Ogłoszenia duszpasterskie

XXIII n. zw. 2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
23 Niedziela zwykła 06. 09. 2020 r.

 

          W tę pierwszą niedzielę wrześniową, na początku nowego roku szkolnego, szczególnie zawierzmy Panu Bogu dzieci, młodzież, nauczycieli, katechetów i wszystkich zaangażowanych w dzieło edukacji.

 1.W liturgii Kościoła i Parafii w tym tygodniu:

 • Dziś zmiana tajemnic różańcowych dla dorosłych o godz. 7.30.
 • Uroczystość odpustowa w Królowej Górnej.
 • Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę na budowę nowych organów. Niech Bóg wynagrodzi także składającym w kopertach i na konto parafialne.
 • We wtorek uroczystość Narodzenia NMP, głównej patronki diecezji; zarazem Matki Boskiej Siewnej. Msze św. o godz. 6.00, 6.30, 7.30, 9.00 i 18.00.
 • Akcja Katolicka Diecezji Tarnowskiej we wtorek będzie przeżywać 25 rocznicę reaktywowania. Z tej okazji w naszej parafii będzie Msza św. dziękczynna o godz. 18.00.
 • Spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja we wtorek po Mszy św. wieczornej.
 • W środę Nowenna do MB. Nieustającej Pomocy o godz. 18.00 i Msza święta.

 

 • W I czwartek nowenna do św. Rity o godz. 18.00
 • W piątek

- Godzina Miłosierdzia o godz.: 15.00.

- nabożeństwo Faustinum o godz. 18.00.

 

 • W przyszłą niedzielę w Mogilnie uroczystość odpustowa ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego.

Ogłoszenia okolicznościowe:

- Uczniów klas VII-mych z całej naszej parafii, którzy pragną rozpocząć duchowe przygotowanie do sakramentu bierzmowania prosimy o zapisanie w zakrystii lub kancelarii parafialnej do końca września br. Przygotowanie do sakramentu bierzmowania, wg diecezjalnej zasady, realizujemy w parafii zamieszkania bez względu na położenie szkoły. Przyjęcie sakramentu może mieć miejsce w innej parafii.

- Uniwersytet Nauczania Społecznego Jana Pawła II w Tarnowie wznawia działalność. Spotkanie w auli przy Bazylice św. Małgorzaty w Nowym Sączu będzie 07 września (poniedziałek) o godz. 17.00.

- Kancelaria parafialna nie będzie czynna we wtorek przed południem.

- Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza młodzież szkół podstawowych, ponadpodstawowych i studentów na spotkania w piątki na godzinę 19:00  w sali nr 23 domu katechetycznego.

- Zapraszamy ministrantów na zbiórki w soboty o godzinie 8:15. Chłopców chcących dołączyć do grona ministrantów (od 3 klasy SP wzwyż) również zapraszamy w najbliższą sobotę na spotkanie o godzinie 8:15 w sali nr 23  domu katechetycznego.

- Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich: GN, Idziemy, MGN, Promyczek Dobra. Należność składamy obok do skarbonki.

 1. W minionym tygodniu, spośród nas odeszli do Domu Ojca, śp. + Łukasz Janczarzyk, + Maria Eleituch, + Zofia Hojnar. Polećmy ich dusze nieśmiertelne miłosierdziu Bożemu …

Search

Ogłoszenia

Kontakt

Parafia Matki Bożej Niepokalanej
w Nowym Sączu

ul. Królowej Jadwigi 44

33-300 Nowy Sącz

Najnowsze

Wszystkie dane osobowe umieszczone są za zgodą osób zainteresowanych lub na mocy prawa.
©2021 Parafia Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu. All Rights Reserved. Designed by mISHA_GmbH

Search