Ogłoszenia duszpasterskie

XIX n. zw. 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  • NIEDZIELA ZWYKŁA - 08.08.2021 r.

 

         „Kto we Mnie wierzy, ma życie wieczne”. Dziękujmy za łaskę wiary, którą dzięki rodzicom posiadamy. Ale też bądźmy świadomi potrzeby wielkiego zatroskania, aby wytrwać wierze do końca. Bo tylko ten będzie zbawiony, kto wytrwa do końca. Jezus daje nam duchowy pokarm, chleb życia, aby nie zwątpić w drodze do nieba.

 W liturgii tego tygodnia:

-         Edykt Biskupa Tarnowskiego

-         Dziś Msze św. w zwyczajnym porządku niedzielnym. Bóg zapłać za ofiary złożone na Uniwersytet Papieski JP II w Krakowie i Tarnowie.

-         W poniedziałek liturgiczne święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, Edyty Stein, dziew. i męcz., patronki Europy

 

-         We wtorek liturgiczne święto św. Wawrzyńca, diakona i męcz.

-         W środę wspomnienie św. Klary, dziew.; o godz. 18.00 Nowenna do MBNP i Msza św.

-         W czwartek nowenna do św. Rity o godz. 18.00 i Msza św. z procesją do figury w ogrodzie różanym.

-         W piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.

          Nabożeństwo „Faustiunum” o godz. 18.00.

          W piątek, 13 dnia miesiąca, będzie też Msza św. Fatimska z różańcem wokół kościoła o godz.: 20.00. Prosimy przynieść lampiony.                                                                                            

-         W sobotę wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika.

 

-         W niedzielę Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Porządek Mszy św.: 6.30, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 13.30, o godz. 15.00 (dla chorych i niepełnosprawnych) i 19.00.

Msza św. w intencji Ojczyzny, w 101. Rocznicę Bitwy Warszawskiej, zwanej „Cudem nad Wisłą”, będzie o godz.: 9.00.

Poświęcenie wianków z ziół, owoców i kwiatów po każdej Mszy św.

Odpust w Maciejowej z uroczystą Mszą św., o godz.: 11.00.                            

 

-         W przyszłą niedzielę będziemy też gościć ks. Teodora Sawielewicza, animatora modlitwy różańcowej w mediach społecznościowych oraz twórcy tzw. Tebańkologii. Przyjedzie na godz. 17.00 i odprawi Mszę św. z kazaniem, później możliwość spotkania na zewnątrz kościoła. Poprowadzi również Mszę św. o godz. 19.00 i nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie.

Szczegóły na afiszu.

  1. Ogłoszenia okolicznościowe:

-         Witamy wszystkich nowo przybyłych Gości, którzy wśród nas przeżywają swój urlop. Życzymy wam udanego pobytu i odzyskania sił do dalszych obowiązków.

-          W naszej parafii odbędą się kreatywne zajęcia dla dzieci metodą Marii Montessori: "Geografia i historia dla dzieci".  Spotkania odbywać się będą w sierpniu w czwartki w godz. 10-12 i druga grupa w piątki, godz. 16-18. Udział w zajęciach jest bezpłatny, obowiązkowe zapisy telefoniczne, numer podany na plakacie przy wejściu do kościoła. Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. Zapraszamy dzieci do udziału.

-         Z naszej parafii pragniemy zorganizować pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę do Częstochowy 25 sierpnia br.; wyjazd o godz. 7.00. Koszt 50 zł; młodzież ucząca się 25 zł. Zapisy w zakrystii.

-    Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich. Są wystawione na stojakach. Ofiary składamy do skarbony.

-         W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności śp.: + Władysława Wawszczuka, + Karola Leśniaka, + Danutę Czupak. W poniedziałek przypada 12 r. śm. Ks. + Stanisława Jemioło (budowniczego kościoła). Msza św. będzie odprawiona w środę na Mszy św. nowennowej. Polećmy ich dusze nieśmiertelne miłosiernemu Bogu…

Search

Ogłoszenia

23 październik 2021
16 październik 2021
09 październik 2021
02 październik 2021
18 wrzesień 2021

Kontakt

Parafia Matki Bożej Niepokalanej
w Nowym Sączu

ul. Królowej Jadwigi 44

33-300 Nowy Sącz

Najnowsze

23 październik 2021
16 październik 2021
09 październik 2021
Wszystkie dane osobowe umieszczone są za zgodą osób zainteresowanych lub na mocy prawa.
©2021 Parafia Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu. All Rights Reserved. Designed by mISHA_GmbH

Search