Ogłoszenia duszpasterskie

XXVII n. zw. 2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

27 NIEDZIELA ZWYKŁA - 04.10.2020 r.

 

       

Dzisiaj w liturgii słowa słyszymy o winnicy. Współcześnie biblijną winnicą jest Kościół, a więc każdy z nas jest ‘cząstką’ winnicy. Jaki owoc życia wydaję, aby nie zasłużyć na przyganę a nie daj Boże utratę Bożego dziedzictwa.

 1. W tym tygodniu:
 • Komunikat Bpa Ordynariusza.
 • Dziś na Mszach św. dopołudniowych gościmy S. Pulcherię Góra, S. Miłosierdzia św. Matki Teresy z Kalkuty. Dziękujemy za przybliżenie charyzmatu zgromadzenia i życzymy mocy Ducha Świętego w dalszej posłudze zakonnej.
 • Dziś w I niedzielę października odbędzie się tradycyjna, już trzydziesta, procesja różańcowa z Bazyliki św. Małgorzaty do naszego kościoła MB Niepokalanej. Rozpoczęcie o godz. 18.00 na Rynku; w naszym kościele przywitanie ok. godz. 21.
 • Przed nami kolejny tydzień różańcowy. Dziękujemy wszystkim, którzy biorą udział w tej pięknej i skutecznej modlitwie. Apelujemy do rodziców, aby dzieci i młodzież liczniej uczestniczyły w nabożeństwach różańcowych; szczególnie dzieci komunijne i bierzmowani.

Różaniec w tygodniu jest o 17.15, a w niedziele o 18.30.

 • Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na budowę nowych organów. Dziękujemy również za ofiary składane w kopertach i przelewem na konto parafialne.
 • W poniedziałek wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej,
 • We wtorek nabożeństwo do św. Michała Archanioła w intencji osób konsekrowanych o godz. 16.00.
 • W środę NMP Różańcowej; Nowenna do Matki Bożej i Msza św. o godz.: 18.00.                                                  
 • W czwartek Nowenna i Msza św. do św. Rity o godz.:18.00.
 • W piątek,

-    Godzina Miłosierdzia o godz.: 15.00.                                                                            

- Koronka i Msza św. do Miłosierdzia Bożego (Faustinum) rozpocznie się o godz.: 18.00.

 1. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Można składać kartki z imionami i nazwiskami zmarłych do modlitewnego wspominania; prosimy składać bezpośrednio do księży.

- Wypominki listopadowe, połączone będą z modlitwą za zmarłych w listopadzie, pół godziny przed Mszą św. wieczorną.

- Wypominki roczne natomiast, będą całoroczną modlitwą za zmarłych, która w naszym kościele jest w niedzielę o godz.: 7.15, 8.40 i 10.20. Zaznaczmy jakie wypominki i o której godzinie chcemy. Okolicznościowe kartki, są przy wyjściu z kościoła i w zakrystii. Prosimy o wyraźne pismo.

 

 

 1. Ogłoszenia okolicznościowe:

-         Dziś można złożyć podpis pod inicjatywą obywatelską która nie jest wymierzona przeciw ludziom tylko przeciwko ideologii i profanacjom na które katolik nie może się godzić ani milczeć.

-         Stowarzyszenie Faustinum organizuje pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej na Dróżki za zmarłych z wypominkami, które prosimy wypisać na kartkach w dniu 17 października br. Wyjazd z parkingu kościelnego o godz. 7.00; koszt 40 zł. Zapisy w zakrystii do 15.10.2020 r.

- Próba Scholi w sobotę o godz. 9.30 w Sali Wieczernika; zapraszamy chętnych; dziewczynki i chłopców.

-         W przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.

-         Przed kościołem można zabrać ulotkę; zapoznać się z projektem Budżetu Obywatelskiego i zagłosować: „Kierunek Nowy Sącz ogrodem zmysłów – różana aleja na osiedlu Kilińskiego ku czci św. Rity”.

-         Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich: GN, Idziemy, Tak rodzinie, Promyczek Dobra. Ofiarę wg ceny podanej składamy do skarbony.                                 

 1. W minionym tygodniu, spośród nas odeszli do Domu Ojca śp.: Bogusława Bochnacka, + Genowefa Jajeśnica, + Edward Zwardoń. Polećmy ich dusze miłosiernemu Bogu. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

Search

Ogłoszenia

Kontakt

Parafia Matki Bożej Niepokalanej
w Nowym Sączu

ul. Królowej Jadwigi 44

33-300 Nowy Sącz

Najnowsze

Wszystkie dane osobowe umieszczone są za zgodą osób zainteresowanych lub na mocy prawa.
©2021 Parafia Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu. All Rights Reserved. Designed by mISHA_GmbH

Search