Ogłoszenia duszpasterskie

IV n. Adwentu 2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV NIEDZIELA ADWENTU – 22.12.2019 r.

 

                                                                

      Ewangelia przywołuje również dzisiaj opis narodzenia Pana Jezusa wg św. Mateusza. Anioł nazywa Boże Dziecię Emmanuelem tj. Bogiem z nami. Rozpalajmy serca miłością, aby osobiście doświadczyć prawdy o Bogu – Emmanuelu!

 1. Dziś Msze św. w zwyczajnym porządku niedzielnym. O godz. 12.00 Harcerze przekażą nam Betlejemskie Światło Pokoju, które będziemy mogli zabrać do naszych domów.
 1. Jutro drugi dzień spowiedzi świętej. Od godz. 8.30 do 12.00 i od 14.30 do godz. 20.00 z przerwami półgodzinnymi o godz. 10.00; 16.00 i 18.00. Nie odkładajmy już spowiedzi; będzie więcej Księży i można łatwej się wyspowiadać.
 1. We wtorek Wigilia Bożego Narodzenia. Roraty o godz. 6.10, wcześniej Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP; serdecznie zapraszamy. Tradycyjnie w duchu umartwienia i pokuty wstrzymajmy się w tym dniu od pokarmów mięsnych. Apelujemy i zachęcamy do godnego i prawdziwie chrześcijańskiego przeżywania Wigilii. Zachowajmy z największym szacunkiem święte i odwieczne zwyczaje związane ze Świętami Bożego Narodzenia. W chrześcijańskich domach przed rozpoczęciem Wieczerzy Wigilijnej należy: pomodlić się wspólnie, przeczytać fragment Pisma św. o narodzeniu P. Jezusa, połamać się opłatkiem i złożyć sobie życzenia.

Zadbajmy, aby ten wieczór przeżyć we wzajemnym przebaczeniu i pojednaniu w rodzinach i sąsiedztwach. Niech to będzie szczery dar dla Jezusa, który tylko wówczas będzie się mógł prawdziwie narodzić w naszych sercach. Może w sąsiedztwie jest ktoś samotny i czekający na zaproszenie do wieczerzy wigilijnej; pomyślmy o tym. Niech nie zabraknie po wieczerzy śpiewu kolęd; nie wyręczajmy się magnetofonem.

Pamiętajmy, że stół wigilijny to stół bezalkoholowy.

 1. Dzieci, które uczęszczały na roraty, i mają wyklejoną planszę obrazkami,

prosimy o przyniesienie podpisanej w poniedziałek na roraty.

 1. Zespół SancTuus serdecznie zaprasza na tradycyjne wspólne

kolędowanie przed pasterką o godzinie 23:00.

 1. W środę Uroczystość Bożego Narodzenia. Ten dzień rozpoczynamy uroczystą Pasterką o godz. 24.00 w nocy. Zachęcamy do licznego udziału w tej wymownej liturgii. Msze św. w ciągu dnia jak w każdą niedzielę.

Składka na tacę na pasterce jest przeznaczona na Fundusz Ochrony Życia.

 1. W czwartek II dzień Świąt – św. Szczepana. Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę. O godz. 13.30 chrzest dzieci. Składka na tacę będzie przeznaczona na UP JP II w Krakowie i Tarnowie.
 1. W piątek liturgiczne święto św. Jana, Ap. i Ewangelisty. Po Mszy św. o godz. 7.30 i 18.00 poświęcenie wina.

O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.

Po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu.

 1. W sobotę liturgiczne święto Świętych Młodzianków, męczenników.
 1. Najbliższa niedziela jest Świętem Najświętszej Rodziny. Na Mszy św. o godz. 10.30 będziemy modlić się za małżonków przeżywających w tym roku jubileusze małżeńskie (szczególnie 10, 25, 50 i więcej lat). Zapraszamy wszystkich jubilatów na wspólną modlitwę.

Na Mszy św. o godz. 12.00 będzie posłanie kolędników misyjnych.

 1. W zakrystii i sklepiku można jeszcze nabyć opłatki na stół wigilijny; zapraszamy szczególnie parafian, do których nie dotarły opłatki. Jeszcze raz bardzo dziękujemy wszystkim wolontariuszom za roznoszenie opłatków. Niech Bóg wynagrodzi poniesiony trud a parafianom za złożone ofiary na ogrzewanie kościoła.
 1. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej na Święta. Został wydany nowy nr parafialnej gazetki „Głos Niepokalanej”. Zachęcamy do nabycia u ministrantów lub ze stolika pod chórem; ofiara 5 zł. Jest także świąteczny GN z propozycją modlitwy na wieczerzę wigilijną (podwójny nr w cenie 10 zł); zachęcamy do nabycia tygodnika Idziemy (z kalendarzem i śpiewnikiem kolęd w cenie 5 zł) oraz czasopisma Miłujcie się (5 zł).
 1. Pragniemy poinformować, że od 1 stycznia 2020 r. pierwsza Msza św. niedzielna będzie odprawiana o godz. 6.15.
 1. Zachęcamy również do nabycia kalendarza św. Rity w cenie 10 zł (w sklepiku i zakrystii).
 1. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. + Józef Maraś, + Genowefa Krupa, + Andrzej Janisz. Polećmy ich dusze miłosierdziu Bożemu …

Search

Ogłoszenia

Kontakt

Parafia Matki Bożej Niepokalanej
w Nowym Sączu

ul. Królowej Jadwigi 44

33-300 Nowy Sącz

Najnowsze

04 lipiec 2020
27 czerwiec 2020
Wszystkie dane osobowe umieszczone są za zgodą osób zainteresowanych lub na mocy prawa.
©2020 Parafia Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu. All Rights Reserved. Designed by mISHA_GmbH

Search