Ogłoszenia duszpasterskie

Ur. Trójcy Przenajświętszej 2020.

Informacje duszpasterskie

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 07.06.2020 r.

 

„CHWAŁA OJCU

I SYNOWI

I DUCHOWI ŚWIĘTEMU”

 1. Dzisiejsza Uroczystość prowadzi nas do uwielbienia wielkości Boga w Trójcy Świętej Jedynego. Niech codzienny znak krzyża, przypomina nam o miłości Ojca Stwórcy, odkupieniu przez Jezusa i uświęcaniu naszego życia w Duchu Świętym.

Dziś zakończenie czasu Komunii Świętej wielkanocnej.

Nabożeństwo czerwcowe dziś o godz. 18.30.

 1. Jutro w liturgii przypada wspomnienie św. Jadwigi Królowej.
 1. We wtorek jest zaplanowane bierzmowanie dla dekanatu N. Sącz – Wschód. O godz. 14.00 i o godz.16.00 dla parafii dekanatu a o godz. 18.00 dla młodzieży naszej parafii. Polecajmy młodzież i rodziny, aby Duch Święty napełnił wszystkich darami.

Przypominamy o obowiązku spowiedzi i Komunii Świętej dla kandydatów i świadków bierzmowania. Uroczystość bierzmowania skłania całą rodzinę do przeżycia sakramentu bierzmowania w duchu zjednoczenia sakramentalnego przez spowiedź i Komunię Świętą; dotyczy szczególnie rodziców i rodzeństwo. Prosimy o skorzystanie z daru sakramentów na ten dzień.

 1. W środę dalsze bierzmowanie dla parafii dekanatu o godz. 14.00 i o godz. 16.00.
 1. W środę Nowenna do MBNP i Msza św. o godz. 18.00. Zapraszamy.
 1. Nabożeństwa czerwcowe w tym tygodniu będą połączone z Mszą św. ponieważ w poniedziałek będą próby przed bierzmowaniem; wtorek – bierzmowanie a od czwartku procesje eucharystyczne połączone ze śpiewem litanii do NSPJ.
 1. We czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa Pana – Boże Ciało. Jest to święto obowiązkowe. Msze św. o godz. 6.30; 7.30; 9.00 z procesją eucharystyczną do 4 ołtarzy wokół kościoła. Dalsze Msze św. o godz. 12.00; 13.30 również z precesją wokół kościoła. Będzie dodatkowa Msza św. o godz. 17.00.

Zapraszamy dzieci do sypania kwiatków oraz dzieci komunijne z kl. III i IV (w miarę możliwości) do udziału w strojach komunijnych.

 1. O godz. 18.00 będzie – uwielbienie śpiewem Chrystusa Eucharystycznego z udziałem chóru IMMACULATA i Solistów.

Ostatnia msza św. o godz. 19.00

Składka jest przeznaczona na hospicja i cele charytatywne.

 1. W sobotę przypada liturgiczne wspomnienie św. Antoniego.

Ogłoszenia okolicznościowe:

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę na budowę nowych organów. Dziękujemy również za ofiary przekazywane na konto parafialne i w kopertach.

Dziękujemy grupom i wspólnotom za składane ofiary: 15. Róża Kobiet –150 zł; POC – 1000 zł; Rodziny Szenstackie – 1200 zł; Wspólnota Neokatechumenatu – 2500 zł. Niech Bóg wszystkim stokrotnie wynagrodzi.

 1. Od jutra w naszej parafii rozpoczyna się kurs przedmałżeński. Informacja na plakatach i na stronie internetowej.
 1. Ogłoszenie o naborze do Szkoły Katolickiej w gablocie.
 1. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej GN, MGN, Promyczek Dobra, Mały Promyczek, Idziemy … Ofiary składamy do skarbony …
 1. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności śp. + + Ryszard Salawa, + Maria Jurkiewicz, Władysław Rzeszowski, + Stanisław Zaryczny. Polećmy ich dusze miłosierdziu Bożemu …

Kontakt

Parafia Matki Bożej Niepokalanej
w Nowym Sączu

ul. Królowej Jadwigi 44

33-300 Nowy Sącz

Najnowsze

Wszystkie dane osobowe umieszczone są za zgodą osób zainteresowanych lub na mocy prawa.
©2021 Parafia Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu. All Rights Reserved. Designed by mISHA_GmbH

Search