Ogłoszenia duszpasterskie

Wielkanoc 2021.

 

WIELKA NIEDZIELA – 2021.

 

 

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego to święto świąt, uroczystość uroczystości. Nie możemy być smutni i przygnębieni. Otwórzmy szeroko nasze serca, by Chrystus na nowo w nich zmartwychwstał i pobudził nas do nowego życia.

 

  1. Dziś Msze św. jak w każdą niedzielę z dodatkową Mszą św. o godz. 15.00; jutro też będzie dodatkowa Msza św. o godz. 15.00.
  1. O godz. 14.45 kolejny dzień nowenny przed Świętem Miłosierdzia Bożego.
  1. Dla chętnych, którzy z różnych powodów nie mogą uczestniczyć w Mszy św. wielkanocnej będzie udzielana Komunia Święta o godz. 15.50.
  1. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych – Poniedziałek Wielkanocny. Jest to zarazem dzień modlitw za uczelnie KUL i Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Ofiary na tacę są przeznaczone na KUL i UPJPII w Krakowie i Tarnowie.
  1. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia i przeżycia Świąt Paschalnych. Szczere podziękowanie składam Księżom Wikariuszom za przygotowanie Służby Liturgicznej i nabożeństw (z Ceremoniarzami); Bóg zapłać również p. Organiście i Kościelnemu.

Szczególne podziękowanie kieruję do przygotowujących Ciemnicę i Grób Pański – Bóg zapłać s. Grażynie i grupie dekorujących.

Szczere słowa uznania należą się Lektorom i ministrantom za wytrwałą adorację przy Grobie Pańskim.

Bóg zapłać za przygotowanie procesji rezurekcyjnej.

Dziękujemy wszystkim grupom prowadzącym adorację w Ciemnicy i przy Grobie Bożym.

  1. Szczere Bóg zapłać kierujemy do Parafialnego Oddziału Caritas za samarytańską posługę i troskę o potrzebujących i podopiecznych w parafii.

Razem z Caritasem składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich parafian, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania pomocy dla potrzebujących podopiecznych naszej Caritas a także naszym sponsorom – firmom: Huzar i Prospona Nowy Sącz. Niech Zmartwychwstały Chrystus obdarzy Was pokojem i błogosławi na każdy czas.

  1. Dziękujemy za wszystkie nadesłane i przekazane życzenia świąteczne, oraz z okazji Wielkiego Czwartku – Dnia Kapłańskiego; szczerze je odwzajemniamy i zapewniamy o modlitwie przy pustym Grobie Jezusa.
  1. W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności: śp. + Henryka Brodowskiego, + Antoniego Pociechę, + Irenę Przybysz, + Eugeniusza Kościółka. Polećmy dusze zmarłych miłosierdziu Bożemu …
  1. Przeżywając rok liturgiczny pod hasłem „Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy” otwórzmy się na pełnię Jego mocy i miłości, byśmy z większą determinacją potrafili na co dzień służyć prawdzie, miłości i czynili pokój wśród braci i sióstr.

W tym duchu przyjmijmy błogosławieństwo Chrystusa Zmartwychwstałego…

Search

Ogłoszenia

Kontakt

Parafia Matki Bożej Niepokalanej
w Nowym Sączu

ul. Królowej Jadwigi 44

33-300 Nowy Sącz

Najnowsze

Wszystkie dane osobowe umieszczone są za zgodą osób zainteresowanych lub na mocy prawa.
©2021 Parafia Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu. All Rights Reserved. Designed by mISHA_GmbH

Search