Ogłoszenia duszpasterskie

II n. Adwentu 2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA ADWENTU – 06.12.2020 r.

 

Dzisiaj w drugą niedzielę Adwentu, trwając w oczekiwaniu na przyjście Zbawiciela, chcemy słuchać głosu św. Jana Chrzciciela o konieczności nawrócenia i przygotowania Panu drogi do naszych serc i wspólnot. Dzisiejsza niedziela to także 21. Dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie, w krajach byłego Związku Sowieckiego. Zadbajmy o to, aby naszą modlitwą, ofiarowaną Komunią św. oraz ofiarą materialną wyrazić solidarność z tamtejszymi siostrami i braćmi w wierze.

1.W tym tygodniu:

-         Dzisiaj, w drugą niedzielę Adwentu, przeżywamy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przed kościołem można złożyć ofiarę do puszek jako materialne wsparcie. Niech Bóg wynagrodzi składającym ofiary.

-         Dziś zmiana tajemnic różańcowych o godz. 7.30 dla dorosłych; o godz. 12.00 dla dzieci.

-         Dziś przypada wspomnienie św. Mikołaja; niech Patron dnia wciąż nas uczy wzajemnego świadczenia dobroci i chrześcijańskiej miłości.

-         Dziś w ramach przygotowania do odpustu parafialnego zapraszamy na godz. 18.00 na koncert poświęcony MB Niepokalanej przygotowany przez młodzież i DSM.

-         Bóg zapłać za ofiary składane dziś na tacę na budowę nowych organów. Dziękujemy również za ofiary składane w kopertach i na konto parafialne.

-         Zachęcamy do udziału w Roratach; codziennie o godz. 5.45 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP; 6.05 procesja liturgiczna i Msza św. roratnia. Po południu roraty o godz. 18.00.

-         Jutro (poniedziałek) wspomnienie św. Ambrożego, bpa i dokt. K-ła.

W poniedziałek o godz. 17.30 zapraszamy na kolejną katechezę na trudne czasy. Temat katechezy: Adwent w domu.

-         We wtorek przypada uroczystość odpustowa w naszej parafii ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.

Msze św. będą o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 16.00 i główna uroczystość o godz. 18.00.

Kancelaria parafialna we wtorek nieczynna.

Zachęcamy, aby skorzystać z daru odpustu; jest kilka Mszy św., zapraszamy szczególnie wieczorem na główną uroczystość odpustową, którą odprawi ks. mgr Wiesław Dzięgiel, proboszcz z Ujanowic.

-         Duchowe przygotowanie do odpustu w poniedziałek oraz kazania we wtorek wygłosi ks. mgr Sławomir Sosnowski, były wikariusz naszej parafii, obecnie wikariusz w Nawojowej.

W naszym kościele będzie nabożeństwo ‘Godzina Łaski’ (od g. 12.00 do 13.00)

-         W środę - o godz.: 18.00, nowenna do Matki Bożej N. Pomocy i Msza św.

-         W czwartek nowenna do św. Rity o godz.: 18.00 i Msza św.

-         W piątek „Godzina Miłosierdzia” i Koronka o godz.: 15.00.                                    

Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego rozpocznie się o godz.: 18.00.

-         W sobotę wspomnienie NMP z Guadalupe.

-         W niedzielę 13 grudnia będziemy przeżywać dzień modlitw za ofiary stanu wojennego (39 r.). Msza św. w intencji Ojczyzny i ofiar stanu wojennego będzie w niedzielę o godz. 19.00; wcześniej o godz. 18.30 – apel poległych przy pomniku Solidarności. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

  1. 2. Ogłoszenia okolicznościowe:

* Dziś przypada 40 r. erygowania naszej parafii. Po kilkunastu latach starań, także dzięki strajkom Solidarności w Nowym Sączu (1980 r.), władze wydały zgodę na powstanie naszej parafii a później na budowę nowego kościoła. Dziękujemy Bogu za dar parafii i świątyni w której mieszka Bóg w darze dla naszego uświęcenia.

*        Przy wyjściu z kościoła można nabyć opłatki wigilijne z kalendarzem parafialnym. Bóg zapłać za składane ofiary, które są przeznaczone na ogrzewanie naszego kościoła.

* Caritas parafialna, rozprowadza świece wigilijne przed kościołem; ofiara od 6 zł.

* Z inicjatywy Nadzwyczajnych Szafarzy Eucharystii oraz naszej Poradni Rodzinnej od piątku 11. grudnia do niedzieli 20. grudnia będzie ustawiona choinka akcji "Paczuszka dla maluszka" Fundacji Małych Stópek. Zachęcamy aby wychodząc z kościoła osoby, które chcą włączyć się w pomoc samotnym matkom i ich dzieciom, zabrały z choinki jedną ozdobę. W zamian prosimy o przyniesienie darów i złożenie ich  w koszu. Dary zostaną przekazane do naszego diecezjalnego Domy Samotnej Matki w Tarnowie.

 

  1. Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich: GN, Idziemy, Promyczek Dobra. Mały Promyczek. Ofiarę składamy do skarbonki pod chórem.
  1. 4. Z naszej Wspólnoty parafialnej , w minionym tygodniu odeszła do Domu Ojca śp. + Aleksandra Bartkowska. Polećmy Jej duszę miłosierdziu Bożemu …

Search

Ogłoszenia

Kontakt

Parafia Matki Bożej Niepokalanej
w Nowym Sączu

ul. Królowej Jadwigi 44

33-300 Nowy Sącz

Najnowsze

23 styczeń 2021
17 styczeń 2021
Wszystkie dane osobowe umieszczone są za zgodą osób zainteresowanych lub na mocy prawa.
©2021 Parafia Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu. All Rights Reserved. Designed by mISHA_GmbH

Search