Ogłoszenia duszpasterskie

III n. Adwentu 2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III NIEDZIELA ADWENTU – 13.12.2020 r.

„Gaudete” – Radujcie się!

 

 

Św. Jan Chrzciciel przypomina dzisiaj: „Jam głos wołającego na pustyni: Prostujcie drogę Pańską …”

Współcześnie również wydaje się, że głos Boga przemawiającego w Kościele staje się głosem na pustyni. Nie usłyszymy Go w zgiełku zabieganego świata. Trzeba wyjść na pustynię, aby doświadczyć ciszy i głosu Boga, który wciąż przemawia, aby formować naszego ducha.

 

 1. W liturgii tego tygodnia:

-         Komunikat Biskupa Ordynariusza.

-         Dziś 13 grudnia; przeżywamy dzień modlitw za ofiary stanu wojennego (39 r.). Msza św. w intencji Ojczyzny i ofiar stanu wojennego będzie odprawiona o godz. 19.00; wcześniej o godz. 18.30 – apel poległych przy pomniku Solidarności. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

-         Dziś rozpoczynają się dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.

-         Jutro wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezb. I dokt. K-ła

Jutro o godz. 17.30 kolejna katecheza na trudne czasy zatytułowana: „Eucharystia w domu”. Zapraszamy.

 

-         We wtorek, o godz.: 17.00 Godzinki do św. Michała Archanioła w intencji kapłanów, osób zakonnych i konsekrowanych.

-         W środę rozpoczynamy nowennę do Dzieciątka Jezus po roratach rano.

Z racji 16. dnia miesiąca Akcja Katolicka poprowadzi różaniec w intencji Ojczyzny. Nowenna do MBNP i Msza św. o godz. 18.00.

-         W piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz.: 15.00.    

Msza św. w int. Rodzin Szensztackich o godz. 18.00.

Spotkanie dla Młodzieży całej parafii oraz dla Bierzmowanych w piątek o godz. 19.00.  Zapraszamy.

-         W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 Msza św. dla chorych i niepełnosprawnych będzie ofiarowana za śp. ks. Stanisława Olesiaka, który przez wiele lat prowadził nabożeństwo dla chorych.    

  

Ogłoszenia okolicznościowe:

 • Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie w środę i czwartek od godz. 17.00 oraz w piątek po wieczornej Mszy św. W czwartek prowadzą Rodziny Szensztackie.
 • W związku z dalszymi ograniczeniami i trwającą pandemią pragniemy poinformować, że nie będzie tradycyjnej spowiedzi przed świętami, jak bywało przez dwa dni. Dlatego prosimy już korzystać ze sakramentu pojednania i pokuty, aby przygotować serce i duszę na spotkanie z Nowonarodzonym Jezusem. Spowiadamy przed każdą Mszą św. i podczas nabożeństw. Przed samymi świętami może nie być sposobności wyspowiadania, jeżeli zbyt dużo osób odłoży spowiedź na ostatni czas.
 • Spotkanie synodalne w grudniu będzie w przyszły poniedziałek 21 grudnia po Mszy św. wieczornej.
 • W zakrystii można zgłosić chorych do odwiedzenia przed świętami. Zachęcamy też do korzystania z posługi Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej w niedzielę i święta.
 • Pod chórem jest wystawiony kosz CARITAS dla ubogich. Zapraszamy do włączenia się w akcję Caritas na święta.
 • Pod chórem jest też wystawiona choinka w ramach akcji „Paczuszka dla maluszka”; trwa do przyszłej niedzieli.
 • Można jeszcze nabyć opłatki wigilijne przed kościołem (po Mszy św. o godz. 7.30, 9.00, 10.30 i 12.00) oraz w sklepiku i zakrystii. Ofiara złożona jest przeznaczona na ogrzewanie kościoła.
 • W najbliższą niedzilę Ministranci i Lektorzy naszej parafii będą rozprowadzać świąteczne upominki oraz sianko na nasze wigilijne stoły. Ci chłopcy służą Bogu i nam przez cały rok przy ołtarzu. Nie będą w tym roku uczestniczyć w kolędzie. Wyraźmy im naszą serdeczną wdzięczność.
 • W sklepiku można nabyć kalendarze św. Rity, zachęcamy do nabycia.
 1. Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich dostępnych na stoliku przy wyjściu z kościoła. Ofiary składamy do skarbonki …
 1. Spośród nas, w minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca śp.: +Lilia Stecyk, + Władysław Geniec, + Krystyna Fornagiel, + Władysława Knych. Ich dusze nieśmiertelne polećmy miłosiernemu Bogu. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

Search

Ogłoszenia

Kontakt

Parafia Matki Bożej Niepokalanej
w Nowym Sączu

ul. Królowej Jadwigi 44

33-300 Nowy Sącz

Najnowsze

23 styczeń 2021
17 styczeń 2021
Wszystkie dane osobowe umieszczone są za zgodą osób zainteresowanych lub na mocy prawa.
©2021 Parafia Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu. All Rights Reserved. Designed by mISHA_GmbH

Search