Ogłoszenia duszpasterskie

V n. W. Postu 2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 29.03.2020 r.

 

 „Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, to choćby umarł, żyć będzie”. Jezus jest zmartwychwstaniem nie tylko dla Łazarza, ale także dla każdego z nas. W czasach trwogi i pandemii pokrzepiajmy naszą wiarę prawdą o zmartwychwstaniu i zbawieniu duszy.

 

 

1.W liturgii tego tygodnia:

  • Dzisiaj: Msze św. o godz. 6.15; 7.30; 9.00; 10.30; 12.00; 13.30; 17.00 i 19.00. Wszystkie transmitowane przez Internet.

Nie będzie Mszy św. o godz. 14.30.

We Mszy św. mogą uczestniczyć osoby konsekrowane i rodzina zamawiająca Mszę św. w liczbie do 5. osób.

O godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu; na modlitwie może być do 5. osób.

  • W związku z dalszymi restrykcjami związanymi z pandemią koronawirusa w świątyni może przebywać maksymalnie 5 osób, oprócz kapłana i posługujących. Kościół będzie jednak otwarty w dni powszednie na indywidualną modlitwę dla chętnych; prosimy o odpowiedzialność, aby zachować przepisy i korzystać z nawiedzenia ‘od czasu do czasu’.
  • Nie będzie dodatkowych nabożeństw z racji I piątku miesiąca.
  • Posługa sakramentalna (w tym spowiedź) zgodnie z dekretem biskupa tarnowskiego jest możliwa  indywidualnie, po uprzednim kontakcie telefonicznym (tel. 534 716 607).
  • W przyszłą niedzielę świętujemy uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy – Niedziela Palmowa. Msze św. z poświęceniem palm w porządku niedzielnym – transmitowane przez Internet.
  • W Niedzielę Palmową tradycyjnie składaliśmy ofiary jako jałmużna postna na utrzymanie Seminarium Duchownego w Tarnowie.  

Można złożyć taką ofiarę na konto parafii (umieszczone na stronie internetowej parafii), wówczas parafia przekaże zbiorczo ofiary.

Obecni w świątyni mogą złożyć ofiarę do skarbony przy ołtarzu św. Rity.

  • W N. Palmową odśpiewamy Gorzkie Żale o godz. 16.00 z zachowaniem obowiązujących przepisów (bez udziału Ludu).
  • W najbliższą niedzielę zmiana tajemnic róż żywego różańca z oczywistych powodów nie odbędzie się. Bardzo prosimy wszystkich należących do róż, o modlitwę w intencji podanej przez papieża (intencje były dostępne dla wszystkich róż) oraz o ustanie epidemii.

Msza św. o godz. 7.30, będzie sprawowana w intencji wszystkich członkiń i członków Róż Żywego Różańca: o potrzebne łaski, Boże błogosławieństwo oraz zdrowie i siły do przetrwania czasu epidemii.    

       Zapraszamy do duchowej łączności w modlitwie różańcowej (godz. 20.30) koronką do Miłosierdzia Bożego (godz. 15.00)  oraz Drogi Krzyżowej (piątek, godz. 19.00).            

Ogłoszenia okolicznościowe:

 

- Caritas zachęca do nabycia baranków wielkanocnych, są wystawione pod chórem. Ofiary składamy do skarbony.

- Bony świąteczne POC będzie rozwoził do swoich podopiecznych we wtorek.

- Nadleśnictwo Nawojowa kieruje kolejny komunikat w związku z zakazem wstępu do lasów. Informacja w gablocie.

- W tym tygodniu zostaną usunięte wykładziny z ławek; rozważamy czy uda się je wyczyścić. Najwcześniej wrócą jesienią, choć są postulaty, aby je zutylizować.

  1. W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności śp.: + Tadeusza Misiewicz, + Marka Kot, + Helenę Gromek. Dusze zmarłych polećmy Miłosiernemu Bogu. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

Kontakt

Parafia Matki Bożej Niepokalanej
w Nowym Sączu

ul. Królowej Jadwigi 44

33-300 Nowy Sącz

Wszystkie dane osobowe umieszczone są za zgodą osób zainteresowanych lub na mocy prawa.
©2020 Parafia Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu. All Rights Reserved. Designed by mISHA_GmbH

Search