Ogłoszenia duszpasterskie

II n. zw. 2020 r.

OGŁOSZENIA   DUSZPASTERSKIE

2 NIEDZIELA ZWYKŁA - 19.01.2020 r.

 

       Przeżywamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Życzliwi bądźmy”. Prośmy Jezusa by wciąż uczył nas i dał moc do realizowania Jego miłości wobec bliźnich i bliskich. Jan Chrzciciel w dzisiejszej Ewangelii wskazuje na Jezusa, oczekiwanego Mesjasza jako „Baranka Bożego, który gładzi grzech świata”. W każdej Mszy św. możemy zobaczyć i spotkać Jezusa, oczekiwanego ‘Baranka Bożego’ przyjmując Komunię Świętą. Zapraszajmy z wiarą Jezusa do naszych serc.

W tym tygodniu:

 

Dziś Msza św. dla chorych o godz. 15.00.

Na godz. 15.00 i modlitwę koronką do Bożego Miłosierdzia zapraszamy też mężczyzn do wstąpienia w szeregi Rycerzy Kolumba.

 

Trwa Tydzień Modlitw o Jedność wszystkich wyznawców Chrystusa.

 

We wtorek, wspomnienie św. Agnieszki, dziew. i męcz.

We wtorek przypada Dzień Babci a w środę Dzień Dziadka. Dołączamy się do życzeń i zapewniamy modlitwę.

W środę Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy o 18.00 i Msza św.

W piątek wspomnienie św. Franciszka Salezego, bpa i dokt. K-ła.

Wspólna Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz.: 15.00.

 

W sobotę święto Nawrócenia Św. Pawła Apostoła.

 

Zakończyliśmy w parafii wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Pragniemy serdecznie podziękować za życzliwe przyjmowanie kapłanów po kolędzie. W intencji wszystkich rodzin i osób, które odwiedziliśmy z wizytą duszpasterską, każdy ksiądz odprawi Mszę św. w miesiącu lutym.

Bardzo serdecznie dziękujemy za złożone ofiary przy okazji kolędy, które stanowią wynagrodzenie za pracę duszpasterską księży w parafii.

Równocześnie pragniemy poinformować, że część tych ofiar kapłani przekazują na utrzymanie Seminarium Duchownego, jak również na wsparcie dla księży emerytów i księży chorych w diecezji.

 

 

 

Ogłoszenia okolicznościowe:

 

- w tym tygodniu będą spotkania synodalne połączone z opłatkiem: I PZS – poniedziałek, godz. 18.30; II PZS – piątek, godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy.

- Zapraszamy na spotkania opłatkowe: Wolontariuszy Poradni Rodzinnej – we wtorek o godz. 18.30; Parafialny Oddział Caritas – w środę po Mszy św. wieczornej; Faustinum – czwartek po Mszy św. wieczornej.

- 3 kwietnia w tym roku w całej Polsce pielgrzymi wyruszą na Ekstremalne Drogi Krzyżowe, by w ciszy, w nocy rozważyć drogę krzyżową i pokonać 40 km. Chcielibyśmy i z naszego Sanktuarium wyznaczyć trasę, której patronowałaby św. Rita. Osoby, które chcą włączyć się w organizację i przygotowanie tej trasy zapraszamy na spotkanie w najbliższy piątek 24 stycznia do domu katechetycznego na godz. 18:30.

 

Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich: GN (6 zł) oraz Idziemy (5 zł) dostępne na stoliku przy wyjściu z kościoła.

Kontakt

Parafia Matki Bożej Niepokalanej
w Nowym Sączu

ul. Królowej Jadwigi 44

33-300 Nowy Sącz

Najnowsze

Wszystkie dane osobowe umieszczone są za zgodą osób zainteresowanych lub na mocy prawa.
©2020 Parafia Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu. All Rights Reserved. Designed by mISHA_GmbH

Search