Ogłoszenia duszpasterskie

I n. W. Postu 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU   21.02.2021 r.

                            

Przeżywamy święty czas rekolekcji. Idziemy za Jezusem na pustynię, aby usłyszeć Jego głos, aby doświadczyć jego mocy i aby, gdy przyjdzie pokusa mieć siłę do jej zwyciężenia. „Oto teraz czas upragniony, oto teraz czas zbawienia” (2 Kor 6,2)

„Kto wezwie imienia Pańskiego, będzie zbawiony” (Rz 10,13).

 1. Dziś kończymy czas rekolekcji. Bardzo dziękujemy ks. Rekolekcjoniście (ks. Łukaszowi) za chętne podjęcie dzieła ewangelizacji; kto uczestniczył ma doświadczenie głębokiej relacji z Jezusem. Niech dar siania słowa Bożego owocuje w naszym życiu osobistym i parafialnym.

Życzymy ks. Łukaszowi życzymy dalszych sił w służbie Królestwu Bożemu i ewangelizacji.

 1. Gorzkie Żale o godz.: 16.00; po nich Msza św. o godz. 17.00. Za pobożny udział w tym nabożeństwie, można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (potrzebny: stan łaski uświęcającej, wyznanie wiary, Ojcze nasz, modlitwa w intencjach Ojca św. i brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu).

Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na utrzymanie WSD w Tarnowie.

 1. W poniedziałek liturgiczne święto Katedry św. Piotra, Apostoła.
 1. W środę nowenna do MBNP i Msza św. o godz. 18.00.
 1. W piątek:

-         Godzina Miłosierdzia o godz.: 15.00.      

-    Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.00; serdecznie zapraszamy.

Droga Krzyżowa dla dorosłych o godz.: 8.00, i 17.15.

Dla młodzieży o godz. 19.00. Zapraszamy szczególnie kandydatów do sakramentu bierzmowania.

 1. W przyszłą niedzielę przypada Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Z tej racji zbierane będą ofiary do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny „Ad Gentes”.

              

 

Ogłoszenia okolicznościowe:

 

 1. Katechezy wielkopostne w Sanktuarium św. Rity będą głoszone w poniedziałki Wielkiego Postu po Mszy św. wieczornej. Pierwsza jutro o godz. 18.30 pt. „Jak dobrze przeżyć Wielki Post”.
 1. Bractwo św. Rity zapraszamy na różaniec, Mszę św. i spotkanie w poniedziałek od godz. 17.30.
 1. Róże różańcowe prosimy o prowadzenie modlitwy: we wtorek Róże Kobiet (33-40); w czwartek Róże Mężczyzn (1-11).

     Wyrażamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy włączyli się w adorację wynagradzającą za grzechy przedpościa

     (40-to   godzinne nabożeństwo).

     Dziękujemy też za liczny udział (mimo pandemii) w rekolekcjach wielkopostnych. Korzystajmy częściej z udziału w               nabożeństwach pasyjnych i Mszy św. w dni powszednie, aby dłużej wytrwać w łasce uświęcającej.

 1. Pragniemy, aby po rekolekcjach zainicjować całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu. Potrzeba jednak, aby na każdą godzinę zgłosiło się przynajmniej dwoje adorujących. Brakuje jeszcze ponad dwadzieścia osób. Chętnych prosimy o zgłoszenie w zakrystii (Imię i Nazwisko oraz nr telefonu).

W tym tygodniu adoracja: środa i czwartek od godz. 17.00.

 1. Parafialny Oddział Caritas organizuje pomoc przy rozliczaniu rocznych zeznań podatkowych PIT za 2020 r. dla naszych parafian. Będzie ona udzielana w każdą środę począwszy od 03.03. br. w godz. 15.30 – 18.00 w biurze Caritas w budynku katechetycznym.
 1. Można już zapisać się na Ekstremalną Drogę Krzyżową, która w tym roku rozpocznie się Mszą św. w naszym Sanktuarium 26 marca o godz. 20.00. Zapisy na stronie: https://www.edk.org.pl . Została też wyznaczona druga trasa MB Niepokalanej.

 

 1. We wtorek 23 lutego 2021 r. w IV Liceum Ogólnokształcącym Sportowym im. Św. Kingi przy ul. Nadbrzeżnej 77 odbędzie się uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej Kazimierza Pierackiego.
 1. Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich dostępnych przy wyjściu z kościoła: GN, Idziemy, Misje Dzisiaj, Świat Misyjny. Ofiary składamy do skarbony.
 1. W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności śp.: + Janinę Halastra, + Beatę Dumana, + Teresę Młynarczyk. Polećmy ich dusze miłosierdziu Bożemu ….

Kontakt

Parafia Matki Bożej Niepokalanej
w Nowym Sączu

ul. Królowej Jadwigi 44

33-300 Nowy Sącz

Najnowsze

Wszystkie dane osobowe umieszczone są za zgodą osób zainteresowanych lub na mocy prawa.
©2021 Parafia Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu. All Rights Reserved. Designed by mISHA_GmbH

Search