Ogłoszenia duszpasterskie

XVI n. zw. 2020 r.

 

Informacje duszpasterskie

16 NIEDZIELA ZWYKŁA   19.07.2020 r.

 

„Sprawiedliwi jaśnieć będą jak słońce w królestwie Ojca swego. Kto ma uszy, niechaj słucha!” Jakim chcę być człowiekiem w Królestwie Bożym?

  1. Dziś Msze św. w niedzielnym porządku: 15; 7.30; 9.00; 10.30; 12.00; 13.30, o 15.00 Msza św. dla chorych i o 19.00.
  1. Różaniec w intencji ‘o duchowe odrodzenie Polski’ będzie odmawiany od poniedziałku do piątku o godz. 17.30. Prosimy o poprowadzenie Róże Różańcowe według planu wywieszonego w gablotach.
  1. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza św. o 18.00. Święto św. Marii Magdaleny.
  1. W czwartek święto św. Brygidy, patronki Europy.
  1. W piątek Godzina Miłosierdzia o godz.: 15.00. Wspomnienie św. Kingi,   patronki diecezji. Uroczystości odpustowe w Starym Sączu.
  1. W sobotę święto św. Jakuba Apostoła.
  1. W przyszłą niedzielę z racji sobotniego wspomnienia św. Krzysztofa po każdej Mszy Świętej odbędzie się błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych.

 

 Ogłoszenia okolicznościowe:

 

W najbliższy poniedziałek w liturgii wspominamy również bł. Czesława patrona naszego ks. Proboszcza. Z tej okazji pragniemy życzyć Księdzu Proboszczowi obfitości łask Bożych, błogosławieństwa bł. Czesława, św. Rity oraz Matczynej opieki Niepokalanej. Msze święte w intencji ks. Proboszcza z okazji imienin będą celebrowane w poniedziałek i wtorek o 18.00 w naszym kościele.

Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską w Parafii Świętego Kazimierza w od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 11.00 i popołudniu od 17.00 do 18.00. Koszt pielgrzymki 50 zł natomiast dzieci 25 zł. 

  

  • Wydział Misyjny Diecezji Tarnowskiej prowadzi zbiórkę nakrętek plastikowych na budowę studni głębinowych w Afryce. Zachęcamy do włączenia się w akcję przynosząc nakrętki do kosza, który jest wystawiony pod chórem.
  • Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich: GN, Idziemy Ofiary wg podanych cen składamy do skarbony.

- W minionym tygodniu Bóg odeszli do wieczności śp.: + Tadeusz Gądek, + Tadeusz Tomkiewicz, + Andrzej Reinschussl, +Elżbieta Rutkowska. Polećmy ich dusze miłosierdziu Bożemu …

Wszystkim rozpoczynającym urlopy i wakacje życzymy udanego odpoczynku w zdrowiu i bezpieczeństwie.

Kontakt

Parafia Matki Bożej Niepokalanej
w Nowym Sączu

ul. Królowej Jadwigi 44

33-300 Nowy Sącz

Najnowsze

Wszystkie dane osobowe umieszczone są za zgodą osób zainteresowanych lub na mocy prawa.
©2021 Parafia Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu. All Rights Reserved. Designed by mISHA_GmbH

Search