Ogłoszenia duszpasterskie

IV N. Adwentu 2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV NIEDZIELA ADWENTU – 20.12.2020 r.

 

                                                                

      Ewangelia przywołuje dzisiaj opis zwiastowania NMP. Maryja wypowiadając słowa „Niech mi się stanie wg Twego słowa” staje się wzorem przyjęcia i wypełnienia woli Bożej. Prośmy Maryję, aby pomagała nam w wypełnieniu osobistej drogi i woli Boga w naszym życiu.

 1. W liturgii tego tygodnia:
 1. Dziś Msze św. w porządku niedzielnym. O godz. 12.00 Harcerze przekażą nam Betlejemskie Światło Pokoju, które będziemy mogli zabrać do naszych domów. O godz. 15.00 – Msza św. dla chorych.
 1. Zapraszamy na roraty, szczególnie tych, którzy jeszcze nie mieli okazji czy sposobności być na roratach. Rano Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP o godz. 5.45, później Msza św. i nowenna do Dzieciątka Jezus. Wieczorem roraty o godz. 18.00.
 1. W poniedziałek o godz. 17.30 katecheza na trudne czasy: „Boże Narodzenie w domu”.
 1. Możliwość spowiedzi w czasie nabożeństw oraz od poniedziałku do środy od godz. 17.00.
 1. We czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Tradycyjnie w duchu umartwienia i pokuty wstrzymajmy się w tym dniu od pokarmów mięsnych. Mimo pandemii starajmy się przeżyć modlitewnie i rodzinnie wigilię.

W chrześcijańskich domach przed rozpoczęciem Wieczerzy Wigilijnej należy: pomodlić się wspólnie, przeczytać fragment Pisma św. o narodzeniu P. Jezusa, połamać się opłatkiem i złożyć sobie życzenia. Zadbajmy, aby ten wieczór przeżyć we wzajemnym przebaczeniu i pojednaniu w rodzinach i sąsiedztwach. Niech to będzie szczery dar dla Jezusa, który tylko wówczas będzie się mógł prawdziwie narodzić w naszych sercach. Niech nie zabraknie po wieczerzy śpiewu kolęd. Pamiętajmy, że stół wigilijny to stół bezalkoholowy.

 1. W piątek Uroczystość Bożego Narodzenia. Ten dzień rozpoczynamy uroczystą Pasterką o godz. 24.00 w nocy. Msze św. w ciągu dnia w porządku niedzielnym; będzie też dodatkowa Msza św. o godz. 15.00.

Składka na tacę na pasterce jest przeznaczona na Fundusz Ochrony Życia.

Z racji uroczystości nie ma postu.

 1. W sobotę II dzień Świąt – św. Szczepana. Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę. O godz. 13.30 chrzest dzieci. Składka na tacę będzie przeznaczona na UP JP II w Krakowie i Tarnowie.
 1. Najbliższa niedziela jest Świętem Najświętszej Rodziny. Na Mszy św. o godz. 10.30 będziemy modlić się za małżonków przeżywających w tym roku jubileusze małżeńskie (szczególnie 10, 25, 50 i więcej lat). Zapraszamy jubilatów na wspólną modlitwę.

Nie będzie tradycyjnej kolędy misyjnej, ale kilka grup kolędniczych zaprezentuje tzw. ‘scenkę misyjną’ na każdej Mszy św. a później przy wyjściu będą zbierać ofiary na cele misyjne.

 1. Ogłoszenia okolicznościowe.
 1. Ministranci i Lektorzy rozprowadzają przy wyjściu sianko wigilijne i świąteczne upominki. Ofiara złożona jest formą wynagrodzenia kolędowego na działalność Liturgicznej Służby Ołtarza.
 1. Parafialne Zespoły Synodalne zapraszamy na spotkanie w poniedziałek (21 grudnia) po Mszy św. wieczornej o godz. 18.50 do sali Wieczernika.
 1. Można jeszcze nabyć opłatki wigilijne w sklepiku lub zakrystii. Bardzo dziękujemy wolontariuszom za pomoc przez trzy niedziele w rozprowadzaniu opłatków a parafianom za złożone ofiary na ogrzewanie kościoła.
 1. W odpowiedzi na zachętę księdza Biskupa, by w naszych domach przygotować szopki bożonarodzeniowe zapraszamy do wzięcia udziału w naszym konkursie. Zadaniem konkursowym jest zrobić zdjęcie wykonanej dowolną techniką szopki bożonarodzeniowej i podpisane (imię i nazwisko, wiek) przesłać w terminie do 24 grudnia na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Jury spośród przesłanych prac rozlosuje 10 osób, które otrzymają pamiątkowe upominki. Wysyłając zdjęcie osoba biorąca udział w konkursie zgadza się na jego nieodpłatne udostępnienie na stronie internetowej naszej Parafii.
 1. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej na Święta: GN, Miłujcie się; jest także świąteczny nr Idziemy z kalendarzem, śpiewnikiem i propozycją modlitwy na wieczerzę wigilijną (podwójny nr w cenie 7 zł).
 1. Zachęcamy również do nabycia kalendarza św. Rity w sklepiku.
 1. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. + Joanna Nowak, + Czesław Odroniec, + Bożena Bieniek. Polećmy ich dusze miłosierdziu Bożemu.

Search

Ogłoszenia

Kontakt

Parafia Matki Bożej Niepokalanej
w Nowym Sączu

ul. Królowej Jadwigi 44

33-300 Nowy Sącz

Najnowsze

23 styczeń 2021
17 styczeń 2021
Wszystkie dane osobowe umieszczone są za zgodą osób zainteresowanych lub na mocy prawa.
©2021 Parafia Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu. All Rights Reserved. Designed by mISHA_GmbH

Search