Ogłoszenia duszpasterskie

XX niedziela zwykła - 16.08.2020 r.

 1. Bóg zapłać za ofiary do puszek składane na pomoc w Libanie.
 2. W tym tygodniu:
 • jutro – wspomnienie św. Jacka
 • we wtorek – o godz. 17.00 nabożeństwo do św. Michała Archanioła, różaniec o godz. 17.30 poprowadzą Rodziny Szensztackie, o godz. 18.00 będzie Msza św. z int. apostolatu tego ruchu, który po Mszy św. poprowadzi adorację o trzeźwość narodu.
 • w środę – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
 • w czwartek – wspomnienie św. Bernarda
 • w piątek – wspomnienie św. Piusa X.
 • Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich: Gość Niedzielny, Idziemy, Tak rodzinie, Apostolstwo chorych. Ofiary składamy do skarbonki.
 1. W związku z obostrzeniami wprowadzonymi przez rząd dla naszego powiatu, raz jeszcze przypominamy o obowiązku noszenia masek w kościele w sposób poprawny – zakrywając nos i usta. W trosce o bezpieczeństwo swoje i innych, zachęcamy również do korzystania z podajników płynu dezynfekcyjnego, umieszczonych przy wszystkich wejściach do kościoła. Dozowniki są automatyczne - nie trzeba niczego naciskać – wystarczy podłożyć dłoń.
 2. Przypominamy, że Komunia św. na rękę podawana jest w naszym kościele tylko przy obrazie św. Rity. Prosimy by tam podchodziły tylko osoby przyjmujące Komunię św. w ten sposób – w pozostałych miejscach świątyni Komunia podawana jest do ust. Dostosowanie się do tych reguł jest zarówno realizacją zaleceń służb sanitarnych jak wyrazem szacunku do innych uczestników liturgii. Przypominamy również, że zgodnie z dekretem biskupa ordynariusza w naszej diecezji Komunia św. jest przyjmowana w postawie stojącej – pochodzimy do niej w procesji. Jeśli ktoś czuje wewnętrzny przymus przyjmowania Komunii w postawie klęczącej, należy podejść dopiero na końcu procesji komunijnej – w żadnym przypadku nie należy dezorganizować komunikowania nagłym klękaniem pośród przystępujących do Komunii św. na stojąco.
 3. Przyjmujących Komunię św. na rękę prosimy by robić to w sposób poprawny – konkretne zasady są wywieszone w gablotach i w mniejszej wersji umieszczone na stoliku przy gazetach.

W minionym tygodniu, spośród nas odszedł do Domu Ojca śp.: Leon Morański. Polećmy go miłosierdziu Bożemu …

Search

Ogłoszenia

17 październik 2020
10 październik 2020
03 październik 2020
26 wrzesień 2020
12 wrzesień 2020

Kontakt

Parafia Matki Bożej Niepokalanej
w Nowym Sączu

ul. Królowej Jadwigi 44

33-300 Nowy Sącz

Najnowsze

17 październik 2020
10 październik 2020
03 październik 2020
Wszystkie dane osobowe umieszczone są za zgodą osób zainteresowanych lub na mocy prawa.
©2020 Parafia Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu. All Rights Reserved. Designed by mISHA_GmbH

Search