Ogłoszenia duszpasterskie

XXI n. zw. 2021 r.

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

21 NIEDZIELA ZWYKŁA 22.08.2021 r.

 

 

           

„Ciało Moje jest prawdziwym pokarmem” … nie wszyscy dali wiarę słowom Pana Jezusa. I dziś wielu nie wierzy w Eucharystię. Dziękujmy Bogu za łaskę      wiary, za udział w życiu Bożym, za dar przyjaźni z Jezusem … Za Piotrem odważnie wyznajmy: Panie …Ty masz słowa życia wiecznego. I powtórzmy za Jozuem: „Ja sam i mój dom, chcemy służyć Panu”.

  1. W liturgii tygodnia:

- W poniedziałek wspomnienie św. Róży z Limy.

- We wtorek liturgiczne święto św. Bartłomieja Ap.

Decyzją ks. Biskupa ks. Maciej został skierowany do parafii Nagoszyn k/Dębicy. Jako wikariusz posługiwał w naszej parafii dziewięć lat. Cztery lata w RDN Nowy Sącz i pięć lat jako wikariusz parafii. Dziękujemy ks. Maciejowi za pracę duszpasterską i katechetyczną. Msza św. w intencji ks. Macieja od Marga retek będzie sprawowana we wtorek o godz. 18.00. Zapraszamy.

- W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św. o godz.: 18.00.

- W czwartek uroczystość NMP CZĘSTOCHOWSKIEJ. Msze św. w naszym kościele będą o godz. 6.00, 7.30, 9.00 i 18.00.

O godz. 17.00 modlitwę o trzeźwość poprowadzą Rodziny Szensztackie.

- W piątek wspomnienie św. Moniki;

O godz. 15.00 koronka do Miłosierdzia Bożego.

- W sobotę wspomnienie św. Augustyna, bpa i dokt. K-ła.

  1. Ogłoszenia okolicznościowe:

- Organizatorzy festiwalu SKOWRONECZEK, serdecznie zapraszają na koncert laureatów, który odbędzie się dzisiaj o godz. 16.00 na sądeckim rynku. Wśród pięknie śpiewających dzieci z całej polski, będą także goście z Włoch i Litwy. W sposób szczególny zapraszamy rodziny z dziećmi.

- Autokarowa pielgrzymka na Jasną Górę z naszej parafii wyruszy w środę o godz. 7.00 z parkingu przed kościołem. Powrót ok. 23.

- W środę, 25 sierpnia, nowenną o godz. 17.00 w sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Nowym Sączu rozpocznie się Odpust ku czci Sądeckiej Pani, który potrwa do niedzieli, 29 sierpnia. Pielgrzymi z naszej Parafii zaproszeni są w piątek, a szczegółowy program Odpustu znajduje się na plakacie.

- W przyszłą niedzielę odpust ku czci św. Bartłomieja w Kamionce Wielkiej. Duszpasterze zapraszają.                                                          

- Państwowa Szkoła Medyczna przy ul. Jagiellońskiej 45 w Nowym Sączu ogłasza nabór na rok szkolny 2021/2022 – szczegóły na afiszu.

- Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich wystawionych na stojakach: GN, Niedziela, Promyczek Dobra. Ofiary składamy do skarbony.

Search

Ogłoszenia

23 październik 2021
16 październik 2021
09 październik 2021
02 październik 2021
18 wrzesień 2021

Kontakt

Parafia Matki Bożej Niepokalanej
w Nowym Sączu

ul. Królowej Jadwigi 44

33-300 Nowy Sącz

Najnowsze

23 październik 2021
16 październik 2021
09 październik 2021
Wszystkie dane osobowe umieszczone są za zgodą osób zainteresowanych lub na mocy prawa.
©2021 Parafia Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu. All Rights Reserved. Designed by mISHA_GmbH

Search