś przeżywamy kolejną Niedzielę Synodalną, dziś tradycyjne liczenie wiernych oraz przystępujących do Komunii Świętej. O godz. 14:00 w Wieczerniku odbędzie się Dzień Skupienia dla Narzeczonych, a o godz. 19:00 Msza Święta i kolejne spotkanie młodych „Światłość w ciemności” .
 2. W liturgii tego tygodnia:
 • W poniedziałek – wspominamy św. Wincentego a Paulo. Po Mszy świętej wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.
 • we wtorek – wspominamy św. Wacława oraz bł. Michała Sopoćko

O godz. 15.00 zapraszamy do włączenia się w międzynarodową akcję modlitewną „KORONKA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO NA ULICACH MIAST ŚWIATA”. Koronkę będziemy odmawiać w trzech miejscach w Parafii:

*        przy skrzyżowaniu ul. Poniatowskiego i Kr. Jadwigi                                

*       przy pomniku „Solidarności” (przy moście 700-lecia)

*        przy skrzyżowaniu ul. Freislera i I Brygady

We wtorek po  Mszy świętej wieczornej spotkanie grupy Ojca Pio.

 • W środę święto św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. O godz. 18:00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 • W czwartek wspomnienie św. Hieronima
 • w piątek wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus a zarazem I piątek miesiąca października. Msze święte wotywne o Najświętszym Sercu Jezusa o godz. 7:30, 16:00 (dla dzieci) oraz o 18:00. Spowiedź przed I piątkiem w środę i czwartek od godz. 17:00 oraz w piątek od godz. 15:30. W tym dniu o 15:00 modlitwa w Godzinie Miłosierdzia.
 • W sobotę wspomnienie św. Aniołów Stróżów a zarazem I sobota miesiąca. Msza święta o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 7:30. Wcześniej odmawiany jest różaniec wynagradzający. Po Mszy świętej - medytacja.
 • W piątek rozpoczynamy nabożeństwa październikowe. W dni powszednie będą one o godz.: 17.15, a w niedziele o 18.15. O poprowadzenie rozważań różańcowych prosimy w tym tygodniu:

- w piątek  – grupę osób, które podjęły się w naszej parafii adoracji Najświętszego Sakramentu

- w sobotę – wspólnoty neokatechumenalne

- w niedzielę - Dziewczęcą Służbę Maryjną.

Zapraszamy wszystkich do licznego udziału w tych nabożeństwach, zwłaszcza dzieci i młodzież. Tych, którzy nie mogą być w kościele, zachęcamy do wspólnej modlitwy w rodzinach.

 • w przyszłą niedzielę: Msza św. z udziałem Róż Różańcowych i zmiana tajemnic o godz.: 7.30, a po Mszy św. o godz. 12.00 zmiana tajemnic różańcowych dla dzieci. Składka przeznaczona będzie na budowę nowych organów. Suma odpustowa ku czci św. Franciszka z Asyżu w Cieniawie o godz. 11:00.

W przyszłą niedzielę odbędzie się też 31 Procesja Różańcowa ulicami naszego miasta. Rozpoczęcie przy pomniku św. Jana Pawła II na sądeckim rynku o godz.18.00. Następnie procesja przejdzie do Bazyliki św. Małgorzaty, do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia, do Kościoła Matki Bożej Licheńskiej i Najświętszego Serca Jezusowego. Zakończenie około godz. 21.00 w Kościele Matki Bożej Niepokalanej na Millenium. Zapraszamy do licznego udziału.

 1. Ogłoszenia okolicznościowe:

* Zapraszamy Rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej ze Szkoły Podstawowej nr 21 na spotkanie w poniedziałek o godz. 18.00

* Przypominamy, że w zakrystii trwają zapisy na pielgrzymki autokarowe:

- 9 października – do Komańczy i Dukli – koszt – 50 zł. Wyjazd o 6:30

- 16 października – Róż Różańcowych i ich rodzin do Zakopanego i Ludźmierza – koszt 50 zł. Wyjazd o 6:30.

* W najbliższą sobotę na godz. 10:00 zapraszamy wszystkie dziewczynki, które należą lub chcą należeć do Dziewczęcej Służby Maryjnej na spotkanie w domu katechetycznym. Spotkanie potrwa do godziny 12:00.

* Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich: Gościa Niedzielnego, Idziemy, Niedzieli. Ofiary składamy do skarbonki przy stojakach z gazetami.

* w związku z jubileuszem 200-lecia istnienia Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie oraz 25-leciem istnienia Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, Ksiądz Biskup Andrzej Jeż zaprasza wszystkich diecezjan do modlitwy o powołania i za powołanych a członków Towarzystwa Przyjaciół naszego Seminarium zaprasza do pielgrzymowania w dniu 16 października do Tuchowa. Całość komunikatu – wywieszona w gablocie. 

 1. W minionym tygodniu, spośród nas odeszli do Domu Ojca śp. Elżbieta Piksa, śp. Jolanta Lisowska i śp. Maria Nowacka. Polećmy  ich dusze nieśmiertelne miłosierdziu Bożemu…
 1. Wszystkim Parafianom, Pielgrzymom odwiedzającym Sanktuarium i Gościom życzymy dobrze przeżytej niedzieli i dobrego tygodnia.

Search

Ogłoszenia

Kontakt

Parafia Matki Bożej Niepokalanej
w Nowym Sączu

ul. Królowej Jadwigi 44

33-300 Nowy Sącz

Najnowsze

Wszystkie dane osobowe umieszczone są za zgodą osób zainteresowanych lub na mocy prawa.
©2021 Parafia Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu. All Rights Reserved. Designed by mISHA_GmbH

Search