Ogłoszenia duszpasterskie

N. Chrztu Pańskiego 2020 r.

 

 

Informacje duszpasterskie

Święto Chrztu Pańskiego       12.01.2020 r.

 

 

 

 Święto Chrztu Pańskiego pobudza nas do dziękczynienia za łaskę sakramentu chrztu, która dała początek życia Bożego w naszej duszy. Staliśmy się również umiłowanymi dziećmi Bożymi. Bądźmy wdzięczni Bogu, że pozwala nam postępować drogą zbawienia aż do otrzymania pełni dziedzictwa życia wiecznego.

 

 1. Dziś Niedziela Chrztu Pańskiego; porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę.
 1. W środę Nowenna do MBNP i Msza św. o godz. 18.00.

Dzieci komunijne z rodzicami zapraszamy na Mszę św. i spotkanie o godz. 18.00.

 1. Kandydatów do sakramentu bierzmowania z kl. ósmych zapraszamy na Mszę św. i spotkania w grupach w czwartek o godz. 18.00.

Akcja Katolicka z racji 16-tego dnia miesiąca poprowadzi różaniec o godz. 17.30. Po Mszy św. wieczornej spotkanie AK w sali biblioteki.

 1. W piątek wspomnienie św. Antoniego, opata. Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce.

Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.

 1. W sobotę rozpoczniemy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Pamiętajmy w naszych modlitwach i w życiu codziennym o trosce na rzecz jedności między narodami a może nawet bardziej o jedności w naszych rodzinach i sąsiedztwach. Hasłem przewodnim Tygodnia jest wezwani „Życzliwymi bądźmy”.

Rodziny Szensztackie zapraszamy na Mszę św. o godz. 7.30 a po Mszy św. na adorację żłóbka i kolędowanie.

 1. Msza św. dla chorych będzie w przyszłą niedzielę o godz. 15.00. Serdecznie zapraszamy.

 

W przyszłą niedzielę na godz. 15.00 zapraszamy też mężczyzn pragnących zaangażować się w Zakonie Rycerzy Kolumba. Zapraszamy wszystkich a szczególnie tych, którzy przyjęli zaproszenie podczas kolędy.

Ogłoszenia okolicznościowe:

 1. Spotkanie opłatkowe dla Rycerstwa Niepokalanej i dla Koła Przyjaciół Radia Maryja będzie w środę po Mszy św. wieczornej. Serdecznie zapraszamy.
 1. Kurs katechezy przedmałżeńskiej odbędzie się w parafii Ducha Świętego w Nowym Sączu w dniach od 20 do 31 stycznia br.  Rozpoczęcie i zapisy w poniedziałek, 20 stycznia u Jezuitów, Mszą o godz. 18.00.
 1. Parafia, wraz z Biurem Pielgrzymkowym Księży Saletynów w Krakowie, organizuje pielgrzymkę do sanktuariów Polski Północnej w dn. 24 – 31 sierpnia 2020 r. Program i Umowy Uczestnictwa są do pobrania w zakrystii. Umowy wypełnione, wraz zaliczką 350 zł., można przynieść do zakrystii. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.
 1. Można jeszcze zgłosić kolędę na życzenie …
 1. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: GN, Idziemy,

Można nabyć pod chórem ze stolika (ofiarę składamy do skarbonki).

 1. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. + Adam Różański, + Jerzy Gilewicz, + Hubert Śpiewak  + Stanisław Szewczyk. Polećmy ich dusze miłosierdziu Bożemu …

Search

Kontakt

Parafia Matki Bożej Niepokalanej
w Nowym Sączu

ul. Królowej Jadwigi 44

33-300 Nowy Sącz

Najnowsze

Wszystkie dane osobowe umieszczone są za zgodą osób zainteresowanych lub na mocy prawa.
©2020 Parafia Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu. All Rights Reserved. Designed by mISHA_GmbH

Search