Ogłoszenia duszpasterskie

I N. Adwentu 2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I NIEDZIELA ADWENTU   -   29.11.2020 r.

 

           

Rozpoczął się Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Wykorzystajmy go dobrze dla odnowienia i umocnienia więzi z Bogiem i bliźnimi. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Odkupiciela. Do szczególnej czujności wzywa nas też dzisiejsza Ewangelia.

 

1.W liturgii tego tygodnia:

 -        Dzisiaj, rozpoczyna się nowy Rok Liturgiczny. Wzorem adwentowego oczekiwania dla nas jest Maryja. Ku Jej czci odprawiana będzie Msza św. roratnia. Zapraszamy na roraty szczególnie rano. O godz. 5.45 będą śpiewane Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP; o godz. 6.05 formowana procesja liturgiczna i Msza św. Dzieci zajmują miejsce z rodzicami w ławkach. Po Mszy św. losowanie figurki.

Wieczorem roraty o godz. 18.00.

-         Podczas Adwentu, nie będzie Mszy św. o godz.: 6.30; będzie o godz. 7.30.

 

-         Wraz z rozpoczęciem czasu adwentu zapraszamy wszystkich do wysłuchania z naszego kościoła cyklu katechez zatytułowanych: „Katecheza na trudne czasy”. Pierwsza taka katecheza zostanie wygłoszona i będzie transmitowana już w poniedziałek po Mszy św. wieczornej. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tych katechezach tu w kościele, ale i łączenia się z nami przez internet. Celem tych katechez jest wskazanie różnych sposobów pogłębiania wiary w czasach epidemii.

-         Jutro liturgiczne święto św. Andrzeja Ap. Wszystkim Solenizantom składamy najlepsze życzenia.

-         We wtorek o godz.: 17.00, Godzinki do Świętego Michała Archanioła.

-         W czwartek w liturgii wspominamy św. Franciszka Ksawerego, kapłana.

 -         W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca grudnia; Zapraszamy na spowiedź, szczególnie dzieci komunijne i kandydatów do bierzmowania z okazji I piątku w środę i czwartek od godz. 17.00 oraz w piątek od godz. 15.30.

 -         Msza św. dla młodzieży i bierzmowanych będzie w trzeci piątek grudnia o godz. 19.00. ((18 grudnia)

-         Od grudnia powrócimy do adoracji Najświętszego Sakramentu w środę i czwartek od godz. 17.00; w I piątek po Mszy św. o godz. 16.00 do Mszy św. wieczornej o godz. 18.00.

-         Adoracja Najśw. Sakramentu w I czwartek o godz.:17.00, będzie poprowadzona przez Grupę „Caritasu”.

 

-         W I piątek Msze św. o NSPJ o godz. 7.30 i 16.00 (dla dzieci).

 -         W I sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP; o godz. 7.00 – różaniec; 7.30 Msza św. i medytacja.

-         W przyszłą niedzielę będzie zmiana tajemnic różańcowych: dla dorosłych po Mszy św. o godz. 7.30; dla dzieci po Mszy św. o godz. 12.00.

-         Składka na tacę będzie przeznaczona na budowę owych organów.

-         W przyszłą niedzielę młodzież oraz Dziewczęca Służba Maryjna w ramach przygotowania do odpustu parafialnego zaprasza na godz. 18:00 do naszego kościoła na modlitwę uwielbienia Boga w życiu Maryi zatytułowaną: Godzina z Niepokalaną.          

                                                                                             

  1. Ogłoszenia okolicznościowe:

- Dziś po Mszach św. przed kościołem, na stolikach, można nabyć opłatki wigilijne. Zachęcamy do nabycia i zarazem tradycyjnego wsparcia ofiarą ogrzewania kościoła parafialnego.

Do opłatków dołączone są kalendarze ścienne, oraz koperta na budowę nowych organów. Opłatki pobłogosławione, są też do nabycia w zakrystii i w kancelarii parafialnej.

Gdyby ktoś chciał rozprowadzić opłatki w swoim bloku lub klatce, prosimy o zgłoszenie w zakrystii.

- Caritas parafialna, rozprowadza świece wigilijne; ofiara od 6 zł jest przeznaczona na WDPD.

- w przyszłą niedzielę będziemy przeżywać dzień modlitw za Katolików na Wschodzie. Ofiary do puszek będą zbierane na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

- w sklepiku i zakrystii można nabyć kalendarze rolników dla miasta i wsi oraz inne pamiątki. Chętnych zapraszamy do odwiedzenia parafialnego sklepiku.

 

  1. Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich: GN, Idziemy, MGN. Można nabyć na stoliku pod chórem składając ofiarę do skarbonki.

 

  1. 4. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca śp. + Andrzej Stach, + Józefa Wójcik, + Bogdan Stanny, Marta Horodyska, + Tadeusz Kasieczka, + Radosław Hojdys. Polećmy ich dusze nieśmiertelne miłosierdziu Bożemu.

Search

Ogłoszenia

Kontakt

Parafia Matki Bożej Niepokalanej
w Nowym Sączu

ul. Królowej Jadwigi 44

33-300 Nowy Sącz

Najnowsze

23 styczeń 2021
17 styczeń 2021
Wszystkie dane osobowe umieszczone są za zgodą osób zainteresowanych lub na mocy prawa.
©2021 Parafia Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu. All Rights Reserved. Designed by mISHA_GmbH

Search