Ogłoszenia duszpasterskie

Boże Narodzenie 2019 r.

Informacje duszpasterskie

 Boże Narodzenie - 25.12.2019 r.

 

  1. Dziś nabożeństwa jak w każdą niedzielę.
  1. Jutro II dzień Świąt Bożego Narodzenia – św. Szczepana. Porządek Mszy św. niedzielny.
  1. Składamy serdeczne podziękowanie za przygotowanie Szopki Bożonarodzeniowej i dekoracji s. Grażynie oraz na ręce ks. Janusza: Rafałowi Repetowskiemu, lektorom, młodzieży i wszystkim zaangażowanym. Mamy nadzieję, że umiejscowienie szopki w głównym kościele pomoże wszystkim głębiej przeżywać tajemnicę Bożego Narodzenia.
  1. Parafialny Oddział Caritas składa serdeczne podziękowanie za całoroczne wsparcie dla potrzebujących z naszej parafii.

Dziękujemy firmie "Huzar" i " Prospona" z Nowego Sącza, za przekazywane produkty żywnościowe.

Dziękujemy Właścicielom Sklepów, w których wraz z Młodzieżą mogliśmy prowadzić kwestę: Panu Józefowi Pyzik - Sklep Lewiatan; Intermarche Nowy Sącz; Hali Handlowej Gorzków; Carrefour Market z ul. Armii Krajowej; PSS Społem nr 96 z ul. Królowej Jadwigi.

Dziękujemy Dyrektorom, Nauczycielom i Wolontariuszom ze szkół: Szkoły Podstawowej nr 21, Zespołu Szkół Specjalnych nr 5, Liceum Sportowego nr 4 w Nowym Sączu.

Dziękujemy Wszystkim Parafianom dobrego serca, którzy tak hojnie składali dary do kosza świątecznego, jak również i tym, którzy składali ofiary do skarbony.

Dziękujemy Dzieciom za złożone słodycze w ramach akcji " Drzewko Dobroci"

Dziękujemy również wszystkim Wolontariuszom naszego oddziału Caritas za wiele godzin charytatywnej pracy, każdą pomoc w potrzebie udzieloną drugiemu człowiekowi. Niech Bóg, który widzi w ukryciu wszystkim hojnie wynagrodzi.   

  1. W piątek planujemy rozpocząć kolędę w parafii (północna część).

Kolęda nie jest zwykłą wizytą w parafii, jest bowiem darem błogosławieństwa dla rodziny i domostwa. Bardzo prosimy, aby na czas kolędy gromadzili się wszyscy domownicy, aby wspólnie się pomodlić i przyjąć dar błogosławieństwa.

Uczniów prosimy o przygotowanie zeszytów z religii (także ze szkół średnich).

Prosimy o przygotowanie wody święconej (będzie wystawiona w kościele), kropidła, krzyżyk do ucałowania, świecę, Pismo św. i w miarę możliwości Katechizm Kościoła Katolickiego.

Na kolędzie chcemy rozmawiać na tematy związane z V Synodem Diecezji Tarnowskiej, w tym roku głównie o wspólnocie parafialnej.

  1. Bardzo dziękujemy za nadesłane i przekazywane życzenia Bożonarodzeniowe. Dziękujemy za życzliwość, modlitwę i towarzyszenie duchowe. Również zapewniamy o modlitwie za całą parafię i miasto przy Betlejemskim Żłóbku.
  1. Pragniemy i my przekazać życzenia świąteczne; życzymy z całego serca, aby obecne Święta były szczególnym zgłębianiem ‘Wielkiej tajemnicy wiary”, która dopełnia się w każdej Eucharystii. Niech miłość Nowonarodzonego Jezusa przemienia serca każdego z nas i pomaga doświadczać na co dzień pokoju, mocy, radości i szczęścia.
  1. Pod chórem zostały wystawione cegiełki na budowę nowych organów w nominałach od 50 zł. Zachęcamy do włączenia się w budowę organów: Rodaków, Gości, Pielgrzymów, Parafian. Cegiełkę zachowujemy na pamiątkę a ofiarę składamy na tacę, w kancelarii lub przelewem na podane konto (ofiar nie zostawiamy w skrzyneczkach).
  1. Przyjmijmy błogosławieństwo, przez które Jezus ogarnia nasze serca swoją miłością …

Search

Ogłoszenia

Kontakt

Parafia Matki Bożej Niepokalanej
w Nowym Sączu

ul. Królowej Jadwigi 44

33-300 Nowy Sącz

Najnowsze

Wszystkie dane osobowe umieszczone są za zgodą osób zainteresowanych lub na mocy prawa.
©2020 Parafia Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu. All Rights Reserved. Designed by mISHA_GmbH

Search