Ogłoszenia duszpasterskie

I n. W. Postu 2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU   01.03.2020 r.

 

 

                                

Przeżywamy święty czas renowacji Misji świętych. Idziemy za Jezusem na pustynię, aby usłyszeć Jego głos, aby doświadczyć jego mocy i aby, gdy przyjdzie pokusa mieć siłę do jej zwyciężenia. „Oto teraz czas upragniony, oto teraz czas zbawienia” (2 Kor 6,2) i „Przybliżyło się do was królestwo Boże” (Łk 10,9) a „Kto wezwie imienia Pańskiego, będzie zbawiony” (Rz 10,13).

 

 

 1. Przeżywamy wielki czas renowacji Misji świętych. Korzystajmy chętnie z daru słowa Bożego i czasu miłosierdzia. Program podaje ks. Misjonarz.

Bardzo dziękujemy ks. Misjonarzowi za podjęty trud prowadzenia Misji parafialnych, doceniamy zaangażowanie i życzymy dalszych sił w służbie Królestwu Bożemu i NMP.

Spowiedź misyjna we wtorek wg podanych godzin, zapisanych także na folderach.

Zakończenie renowacji Misji świętych w środę z darem odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

Składka na tacę w środę będzie okazaniem wdzięczności ks. Misjonarzowi oraz na potrzeby zorganizowania Misji parafialnych.

 1. Gorzkie Żale o godz.: 16.00 i po nich Msza św. Za pobożny udział w tym nabożeństwie, można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (potrzebny: stan łaski uświęcającej, wyznanie wiary, Ojcze nasz, modlitwa w intencjach Ojca św. i brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu).

Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na budowę nowych organów.

Zmiana tajemnic różańcowych w następną niedzielę 08. Marca br.

 1. W środę liturgiczne święto św. Kazimierza. Dzień imienin ks. Prałata; Msza św. w intencji Solenizanta będzie odprawiona w czwartek o godz. 18.00. Nowenna do MBNP i Msza św. o godz.: 18.00.
 1. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca marca.

Godzina Święta o godz. 17.00 w intencji powołań kapłańskich i zakonnych będzie prowadzona przez Koło Przyjaciół Radia Maryja.

 1. W piątek:

-         Godzina Miłosierdzia o godz.: 15.00.      

-    Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.00 i Msza św. o NSPJ; serdecznie zapraszamy

Droga Krzyżowa dla dorosłych o godz.: 8.00, i 17.15.

Dla młodzieży o godz. 19.00.  

Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 19.00. Spowiedź we wtorek.

 1. W I sobotę różaniec wynagradzający o godz. 7.00; 7.30 Msza św. i medytacja.                      

 

 1. W przyszłą niedzielę przypada Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Z tej racji zbierane będą ofiary do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny „Ad Gentes”. O tę zbiórkę prosimy osoby z Parafialnego Oddziału Caritas.

 

 Ogłoszenia okolicznościowe:

 

 1. Wyrażamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy włączyli się w adorację wynagradzającą za grzechy przedpościa (40-to godzinne nabożeństwo).

Dziękujemy też za liczny udział w Drodze Krzyżowej. Dziękujemy również Policji za organizację ruchu i troskę o nasze bezpieczeństwo.

 1. Parafialny Oddział Caritas organizuje pomoc przy rozliczaniu rocznych zeznań podatkowych PIT za 2019 r. dla naszych parafian. Będzie ona udzielana w każdą środę począwszy od 04.03. br. w godz. 16.00 – 18.00 w biurze Caritas w budynku katechetycznym.
 1. Zapraszamy do wzięcia udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej w nocy z 3/4 kwietnia. Trasie, wychodzącej i powracającej do naszego Sanktuarium,  która liczy 40 km, patronuje święta Rita. Zapisy na to wydarzenie ruszyły już od Środy Popielcowej na ogólnopolskiej stronie: https://www.edk.org.pl . Tam też odnaleźć można więcej informacji.

 

 1. Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich dostępnych przy wyjściu z kościoła: GN, Promyczek Dobra, Mały Promyczek, Idziemy, Miłujcie się. Ofiary składamy do skarbony.
 1. Ogłoszenia o dniach otwartych w szkołach podstawowych i szkole muzycznej w gablocie.
 1. W minionym tygodniu odeszła do Domu Ojca śp.: + Siostra Justyna (Niepokalanka). Polećmy jej dusze miłosierdziu Bożemu ….

Search

Ogłoszenia

Kontakt

Parafia Matki Bożej Niepokalanej
w Nowym Sączu

ul. Królowej Jadwigi 44

33-300 Nowy Sącz

Najnowsze

Wszystkie dane osobowe umieszczone są za zgodą osób zainteresowanych lub na mocy prawa.
©2021 Parafia Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu. All Rights Reserved. Designed by mISHA_GmbH

Search