Ogłoszenia duszpasterskie

N. Chrysstusa Krola 2020 r.

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA - KRÓLA WSZECHŚWIATA

34 NIEDZIELA ZWYKŁA - 22.11.2020 r.

 

 

Przeżywamy dzisiaj uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to znak, że kończy się kolejny rok liturgiczny, w którym rozważaliśmy tajemnice naszego zbawienia i realizowaliśmy naszą świętość. Jezus chce królować w naszym życiu, aby nam pokazywać najlepszą drogę do królestwa niebieskiego.

Dziś w Ewangelii zobaczymy Chrystusa – Sędziego, który zaprasza do swojego Królestwa tych, którzy wsparli głodnego, pragnącego, nagiego, chorego, więźnia, strapionego, błądzącego … Bo wszystko, to uczyniliśmy jednemu z tych Najmniejszych, uczyniliśmy Jezusowi.

         

  1. W liturgii tego tygodnia:

 

  • Dzisiaj Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Patronalne Święto Stowarzyszenia Akcji Katolickiej, Liturgicznej Służby Ołtarza i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Odmawiając Litanię do Najśw. Serca Pana Jezusa i Akt poświecenia się Sercu Bożemu publicznie, możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  • We wtorek wspomnienie św. Andrzeja Dung-Lac, prezb. i Towarzyszy.

Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do św. o. Pio.

  • W środę Nowenna do Matki Bożej N. Pomocy i Msza św. o godz. 18.00.
  • W piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00. Zachęcamy chorych do łączenia się z nami przez transmisję internetową.
  • W sobotę przypada 11. rocznica konsekracji biskupiej Pasterza naszej diecezji bpa Andrzeja Jeża. Módlmy się o potrzebne łaski dla niego.
  • Następna niedziela będzie pierwszą niedzielą Adwentu.                                                                    

 

  1. Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich: GN, Idziemy. Można nabyć na stoliku pod chórem składając ofiarę do skarbonki.

 

  1. Ogłoszenia okolicznościowe:

- W następny poniedziałek (30.XI) przypada liturgiczne święto św. Andrzeja, Ap. Dzień Imienin Ks. Andrzeja Farona i Ks. Andrzeja Szaraja.

Solenizantom składamy najlepsze życzenia a Msza św. w intencji Kapłanów-Solenizantów, także ks. Janusza, będzie odprawiona w najbliższy czwartek o godz. 18.00; zapraszamy do wspólnej modlitwy.

- W piątek będzie spotkanie Zespołów Synodalnych po Mszy św. wieczornej o godz. 18.30 w sali Wieczernika.

Zapraszamy również chętnych do pomocy przy rozprowadzaniu opłatków wigilijnych. W tym roku nie będziemy roznosić opłatków do domów i mieszkań. Opłatki będzie można nabyć w najbliższą niedzielę po Mszach św. przy wyjściu z kościoła. Będą na stoikach u Wolontariuszy. Będzie także dołączony tradycyjny parafialny kalendarz.

Tradycyjna ofiara składana przy opłatkach, będzie jak dawniej, przeznaczona na ogrzewanie naszego kościoła.

Kto pilnie potrzebuje opłatków można nabyć już dziś w sklepiku lub zakrystii.

- Od przyszłej niedzieli Caritas parafialna będzie rozprowadzać świece wigilijne; ofiara od 6 zł. jest przeznaczona na cele charytatywne w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

  1.  Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Domu Ojca śp.:

+ Stanisław Obrzut, + Stanisław Hajduk, + Adam Staszak. Polećmy ich dusze miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

Kontakt

Parafia Matki Bożej Niepokalanej
w Nowym Sączu

ul. Królowej Jadwigi 44

33-300 Nowy Sącz

Wszystkie dane osobowe umieszczone są za zgodą osób zainteresowanych lub na mocy prawa.
©2021 Parafia Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu. All Rights Reserved. Designed by mISHA_GmbH

Search