Ogłoszenia duszpasterskie

IV n. W. Postu 2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 22.03.2020 r.

 

Gromadzimy się przy ołtarzu Pana w niedzielę zwaną niedzielą radości. Dziś radość jakiej pragniemy jest pomieszana z trwogą epidemii. Jezus jednak jest z nami i trwa jak na Golgocie, często wciąż w osamotnieniu. Okażmy Bogu nasze zaufanie na co dzień, trwajmy w modlitwie błagalnej i prośmy Jezusa o dobry i mądry wzrok, abyśmy nie utracili ducha i celu ostatecznego.

1.W liturgii tego tygodnia:

-         Msze św. o godz. 6.15; 7.30; 9.00; 10.30. 12.00; 13.30 dodatkowo o godz. 14.30 i o godz. 17.00 oraz o godz. 19.00.

Msze św. od godz. 14.30 bez udziału Organisty.

O godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

Prosimy, aby dostosować się do zarządzeń władz państwowych oraz dekretu Bpa Ordynariusza i nie gromadzić się więcej niż 50 osób na liturgii Mszy św. Mamy dodatkowe Msze św. o godz. 14.30 i 17.00. Zapraszamy, aby korzystać z tej możliwości. Nie narażajmy siebie bez powodu, drugich i ks. Proboszcza na konsekwencje łamania zasadnych przepisów.

Dlatego w niedzielę, środy, piątki będziemy odliczać ilość osób do 50. z asystą. Tyle może być w kościele łącznie z kaplicami; pozostali z przykrością, ale nie będą mogli wejść do świątyni.

-         Adoracja Najświętszego Sakramentu w dni powszednie od godz. 15.00 do wieczornej Mszy św. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty bo nie będzie możliwości spowiedzi w dotychczasowej formie w ciągu jednego dnia przed świętami. Pamiętajmy wciąż, że obowiązuje zakaz zgromadzeń powyżej 50. osób.

-         Zachęcamy do składania przyrzeczeń DADP w formie indywidualnej; deklarację można złożyć do wyłożonej skrzynki. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest do tego sposobną okazją; nie możemy jednak przybyć w większej liczbie jak 50 osób, dlatego korzystajmy z transmisji internetowej nawet każdego dnia, a szczególnie w niedzielę.

Przyrzeczenie DADP można złożyć i osobiście przeżyć w czasie adoracji przed Najświętszym Sakramentem.

-         W tygodniu nie ma żadnych spotkań duszpasterskich i liturgicznych.

-         Służba Maltańska jest gotowa by pomóc Seniorom w zakupach; informacje w gablocie parafialnej.

-         Nie tracimy nadziei i trwamy na modlitwie. Zachęcamy do włączenia się w modlitwę błagalną o godz. 20.30 wraz z kapłanami i osobami życia konsekrowanego poprzez transmisję internetową.

-         Podobnie możemy przeżywać Drogę Krzyżową poprzez Internet z naszego kościoła w każdy piątek o godz. 19.00.

-         Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich: MGN, Idziemy.

 

  1. Ogłoszenia okolicznościowe:

 

-         W związku z wprowadzeniem stanu epidemii w porozumieniu z Miejskim Zarządem Cmentarza Mszę św. pogrzebową należy odprawiać w kościele parafialnym, natomiast obrzędy pogrzebowe na cmentarzach sądeckich odprawić tylko nad grobem. Kaplica cmentarna zostaje wyłączona z celebracji pogrzebowych do odwołania. Obrzędy rozpoczynają się procesją sprzed kaplicy do grobu z zachowaniem maksymalnie 50 osób.

-         Nadleśnictwo Nawojowa informuje o zakazie wstępu do lasu w związku z zagrożeniem epidemicznym koronawirusa.  Informacja również w gablocie.

-         Można przed przystąpieniem do spowiedzi zdezynfekować folię na kratkach konfesjonału. Informacja na stoliku przed pierwszym konfesjonałem.

  1. W minionym tygodniu przeszli do Domu Ojca śp.: + Maria Prokop, + Dariusz Zubel, + Zuzanna Bobak. Ich dusze nieśmiertelne polećmy Miłosiernemu Bogu. Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

Search

Ogłoszenia

Kontakt

Parafia Matki Bożej Niepokalanej
w Nowym Sączu

ul. Królowej Jadwigi 44

33-300 Nowy Sącz

Najnowsze

04 lipiec 2020
27 czerwiec 2020
Wszystkie dane osobowe umieszczone są za zgodą osób zainteresowanych lub na mocy prawa.
©2020 Parafia Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu. All Rights Reserved. Designed by mISHA_GmbH

Search