Ogłoszenia duszpasterskie

XXIII n.zw. 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
23 Niedziela zwykła 05. 09. 2021 r.

 

                                                        

„Effata” – otwórz się. I dziś Jezus mówi do nas – otwórz się na moc Mojego Słowa, na dar sakramentów na Bożą rzeczywistość. Tylko wiara pomoże nam zrozumieć, że i my możemy dostąpić uzdrowienia z duchowej ślepoty i zniewolenia.

          W pierwszą niedzielę wrześniową, na początku nowego roku szkolnego, szczególnie zawierzmy Panu Bogu dzieci, młodzież, nauczycieli, katechetów i wszystkich zaangażowanych w dzieło edukacji.

 

  1. W liturgii Kościoła i Parafii w tym tygodniu:
  • Dziś zmiana tajemnic różańcowych dla dorosłych o godz. 7.30.

Dziś również przeżywamy Dzień Solidarności z Narodem Afgańskim; pamiętajmy w modlitwie za umęczony Naród Afgański, prośmy szczególnie o dar wolności i poszanowanie godności człowieka.

Po Mszach św. można złożyć ofiarę do puszek dla Afgańczyków. Bóg zapłać za ofiary i zorganizowanie kwesty przez POC.

  • Bóg zapłać również za ofiary złożone dziś na tacę na budowę nowych organów. Niech Bóg wynagrodzi także składającym w kopertach i na konto parafialne.
  • Akcja Katolicka prowadzi nowennę przed beatyfikacją Stefana Kard. Wyszyńskiego przed wieczorną Mszą św.
  • W środę uroczystość Narodzenia NMP, głównej patronki diecezji; zarazem Matki Boskiej Siewnej. Msze św. o godz. 6.00, 6.30, 7.30, 9.00 i 18.00.

Nowenna do MB. Nieustającej Pomocy o godz. 18.00

  • W czwartek nowenna do św. Rity o godz. 18.00
  • W piątek

- Godzina Miłosierdzia o godz.: 15.00.

- nabożeństwo Faustinum o godz. 18.00.

  • W przyszłą niedzielę w Mogilnie uroczystość odpustowa ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego. Główna uroczystość o godz. 15.00.
  1. Ogłoszenia okolicznościowe:

- Uczniów klas VII-mych z całej naszej parafii, prosimy o zapisanie się w zakrystii lub kancelarii parafialnej, celem rozpoczęcia duchowego przygotowania do sakramentu bierzmowania do 15 września br. Przygotowanie do sakramentu bierzmowania, wg diecezjalnej zasady, realizujemy w parafii zamieszkania bez względu na położenie szkoły. Spotkanie organizacyjne będzie pod koniec września.    

- Kancelaria parafialna nie będzie czynna w środę przed południem.

- Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza młodzież szkół podstawowych, ponadpodstawowych i studentów na spotkania w piątki na godzinę 19:00  w sali nr 23 domu katechetycznego.

- Zapraszamy ministrantów na zbiórki w soboty o godzinie 8:15. Chłopców chcących dołączyć do grona ministrantów (od 2 klasy SP wzwyż) również zapraszamy w najbliższą sobotę na spotkanie o godzinie 8:15 w sali nr 23  domu katechetycznego.

- Zapraszamy na pierwsze spotkanie po wakacjach dziewczynki, które chcą należeć do DSM-u na spotkanie w sobotę o godz. 8.00.

- Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w naszej parafii od poniedziałku do soboty od godz. 8.00 do 18.00. O modlitwę różańcową o godz. 17.30 prosimy róże kobiet od 1 do 8. oraz poszczególne grupy. Równocześnie przypominamy i prosimy o konsekwentny dyżur w czasie adoracji przez zapisanych i zdeklarowanych, aby nie dochodziło do opuszczenia P. Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

- W naszej parafii odbędą się kreatywne zajęcia metodą Montessori z geografii i historii dla dzieci w wieku 6 do 11 lat. Spotkania będą odbywać się od godz. 16:00 w czwartki i piątki, pierwsze spotkanie 16 września. Udział w zajęciach jest bezpłatny, obowiązkowe zapisy telefoniczne, numer podany na plakacie przy wejściu do kościoła. Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. Zapraszamy dzieci do udziału.

- Od dziś można zamawiać intencje mszalne na przyszły rok w zakrystii lub kancelarii.

- Seminarium Odnowy Wiary rozpocznie się dn. 09 września br. w bazylice św. Małgorzaty w Nowym Sączu. Więcej informacji w gablocie.

- Informacja Wydziału Teologicznego w Tarnowie w sprawie studiów z teologii dla świeckich w gablocie. Zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się.

- Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich: GN, Idziemy, Promyczek Dobra; wystawione na stojakach. Należność składamy obok do skarbonki.

- W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności śp. + Jana Majchra. Polećmy jego duszę nieśmiertelną miłosierdziu Bożemu …

Search

Ogłoszenia

23 październik 2021
16 październik 2021
09 październik 2021
02 październik 2021
18 wrzesień 2021

Kontakt

Parafia Matki Bożej Niepokalanej
w Nowym Sączu

ul. Królowej Jadwigi 44

33-300 Nowy Sącz

Najnowsze

23 październik 2021
16 październik 2021
09 październik 2021
Wszystkie dane osobowe umieszczone są za zgodą osób zainteresowanych lub na mocy prawa.
©2021 Parafia Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu. All Rights Reserved. Designed by mISHA_GmbH

Search