Ogłoszenia duszpasterskie

XXI niedziela zwykła - 23.08.2020 r.

 1. W tym tygodniu:
 • jutro – święto św. Bartłomieja
 • w środę – uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze św. o godz. 6.00, 7.30, 9.00 i 18.00. Nie ma w tym dniu nowenny. Rozpoczyna się odpust ku czci MB Pocieszenia u OO. Jezuitów w rynku – szczegóły na plakacie w gablocie.
 • w czwartek – wspomnienie św. Moniki
 • w piątek – wspomnienie św. Augustyna
 • w sobotę – wspomnienie św. Jana Chrzciciela
 • w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 10.30 będzie odprawiona Msza św. za Ojczyznę, w rocznicę powstania „Solidarności”, a o godz. 12.00 będzie Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla szkół podstawowych. Zapraszamy do uczestnictwa wg możliwości.
 • Spowiedź na rozpoczęcie roku szkolnego połączymy z pierwszym piątkiem, godziny podamy w przyszłą niedzielę.
 • Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich: Gość Niedzielny, Któż jak Bóg, Idziemy, Apostolstwo chorych. Ofiary składamy do skarbonki.
 1. Informujemy, że noszenie masek w kościele w sposób poprawny – zakrywając nos i usta nie jest kwestią uznaniową, jest to obowiązek na mocy prawa. Osoby które z różnych przyczyn nie chcą lub nie mogą założyć maski lub przyłbicy, prosimy, by pozostały w domu, korzystając z nieodwołanej dyspensy biskupa. Zachęcamy również do korzystania z dozowników płynu dezynfekcyjnego umieszczonych przy wszystkich wejściach do kościoła. Dozowniki te zostały ufundowane i zainstalowane staraniem osób prowadzących nasz sanktuaryjny sklepik „Róża” – serdecznie za to dziękujemy Panu Krzysztofowi, Paniom Irenie i Kindze, którzy także i w tym wymiarze są zatroskani o kult św. Rity.
 2. Przypominamy, że Komunia św. na rękę podawana jest w naszym kościele tylko przy obrazie św. Rity. Prosimy by tam podchodziły tylko osoby przyjmujące Komunię św. w ten sposób – w pozostałych miejscach świątyni Komunia podawana jest do ust. Dostosowanie się do tych reguł jest zarówno realizacją zaleceń służb sanitarnych jak wyrazem szacunku do innych uczestników liturgii. Przypominamy również, że zgodnie z dekretem biskupa ordynariusza w naszej diecezji Komunia św. jest przyjmowana w postawie stojącej – pochodzimy do niej w procesji. Jeśli ktoś czuje wewnętrzny przymus przyjmowania Komunii w postawie klęczącej, należy podejść dopiero na końcu procesji komunijnej – w żadnym przypadku nie należy dezorganizować komunikowania nagłym klękaniem pośród przystępujących do Komunii św. na stojąco.
 3. Przyjmujących Komunię św. na rękę prosimy by robić to w sposób poprawny – konkretne zasady są wywieszone w gablotach i w mniejszej wersji umieszczone na stoliku przy gazetach.
 4. Państwowa Szkoła Medyczna przy ul. Jagiellońskiej 45 ogłasza nabór na rok szkolny 2020/2021 - szczegóły na afiszu w gablocie.

W minionym tygodniu, spośród naszej wspólnoty parafialnej odeszli śp.: Zbigniew Skrzypiec, Danuta Wrotniak, Zbigniew Leśniak, Jan Opiat i Regina Kurzejowska. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu …

 

Search

Ogłoszenia

Kontakt

Parafia Matki Bożej Niepokalanej
w Nowym Sączu

ul. Królowej Jadwigi 44

33-300 Nowy Sącz

Najnowsze

Wszystkie dane osobowe umieszczone są za zgodą osób zainteresowanych lub na mocy prawa.
©2021 Parafia Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu. All Rights Reserved. Designed by mISHA_GmbH

Search