Ogłoszenia duszpasterskie

V n. zw. 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

5 NIEDZIELA ZWYKŁA   09.02.2020 r.

 

Znamy znaczenie soli i światła; trudno wyobrazić sobie życia bez nich. „Wy jesteście solą ziemi … Wy jesteście światłem świata”; przypomina dziś Pan Jezus. Utracić smak soli i stracić moc światła to być bezużytecznym. Prośmy pokornie Jezusa, aby przez Ducha Świętego pomógł nam zachowywać wartość soli i światła dla świata a bardziej nawet dla najbliższych.

  1. W liturgii tego tygodnia:

We wtorek Światowy Dzień Chorego. Msza św. dla chorych, starszych i niepełnosprawnych, z udzielaniem sakramentu namaszczenia chorych i błogosławieństwem lurdzkim, będzie o godz.: 15.00.

Po Mszy św. Parafialny Oddział Caritasu zaprasza na poczęstunek do kaplicy Miłosierdzia w domu katechetycznym.

Spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja po Mszy św. wieczornej.

Środa, Nowenna do MBNP i Msza św. o godz. 18.00.

Spotkanie członków Apostolatu Rodzin Szensztackich z ks. Opiekunem i Tych, którzy byliby zainteresowani tym Ruchem Maryjnym po Nowennie.

W czwartek nowenna do św. Rity i Msza św. o godz. 18.00. Zapraszamy.

W piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz.: 15.00.

 

W walentynkowy piątkowy wieczór wraz ze stowarzyszeniem „Faustinum” zapraszamy na godzinę 18.00 wszystkich zakochanych a w sposób szczególny wszystkich mężczyzn. Prosimy, by przyprowadzili swoje ukochane kobiety (chłopcy - dziewczęta, narzeczeni - narzeczone, mężowie – żony). Podczas nabożeństwa do Jezusa Miłosiernego będziemy wspólnie modlić się za osoby, które kochamy, a przed wejściem do sanktuarium będzie istniała możliwość nabycia róż, które podczas Eucharystii uroczyście poświęcimy a następnie przekażemy ukochanej nam osobie.

W przyszłą niedzielę Msza św. dla chorych o godz. 15.00.

Składka będzie przeznaczona na utrzymanie WSD w Tarnowie.

      

                                                                                                          

  1. Renowację Misji Parafialnych będziemy przeżywać od piątku po Popielcu do środy po I niedzieli Wielkiego Postu. Polecajmy to ważne dzieło odnowy duchowej Duchowi Świętemu i ufajmy w dalsze ubogacenie duchowe.
  1. Pragniemy poinformować, że Msze św. na rok 2021 będziemy przyjmować od września br. Najbliższe terminy Mszy św. w tym roku są jeszcze w marcu w dni powszednie rano; niestety niedziele i popołudnia są już prawie w całości zajęte. Przyjęcie i odprawienie Mszy św. jest dla Kapłana poważnym zobowiązaniem dlatego nie powinno przyjmować się Mszy św. dłużej niż na 6 miesięcy wcześniej. Trudno też zapewnić o ilości Księży po wakacjach, tym bardziej, że brakuje też Kapłanów na tzw. zastępowalność. Bardzo prosimy o zrozumienie i otwarcie na dalszą współpracę duszpasterską.
  1. Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich, dostępnych na stoliku pod chórem. Ofiarę składamy do skarbonki.
  1. W minionym tygodniu przeszli do Domu Ojca śp.: + Urszula Sobańska, + Adam Leśniak, + Wiesław Śliwa, + Helena Kmiecik, + Kazimierz Poręba, + Józefa Radożycka. Polećmy ich dusze Miłosiernemu Bogu. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

Search

Ogłoszenia

01 sierpień 2020
25 lipiec 2020
19 lipiec 2020
10 lipiec 2020
04 lipiec 2020
27 czerwiec 2020

Kontakt

Parafia Matki Bożej Niepokalanej
w Nowym Sączu

ul. Królowej Jadwigi 44

33-300 Nowy Sącz

Najnowsze

01 sierpień 2020
25 lipiec 2020
19 lipiec 2020
Wszystkie dane osobowe umieszczone są za zgodą osób zainteresowanych lub na mocy prawa.
©2020 Parafia Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu. All Rights Reserved. Designed by mISHA_GmbH

Search