Ogłoszenia duszpasterskie

XXIX n. zw. 2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

29 NIEDZIELA ZWYKŁA - 18.10.2020 r.

 

       

Obchodzona dzisiaj Niedziela Misyjna pod hasłem „Oto ja poślij mnie” rozpoczyna czas tygodniowej modlitwy w intencji misyjnej działalności Kościoła. Chrystus wciąż potrzebuje głosicieli Dobrej Nowiny i wciąż zaprasza do apostołowania. Świadomi osobistego wybrania i posłania niech na nowo rozpala w nas zapał do życia na co dzień Ewangelią i świadectwa ewangelicznego: słowem i czynem.

  1. W liturgii tego tygodnia:
  • Przeżywamy Światowy Dzień Misyjny; Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę na cele misyjne (PDRW) do dyspozycji Ojca Świętego.

Msza św. dla chorych i niepełnosprawnych o godz. 15.00. Zapraszamy.

Trwamy w Nowennie Życia w obronie każdego życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci.

  • We wtorek wspomnienie św. Jana Kantego, prezb.
  • W środę nowenna do Matki Bożej i Msza św. o godz. 18.00.
  • W czwartek liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Jest to zarazem 22. dzień miesiąca; zapraszamy chętnych do Bractwa św. Rity na wspólną modlitwę różańcową i Mszę św.  
  • W piątek, o godz.: 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.

 

  1. Ogłoszenia okolicznościowe:

 

-   W tym tygodniu w piątek będą spotkania synodalne (chyba, że sytuacja epidemiczna nie pozwoli). Zapraszamy po Mszy św. wieczornej I i II Zespół Synodalny do sali Wieczernika. Kto nie może przybyć jest proszony przekazać wnioski na piśmie lub drogą internetową.

-   W przyszłą niedzielę będzie dzień skupienia dla narzeczonych o godz. 14.00 w sali Wieczernika (również w zależności od sytuacji epidemicznej).

-   Kartki z wypominkami składamy u Księży; Prosimy o wyraźne pismo i zaznaczenie wypominków listopadowych lub rocznych.

-   W związku z nasilającą się ilością zachorowań na koronawirusa i wejściem miasta Nowego Sącza do strefy czerwonej przypominamy o obowiązku noszenia maseczek oraz zachowania w kościele stosownej odległości ( 1 osoba x 7 m2).

    W modlitwach bardziej jeszcze wyrażajmy prośbę i błaganie miłosiernego Boga przez wstawiennictwo św. Rity o oddalenie klęski zarazy. Będziemy też po Mszach świętych śpiewać suplikacje.

  1. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej: GN;   MGN, Tak rodzinie, Idziemy Jest również nowy nr Miłujcie się. Ofiary składamy do skarbonki.
  1. W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca śp.: Maria Olesiak, + Wojciech Tomaniewski, + Krystyna Żelasko, + Michalina Chruślicka, + Janina Poręba, + Leszek Ogorzałek, + Ryszard Sajdak, + Józef Rogóż. Polećmy ich dusze nieśmiertelne miłosiernemu Bogu. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

Search

Ogłoszenia

Kontakt

Parafia Matki Bożej Niepokalanej
w Nowym Sączu

ul. Królowej Jadwigi 44

33-300 Nowy Sącz

Najnowsze

Wszystkie dane osobowe umieszczone są za zgodą osób zainteresowanych lub na mocy prawa.
©2021 Parafia Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu. All Rights Reserved. Designed by mISHA_GmbH

Search