Ogłoszenia duszpasterskie

I n. W. Postu 2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU   01.03.2020 r.

 

 

                                

Przeżywamy święty czas renowacji Misji świętych. Idziemy za Jezusem na pustynię, aby usłyszeć Jego głos, aby doświadczyć jego mocy i aby, gdy przyjdzie pokusa mieć siłę do jej zwyciężenia. „Oto teraz czas upragniony, oto teraz czas zbawienia” (2 Kor 6,2) i „Przybliżyło się do was królestwo Boże” (Łk 10,9) a „Kto wezwie imienia Pańskiego, będzie zbawiony” (Rz 10,13).

 

 

 1. Przeżywamy wielki czas renowacji Misji świętych. Korzystajmy chętnie z daru słowa Bożego i czasu miłosierdzia. Program podaje ks. Misjonarz.

Bardzo dziękujemy ks. Misjonarzowi za podjęty trud prowadzenia Misji parafialnych, doceniamy zaangażowanie i życzymy dalszych sił w służbie Królestwu Bożemu i NMP.

Spowiedź misyjna we wtorek wg podanych godzin, zapisanych także na folderach.

Zakończenie renowacji Misji świętych w środę z darem odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

Składka na tacę w środę będzie okazaniem wdzięczności ks. Misjonarzowi oraz na potrzeby zorganizowania Misji parafialnych.

 1. Gorzkie Żale o godz.: 16.00 i po nich Msza św. Za pobożny udział w tym nabożeństwie, można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (potrzebny: stan łaski uświęcającej, wyznanie wiary, Ojcze nasz, modlitwa w intencjach Ojca św. i brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu).

Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na budowę nowych organów.

Zmiana tajemnic różańcowych w następną niedzielę 08. Marca br.

 1. W środę liturgiczne święto św. Kazimierza. Dzień imienin ks. Prałata; Msza św. w intencji Solenizanta będzie odprawiona w czwartek o godz. 18.00. Nowenna do MBNP i Msza św. o godz.: 18.00.
 1. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca marca.

Godzina Święta o godz. 17.00 w intencji powołań kapłańskich i zakonnych będzie prowadzona przez Koło Przyjaciół Radia Maryja.

 1. W piątek:

-         Godzina Miłosierdzia o godz.: 15.00.      

-    Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.00 i Msza św. o NSPJ; serdecznie zapraszamy

Droga Krzyżowa dla dorosłych o godz.: 8.00, i 17.15.

Dla młodzieży o godz. 19.00.  

Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 19.00. Spowiedź we wtorek.

 1. W I sobotę różaniec wynagradzający o godz. 7.00; 7.30 Msza św. i medytacja.                      

 

 1. W przyszłą niedzielę przypada Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Z tej racji zbierane będą ofiary do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny „Ad Gentes”. O tę zbiórkę prosimy osoby z Parafialnego Oddziału Caritas.

 

 Ogłoszenia okolicznościowe:

 

 1. Wyrażamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy włączyli się w adorację wynagradzającą za grzechy przedpościa (40-to godzinne nabożeństwo).

Dziękujemy też za liczny udział w Drodze Krzyżowej. Dziękujemy również Policji za organizację ruchu i troskę o nasze bezpieczeństwo.

 1. Parafialny Oddział Caritas organizuje pomoc przy rozliczaniu rocznych zeznań podatkowych PIT za 2019 r. dla naszych parafian. Będzie ona udzielana w każdą środę począwszy od 04.03. br. w godz. 16.00 – 18.00 w biurze Caritas w budynku katechetycznym.
 1. Zapraszamy do wzięcia udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej w nocy z 3/4 kwietnia. Trasie, wychodzącej i powracającej do naszego Sanktuarium,  która liczy 40 km, patronuje święta Rita. Zapisy na to wydarzenie ruszyły już od Środy Popielcowej na ogólnopolskiej stronie: https://www.edk.org.pl . Tam też odnaleźć można więcej informacji.

 

 1. Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich dostępnych przy wyjściu z kościoła: GN, Promyczek Dobra, Mały Promyczek, Idziemy, Miłujcie się. Ofiary składamy do skarbony.
 1. Ogłoszenia o dniach otwartych w szkołach podstawowych i szkole muzycznej w gablocie.
 1. W minionym tygodniu odeszła do Domu Ojca śp.: + Siostra Justyna (Niepokalanka). Polećmy jej dusze miłosierdziu Bożemu ….

Search

Ogłoszenia

23 październik 2021
16 październik 2021
09 październik 2021
02 październik 2021
18 wrzesień 2021

Kontakt

Parafia Matki Bożej Niepokalanej
w Nowym Sączu

ul. Królowej Jadwigi 44

33-300 Nowy Sącz

Najnowsze

23 październik 2021
16 październik 2021
09 październik 2021
Wszystkie dane osobowe umieszczone są za zgodą osób zainteresowanych lub na mocy prawa.
©2021 Parafia Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu. All Rights Reserved. Designed by mISHA_GmbH

Search