Ogłoszenia duszpasterskie

X n. zw. 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

X. NIEDZIELA ZWYKŁA - 06.06.2021 r.

 

Od chrztu świętego jesteśmy dziećmi Bożymi. Należymy do wielkiej Bożej rodziny. Dzisiaj Jezus mówi, że „kto pełni wolę Bożą, ten jest Mu bratem, siostrą i matką”. Otwórzmy nasze serca na słowo Boże, abyśmy ochoczo potrafili je przyjąć.

  1. I. W tym tygodniu:

 -       Dziś zmiana tajemnic różańcowych. Procesja eucharystyczna dziś po Mszy św. o godz. 13.30. W tygodniu o godz. 18.00 (do środy).

Bóg zapłać za ofiary złożone na budowę nowych organów.

-       W poniedziałek wspomnienie bł. Zbigniewa Strzałkowskiego.

-       We wtorek wspomnienie św. Jadwigi Królowej

-       W środę, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św. o godz.:18.00.

-       W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Będzie dodatkowa Msza św. o godz. 16.00 z procesją; zapraszamy szczególnie dzieci na błogosławieństwo. Z racji nowenny do św. Rity będzie tylko jedna procesja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 16.00.

        O godz. 18.00 nowenna do św. Rity, Msza św. i procesja do figury św. Rity.

 

-       W piątek uroczystość NSPJ; Msze św. w zwykłym porządku. Zachęcamy do licznego udziału by włączyć się w świętowanie jubileuszu 100. lecia oddania Polski NSPJ.

Godzina Miłosierdzia o godz.: 15.00.

Nabożeństwo „Faustinum” o godz. 18.00.

Z racji uroczystości nie ma postu.

-       W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi Panny.

-       W przyszłą niedzielę nabożeństwo fatimskie o godz. 20.00.

 

 

  1. Ogłoszenia okolicznościowe:

 

-       Bóg zapłać za przygotowanie ołtarzy i trasy na Boże Ciało. Szczególnie zostanie nam w pamięci „Żywy ołtarz” przygotowany przez ZS Samochodowych. Bardzo dziękujemy też Parafialnemu Oddziałowi Caritas za włączenie się w przygotowanie IV ołtarza na palcu kościelnym.

-       Dzisiaj w naszym kościele zbierane będą głosy na projekt obywatelski w ramach wojewódzkiego budżetu obywatelskiego. Projekt dotyczy warsztatów wzmacniających kompetencje rodzicielskie i wychowawcze dla rodziców (opieka nad dziećmi będzie zapewniona) oraz warsztatów ogólnorozwojowych dla kobiet i mężczyzn. Gdy projekt zdobędzie wystarczającą liczbę głosów część szkoleń odbędzie się w naszej parafii.  Zapraszamy do głosowania przy wyjściach z kościoła składając swój podpis na karcie do głosowania.

-       Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich wystawionych na stojakach. W GN jest artykuł o odpuście i Bractwie św. Rity. Ofiary składamy do skarbony.

-       W minionym tygodniu, odeszli do Domu Ojca śp.: + Jadwiga Pędrak i + Bogusław Budzyński. Polećmy ich dusze miłosierdziu Bożemu …

Kontakt

Parafia Matki Bożej Niepokalanej
w Nowym Sączu

ul. Królowej Jadwigi 44

33-300 Nowy Sącz

Najnowsze

19 czerwiec 2021
12 czerwiec 2021
05 czerwiec 2021
Wszystkie dane osobowe umieszczone są za zgodą osób zainteresowanych lub na mocy prawa.
©2021 Parafia Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu. All Rights Reserved. Designed by mISHA_GmbH

Search