Ogłoszenia duszpasterskie

III n. wielkanocna 2020 r.

Informacje duszpasterskie – III N. wielkanocna –

Niedziela Biblijna – 26.04.2020 r.

 

"Pan rzeczywiście zmartwychwstał!” słyszymy dziś w Ewangelii!

My również nie zawsze potrafimy rozeznać obecności Jezusa jak dzisiejsi uczniowie z Emaus. Módlmy się jednak do Ducha Świętego o mądrość Bożą a usłyszymy Jego głos i odczujemy obecność Chrystusa Zmartwychwstałego!

 1. Dziś III n. wielkanocna; przeżywana jest jako Niedziela Biblijna pod hasłem: " Misterium Słowa, które stało się Chlebem życia". Sięgnijmy częściej w tym tygodniu do Pisma świętego.
 1. Zapraszamy na adorację w Godzinie Miłosierdzia w dni powszednie o godz. 15.00 z możliwością spowiedzi i Komunii Świętej.
 1. W środę Nowenna do MBNP i Msza św. o godz. 18.00.
 1. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Msze św. o NSPJ o godz. 7.30, 16.00 i 18.00. Możliwość spowiedzi na każdej Mszy św. oraz w czasie adoracji od godz. 15.00. Dodatkowo będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 8.30 do 9.30 z możliwością spowiedzi i Komunii Świętej.

 

 1. Nabożeństwa majowe od czwartku o godz. 17.30, później Msza św.; w niedzielę i święta o godz. 18.30. Zapraszamy do udziału.
 1. W sobotę będziemy przeżywać liturgiczną NMP Królowej Polski z racji tego iż trzeciego w tym roku wypada w niedzielę wielkanocną i formularz Mszy św. ma być o zmartwychwstaniu. Msze św. będą w zwykłym porządku.
 1. Za tydzień IV n. wielkanocna – zwana Niedzielą Dobrego Pasterza, w naszej diecezji jest przeżywana także jako Niedziela Kapłańska. Modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

Składka na tacę będzie przeznaczona na budowę nowych organów w pierwszą niedzielę miesiąca.

 1. Zmiana tajemnic nie odbędzie się w tradycyjnej formie. Msza św. będzie odprawiona w intencji Róż różańcowych. Zapraszamy Zelatorów na błogosławieństwo tajemniczek a zmianę tajemnic prosimy przeprowadzić prywatnie.

Ogłoszenia okolicznościowe:

 1. Wraz z Parafialnym Oddziałem Caritas składamy serdeczne podziękowanie za hojne ofiary do skarbony Caritas i nabycie baranków wielkanocnych oraz paschalików. Pozostałe można zabrać ofiarując modlitwę w intencji Caritas.
 1. W tym tygodniu będziemy kontynuować celebrę Mszy św. w intencji grup duszpasterskich i parafialnych o godz. 18.00:

Poniedz. – w int. Stow. Rodzin Katolickich i Kręgów Domowego K-ła

Wtorek – Odnowa w Duchu Świętym i grupa O. Pio

Czwartek – Rycerstwo Niepokalanej i Koło Przyjaciół Radia Maryja

Piątek – Seniorzy

Sobota – w int. Neokatechumenatu

Niedziela – Chór (godz. 10.30)

 1. W sprawie I Komunii Świętej opieramy się na obecnym komunikacie Kurii Diecezjalnej w Tarnowie. W maju nie będą organizowane I Komunie Św. W czerwcu lub miesiącach wakacyjnych w zależności od sytuacji ustania epidemii. Są brane pod uwagę także miesiące po wakacjach. Nie wyznaczamy na razie terminów, bo czas nie jest stabilny.
 1. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: GN, MGN, Idziemy. Można nabyć pod chórem, ofiary składamy do skarbony.
 1. W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności: śp. + Waldemara Zygmunta + Jerzego Gasparskiego i + Krystynę Zielińską. Polećmy ich dusze miłosierdziu Bożemu …

Kontakt

Parafia Matki Bożej Niepokalanej
w Nowym Sączu

ul. Królowej Jadwigi 44

33-300 Nowy Sącz

Najnowsze

Wszystkie dane osobowe umieszczone są za zgodą osób zainteresowanych lub na mocy prawa.
©2021 Parafia Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu. All Rights Reserved. Designed by mISHA_GmbH

Search