Ogłoszenia duszpasterskie

XXX n. zw. 2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

30 NIEDZIELA ZWYKŁA 25.10.2020 r.  

  

    

    Jezus przypomina dzisiaj jakie jest najważniejsze przykazanie. To miłość Boga i bliźniego. Kto tę prawdę odkrywa i realizuje doświadcza Bożej radości i jeszcze większej miłości Boga. Módlmy się dziś żarliwie słowami kolekty mszalnej: Wszechmogący, wieczny Boże, pomnóż w nas wiarę, nadzieję i miłość i daj nam ukochać Twoje przykazania, abyśmy mogli otrzymać obiecane zbawienie. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

1.W tym tygodniu:

-         Apel Przewodniczącego KEP przed Ur. Wszystkich Świętych.

-         w środę liturgiczne święto św. Szymona i Judy Tadeusza, Ap.

Nowenna do MBNP o godz. 18.00.

-         w sobotę zakończenie nabożeństw różańcowych o godz. 17.15.

-         Spowiedź przed Ur. Wszystkich Świętych będzie od środy od godz. 17.00. Spowiadamy także w czasie każdej Mszy św. Prosimy o skorzystanie ze sakramentu pojednania i pokuty zachowując środki bezpieczeństwa, aby zyskiwać odpusty za zmarłych, tym bardziej, że Stolica Apostolska udziela przywileju zyskania odpustu zupełnego za zmarłych przez cały miesiąc listopad pod zwykłymi warunkami.

W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych, która rozpoczyna Oktawę modlitw za zmarłych. W tym dniu Msze św. jak w niedzielę z wyjątkiem Mszy św. o godz. 13.30.

O godz.: 14.00 na sądeckich cmentarzach będzie zorganizowana modlitwa za zmarłych (bez procesji); korzystajmy roztropnie z nawiedzania cmentarzy zachowując przepisy sanitarne.

- Przypominamy, że udział w nabożeństwie na cmentarzu, nie zastępuje uczestniczenia we Mszy św.

- w tym roku Klerycy nie będą prowadzili tradycyjnej zbiórki do puszek na cmentarzach na utrzymanie WSD w Tarnowie. Ks. Rektor jednak zwraca się z gorącą prośbą o wsparcie Tarnowskiego Seminarium, tym bardziej, że nie było tradycyjnej tacy w Niedzielę Palmową. Dlatego w najbliższą niedzielę będzie można złożyć ofiarę do puszek na utrzymanie Seminarium przy kościele.

- w przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Róż żywego różańca po Mszy św. o godz. 7.30, dla dzieci po 12.00.

- Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na budowę nowych organów.

2. Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich: GN, Idziemy, Tak Rodzinie: ofiary za gazety składamy do skarbonki.

Ogłoszenie okolicznościowe:

- Jak wiemy z komunikatu Biskupa Tarnowskiego trwa peregrynacja obrazu Matki Bożej Częstochowskiej – Patronki Robotników, repliki krzyża nowohuckiego oraz relikwii bł. ks. Jerzego Popiełuszki. W najbliższą sobotę te znaki dotrą do naszej parafii; będą przynajmniej trzy dni. Więcej o nabożeństwie w najbliższą niedzielę.

- Wypominki można składać w zakrystii oraz kancelarii parafialnej.

  1. Spośród nas, w minionym tygodniu, odeszli do Domu Ojca: śp.: + Małgorzata Jędrychowska i + Cecylia Góra. Polećmy ich dusze miłosiernemu Bogu. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

Kontakt

Parafia Matki Bożej Niepokalanej
w Nowym Sączu

ul. Królowej Jadwigi 44

33-300 Nowy Sącz

Wszystkie dane osobowe umieszczone są za zgodą osób zainteresowanych lub na mocy prawa.
©2021 Parafia Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu. All Rights Reserved. Designed by mISHA_GmbH

Search