Ogłoszenia duszpasterskie

XXXI n. zw. - Wszystkich Świętych 2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

31 NIEDZIELA   ZWYKŁA - 01.11.2020 r.

Uroczystość Wszystkich Świętych

 

 1. 1. W tym tygodniu:
 1. Dziś Uroczystość Wszystkich Świętych jest świętem kanonizowanych, błogosławionych i nieznanych Świętych. Radujemy się, że Bóg daje nam udział w swoim życiu i zaprasza nas do świętości. Postarajmy się dziś o głęboką refleksję nad własnym życiem, nad życiem pozagrobowym, byśmy nie zmarnowali ani jednego dnia dla wieczności.

Bóg zapłać za ofiary do puszek na WSD w Tarnowie.

 1. Dziś Msze św. w naszym kościele w porządku niedzielnym z wyjątkiem Mszy św. o godz. 13.30.
 1. Wczoraj przyjęliśmy obraz Matki Bożej Częstochowskiej – Patronki Robotników, replikę krzyża nowohuckiego oraz relikwie bł. ks. Jerzego Popiełuszki; będą w naszej parafii do wtorku włącznie. Mszę św. w intencji Ojczyzny odprawimy we wtorek o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę, tym bardziej, że Ojczyzna i Naród bardzo jej potrzebują. Przynieśmy na Mszę św. krzyże, abyśmy mogli ponowić wyznanie wiary wobec repliki krzyża nowohuckiego.

W tym wyjątkowym tygodniu będzie Godzina Miłosierdzia o godz. 15.00z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.

 1. Dziś od południa i przez cały Dzień Zaduszny, można zyskać odpust zupełny za duszami w czyśćcu cierpiącymi. Warunkiem zyskania odpustu jest: nawiedzenie kościoła, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św. i odmówienie: Ojcze nasz, Wierzę w Boga... modlitwy w intencjach Ojca Świętego oraz wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet lekkiego.

W tym roku można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, nawiedzając cmentarz przez cały miesiąc listopad wybierając dowolne 8 dni. Odpust zupełny można zyskać raz dziennie dla jednej duszy. Zachęcamy, aby korzystać z daru łaski, które daje nam Bóg przez Kościół, dla pomocy duszom zmarłych.

 1. Jutro wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych zwane Dniem Zadusznym. Msze św. będą o godz.: 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 16.00 i o 18.00 Msza św. koncelebrowana za wszystkich zmarłych, wypominanych w naszej parafii.

Przed każdą Mszą św. będą omadlane wypominki.

Składka z Dnia Zadusznego przeznaczona jest na cele Caritas.

 1. Zmiana tajemnic różańcowych dla dorosłych w niedzielę o godz. 7.30.

                                                                                                              

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę na budowę nowych organów. Dziękujemy również za ofiary składane w kopertach oraz na konto parafialne.
 1. We wtorek, o godz.16.30 Godzinki do Świętego Michała Archanioła.
 1. W środę wspomnienie św. Karola Boromeusza, bpa. Nowenna do MBNP o godz. 18.00.
 • W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca listopada.

Możliwość spowiedzi w czasie wypominków i podczas Mszy św. Kandydatów do bierzmowania z kl. VII i VIII-ch zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi i praktyki I piątku. Spotkanie i Msza św. będą dla nich 20 listopada (trzeci piątek miesiąca o godz. 19.00). Zapraszamy też dzieci, szczególnie po I Komunii Świętej.

Msze św. o NSPJ w I Piątek o godz. 7.30; 16.00 i 18.00.

 • W czwartek nabożeństwo w intencji powołań kapłańskich i zakonnych o godz. 17.00.
 • W I sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi; o godz. 7.00 różaniec wynagradzający, 7.30 Msza św. i medytacja.
 • W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Będą zbierane ofiary do puszek dla chrześcijan prześladowanych za wiarę.
 • Zapraszamy do wspólnej modlitwy za zmarłych w wypominkach, codziennie o godz.: 17.30, a w niedziele o 18.30.

Ogłoszenia okolicznościowe:

- Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich: GN, MGN, Idziemy, Promyczek Dobra, Mały Promyczek. Ofiary składamy do skarbony.

                                

Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Domu Ojca śp.: + Helena Brończyk, + Wiesław Grodzki, + Alicja Sowa, + Jan Plata, + Jan Stawarz, + Czesława Migacz, + Jadwiga Serafin + Sabina Czernek. Zmarł również długoletni pracownik parafii śp. + Stanisław Żuchowicz. Polećmy ich dusze miłosiernemu Bogu. Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

Kontakt

Parafia Matki Bożej Niepokalanej
w Nowym Sączu

ul. Królowej Jadwigi 44

33-300 Nowy Sącz

Wszystkie dane osobowe umieszczone są za zgodą osób zainteresowanych lub na mocy prawa.
©2021 Parafia Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu. All Rights Reserved. Designed by mISHA_GmbH

Search