Ogłoszenia duszpasterskie

V n. zw. 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

5 NIEDZIELA ZWYKŁA   09.02.2020 r.

 

Znamy znaczenie soli i światła; trudno wyobrazić sobie życia bez nich. „Wy jesteście solą ziemi … Wy jesteście światłem świata”; przypomina dziś Pan Jezus. Utracić smak soli i stracić moc światła to być bezużytecznym. Prośmy pokornie Jezusa, aby przez Ducha Świętego pomógł nam zachowywać wartość soli i światła dla świata a bardziej nawet dla najbliższych.

  1. W liturgii tego tygodnia:

We wtorek Światowy Dzień Chorego. Msza św. dla chorych, starszych i niepełnosprawnych, z udzielaniem sakramentu namaszczenia chorych i błogosławieństwem lurdzkim, będzie o godz.: 15.00.

Po Mszy św. Parafialny Oddział Caritasu zaprasza na poczęstunek do kaplicy Miłosierdzia w domu katechetycznym.

Spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja po Mszy św. wieczornej.

Środa, Nowenna do MBNP i Msza św. o godz. 18.00.

Spotkanie członków Apostolatu Rodzin Szensztackich z ks. Opiekunem i Tych, którzy byliby zainteresowani tym Ruchem Maryjnym po Nowennie.

W czwartek nowenna do św. Rity i Msza św. o godz. 18.00. Zapraszamy.

W piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz.: 15.00.

 

W walentynkowy piątkowy wieczór wraz ze stowarzyszeniem „Faustinum” zapraszamy na godzinę 18.00 wszystkich zakochanych a w sposób szczególny wszystkich mężczyzn. Prosimy, by przyprowadzili swoje ukochane kobiety (chłopcy - dziewczęta, narzeczeni - narzeczone, mężowie – żony). Podczas nabożeństwa do Jezusa Miłosiernego będziemy wspólnie modlić się za osoby, które kochamy, a przed wejściem do sanktuarium będzie istniała możliwość nabycia róż, które podczas Eucharystii uroczyście poświęcimy a następnie przekażemy ukochanej nam osobie.

W przyszłą niedzielę Msza św. dla chorych o godz. 15.00.

Składka będzie przeznaczona na utrzymanie WSD w Tarnowie.

      

                                                                                                          

  1. Renowację Misji Parafialnych będziemy przeżywać od piątku po Popielcu do środy po I niedzieli Wielkiego Postu. Polecajmy to ważne dzieło odnowy duchowej Duchowi Świętemu i ufajmy w dalsze ubogacenie duchowe.
  1. Pragniemy poinformować, że Msze św. na rok 2021 będziemy przyjmować od września br. Najbliższe terminy Mszy św. w tym roku są jeszcze w marcu w dni powszednie rano; niestety niedziele i popołudnia są już prawie w całości zajęte. Przyjęcie i odprawienie Mszy św. jest dla Kapłana poważnym zobowiązaniem dlatego nie powinno przyjmować się Mszy św. dłużej niż na 6 miesięcy wcześniej. Trudno też zapewnić o ilości Księży po wakacjach, tym bardziej, że brakuje też Kapłanów na tzw. zastępowalność. Bardzo prosimy o zrozumienie i otwarcie na dalszą współpracę duszpasterską.
  1. Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich, dostępnych na stoliku pod chórem. Ofiarę składamy do skarbonki.
  1. W minionym tygodniu przeszli do Domu Ojca śp.: + Urszula Sobańska, + Adam Leśniak, + Wiesław Śliwa, + Helena Kmiecik, + Kazimierz Poręba, + Józefa Radożycka. Polećmy ich dusze Miłosiernemu Bogu. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

Search

Kontakt

Parafia Matki Bożej Niepokalanej
w Nowym Sączu

ul. Królowej Jadwigi 44

33-300 Nowy Sącz

Najnowsze

Wszystkie dane osobowe umieszczone są za zgodą osób zainteresowanych lub na mocy prawa.
©2020 Parafia Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu. All Rights Reserved. Designed by mISHA_GmbH

Search