Ogłoszenia duszpasterskie

XXXIII n. zw. 2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

33 NIEDZIELA ZWYKŁA – 15.11.2020 r.  

    

 

Rok kościelny, czyli liturgiczny, zbliża się ku końcowi. Dziś – w przedostatnią niedzielę tego roku – Jezus powierza i nam ‘ewangeliczne’ talenty. Czy potrafię je pomnożyć; z łaską Bożą tak.

Dziś w naszej parafii śpiewamy dziękczynienie za dar świątyni, za dar Bożej obecności ze swoim Ludem. Niech każdy dołączy, aby śpiew i uwielbienie były godne naszej świątyni.

1.W liturgii tego tygodnia:

 • Dziś w parafii przeżywamy 28 r. konsekracji naszej świątyni. Msza św. dziękczynna o godz. 10.30.

 

 • Z woli Ojca Świętego Franciszka przeżywamy IV Światowy Dzień Ubogich pod hasłem: „Wyciągnij rękę do ubogiego” (Syr 7, 32).

Msza św. dla chorych, niepełnosprawnych i starszych o g. 15.00.

 • W poniedziałek (16.11.) Akcja Katolicka poprowadzi różaniec w int. Ojczyzny przy relikwiach św. JP II. o godz. 17.00.
 • We wtorek wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zak.

o godz.16.30 Godzinki do Świętego Michała Archanioła

 • W środę wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny.

Nowenna do MBNP o godz. 18.00.

Rodziny Szensztackie zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00.; o godz. 17.00 – adoracja.

 • W piątek wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, zakonnika.

o godz.: 15.00. Koronka do Bożego Miłosierdzia w kościele; zachęcamy chorych do łączności przez transmisję.

W piątek na godz. 19.00 zapraszamy młodzież całej parafii a szczególnie kandydatów do bierzmowania na spotkanie modlitewne: Wybór a nie zakaz świętości. Nie będzie spotkania w grupach, ale w kościele w ramach nabożeństwa. W naszej świątyni może być 210 osób na jednym nabożeństwie; prosimy o zachowanie reżimu sanitarnego.

 • W sobotę wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny; zarazem Światowy Dzień Życia Kontemplacyjnego.
 • W niedzielę, przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Patronalne Święto Akcji Katolickiej, Liturgicznej Służby Ołtarza i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

 

 1. Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich: GN, Idziemy. Można nabyć na stoliku pod chórem wrzucając ofiarę do skarbonki.

 

 1. Ogłoszenia okolicznościowe:
 • W sobotę Dzień Imienin będzie przeżywał ks. Janusz Stachoń. Składamy Mu najlepsze życzenia i upraszamy dary Ducha Świętego w życiu kapłańskim i osobistym. Msza św. w intencji Solenizanta będzie odprawiona w następny czwartek o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 • Strzelcy z Zespołu Szkół nr 2 im. Sybiraków - szkoły znajdującej się przy naszej Parafii dziś przy kościele będą przeprowadzać akcję Chorągiewka. Nabywając od nich za dobrowolną ofiarą chorągiewkę wspieramy między innymi dzieło odnowy grobu Marii Chodakowskiej Opiekunki Legionistów. Zachęcamy do wsparcia tej pięknej inicjatywy prowadzonej przez młodzież.
 1. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Domu Ojca śp. + Kazimierz Kogut, + Jan Worobiow, + Józefa Janusz, + Małgorzata Szabla, + Andrzej Górski, + Stanisław Pawłowski, + Maria Burdek, + Józef Baczyński, + Zofia Golonka, + Józef Kotlarz. Polećmy ich dusze nieśmiertelne miłosiernemu Bogu. Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

Kontakt

Parafia Matki Bożej Niepokalanej
w Nowym Sączu

ul. Królowej Jadwigi 44

33-300 Nowy Sącz

Wszystkie dane osobowe umieszczone są za zgodą osób zainteresowanych lub na mocy prawa.
©2021 Parafia Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu. All Rights Reserved. Designed by mISHA_GmbH

Search